Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Накладки Фабия 2


Stylo

Recommended Posts

Колеги, 

 

На таблото имам ламба за накладки - сутрин светва само за кратко докато е на стартер, после гасне....  Въпроса е

 

Има ли шанс накладките да са без датчик и да не разбера кога са приключили? 

Или да има датчик но да шунтиран ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик на накладките по-скоро няма , но със сигурност има в казанчето ... огледай дали има течност и си карай спокойно , щом не свети постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрах колегата, лампата му светва само докато е на контакт, след запалване изчезва. Сигурен ли си, че е точно лампичката за накладките ? На контакт трябва да ти светват доста лампи и след запалването всички да изчезнат, което е нормално.
Датчик при мен има само на предна лява(или предна дясна) накладка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също има датчик, който е на една от накладките. Индикация за износени накладки имах когато предишните ми бяха за смяна и лампата си светеше и в движение, докато не ги смених, след което изгасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се опитвам до установя - на таблото имам такава лампа, и за сега нямам проблеми - но, възможно ли е да са ми сложили накладки без датчик например? И лампата никога да не светне ? Или ако не е свързан датчика ще свети постоянно? 

 

Понякога има странен лек шум от накладките и нямам време да разглобявам за да видя реалното състояние... Затова искам да съм сигурен че ако са износени - ще светне и просто ще отида да ги сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е свързан датчика, нищо няма да свети. Какво са сложили по колата ти, само ти можеш да кажеш :) Възможни са и двата варианта, зависи какво са купили.
Дали са износени накладките, може да огледаш и без да ги сваляш. Ако не можеш да прецениш сам, във всеки един сервиз за 2-3 минути, ще ти кажат дали са за смяна. Не прави компромиси със спирачките. Ако имаш някакви съмнения, шумове и т.н, отивай да я погледнат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.