Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запотяване на дневни лед светлини


qskataaa

Recommended Posts

Здравейте!След дълго избиране днес най-после си взех автомобила от Еуратек.Шкода рапид 1.0 tsi 95 к.с. с биксенон.Разбира се навъртях малко километри и голям кеф.Но вечерта забелязах,че са ми се запотили от вътре само там където са дневните лед светлини не ксенона.През деня не се запотяваха, само вечерта.Когато изгася колата се оправят,като я запалих и тръгнах после пак погледнах пак запотени.Вярно разстоянието е около 2 км.,но все си мисля,че не трябва да се запотяват на чисто нов автомобил.Гледах и други колеги се оплакват,но от запотяване на ксенона,а при мен е само където са лед светлините.Как мислите нормално ли е макар и днес да е 4 градуса и да съм от толкова влажния град Варна.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е нормално, но за съжаление така се получава при повечето автомобили с LED дневни светлини във влажно и хладно/студено време. В английския форум е пълно с теми за такива запотени фарове от Фабия до Супърб, всички страдат. Същото се отнася и за другите марки Сеат, VW итн...

 

https://www.google.com/search?q=moisture+headlight+skoda&tbm=isch&ved=2ahUKEwje-pKFxMfgAhWM8IUKHUCYAaYQ2-cCegQIABAC&oq=moisture+headlight+skoda&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3...2662.4362..4903...0.0..0.117.620.2j4......0....1.........0i8i30j30i10.0jc8eiHlJI8&ei=wdJrXJ6WLYzhlwTAsIawCg&bih=660&biw=360&client=ms-android-samsung&prmd=ivsn

 

При тези с халогенки е по-малко забележим проблема, защото самата крушка с нажежаема жичка загрява много повече фаровете и бързо изпарява конденза по стъклата, докато с ксенон или Лед изисква доста повече време...

 

В книжката на колата пише, че е нормално да има конденз във фаровете (вързали са си гащите производителите).

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно така ми се запотяват и на мен като тези,които си ми пратил.Да и аз гледах,че ми пише в книжката,но и пише че се оправят след известно време каране а моите напротив след като изгася колата тогава се оправят,макар и да бях малко време в движение.Явно е някаква детска болест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Възможно е запотяването да е в следствие на кондез, който се получава от разликата между външната температура и тази във фара.

На мен ми влизаше вода в единия фар...оказа се, че капачето на фара беше счупено и оттам, като я миех на автомивка ми е влизало вода.

Смених капачето с чисто ново и сега нито вода ми влиза, нито ми се запотява фара. Погледни си капачетата, може да имаш някоя пукнатина, счупено или да не оплатнява добре. Оплатниш ли ги добре, не би трябвало да имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да е странно от тогава не са се запотявали.Дори наченка на запотяване и студено като беше.Благодаря все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.