Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

монтаж на говорители в Шкода Форман


rado_ev

Recommended Posts

Здравейте, отскоро съм притежател и ползвател на Шкода Форман и искам да си монтирам някакво радио в колата. Питането ми е има ли предвидено фабрично място за монтаж на говорители в купето в предната и задната част?  Също така има ли  определен размер на говорителите?  Като купих колата в нея имаше някакво радио колкото за протокола. Говорителите се тъкаляха по пода.

Искам да си направя нещата да имат някакъв практичен и естетичен вид. Ще се радвам да  споделите своя опит за монтаж на озвучителната система! ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад в пластмасовите кори държащи корите на багажника се събират 6" говорители (за предпочитане на 45 мм. височина) .

В предните врати ако си с новия интериор (след 01.'93) пред отделението за вещи във вратата има равно място , където се хващат 6" говорители ... ако нямаш оригиналната пластмаса за радио , трябва да си направиш рамка , в която да се хваща скобата за радиото ... аз съм си правил такава от дебел шперплат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! Ще огледам местата. Интериорът сигурно е от новите защото там където описвате вратата кората е равна. На кората обаче няма отвори. Трябва да се приспосои нещо. Рамка за радиото нямам. Старото беше поставено в отвора и беше уплътнено с картони и рекламни брошури. За там също ще трябва да се мисли нещо. Без "Труд и творчество" няма да се размине. ? Ще опиша крайния резултат, но само да се позатопли малко времето, че да става за монтажни дейности при атмосферни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвор ще трябва да си изрежеш , а задните аз лично си направих мрежа с отвори на квадратчета 1/1 см. с 3 мм. свредло , инак се отслабва пластмасата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Привет!

За да има темата завършен вид, да напиша за решението на задачата. Оказа се, че имам пластмасата необходима за монтажа на радиото. Така то си отиде на мястото. Понеже нямам инсталация за радиото, взех "+" от един кабел от контактния ключ в който беше закачена някаква аларма. Разкачих алармата, че не я ползвам и там, след предпазител, свързах плюса.

Говорителите монтирах в едни кутии, които някога си бях правил за такива нужди. Поставих ги под радиото свободно стояши на пода.

За моите нужди се получи добре, в предвид на това, че не търся качество, а просто нещо да свири.

За задната част съм в процес "идеен проект".

Въздържах се от пробиване на корите на вратите, защото искам да останат в автентичния си вид.

В общи линии е това, но към момента е доволно, без да претендирам, че е идеално. ?

Пожелавам успешен ден и безаварийни километри! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.