Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маслена помпа ремък


octavia543

Recommended Posts

Здравейте колеги, притежавам октавия 2 ФЛ 2.0тди. Моторът е CHFC-маслената помпа се задвижвала от ремък.Този ремък на какъв пробег се сменя?В момента автобилът е на около 240хил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелям малко на посоки, но нямаш ли сигурна информация кога един ремък е сменян последно или колко още "живот" има - сменяш! Винаги излиза по-евтино...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

аз съм със CFHC и ремъка се сменя на 300 хил, но е препоръчително да се подмени заедно с ангренажа на около 200 000 както и семеринга на коляновия вал. Иначе после ще даваш двойно пари за труд защото за това ремъче се разглабя все едно сменяш ангренаж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Смених си ремъка на маслената помпа, колата е под 200К км. И като се вгледа човек се вижда как ремъка е почнал да се напуква в основата на зъбите.

заключение: на около 200к е добре да се смени( точка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Колеги, в този ред на мисли за да не отварям нова тема, бихте ли ми препоръчали сервиз в София където може да се смени този ремък, че не съм сигурен нещо в ЕТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В крайна сметка сметка го смених в ЕТ заедно със ангренажния ремък и пистовия и съпътстващите ги ролки,обтегачи и т.н. цената на цялото мероприятие беше 1635лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sasch написа:

цената на цялото мероприятие беше 1635лв

Ау, болезнено! На мен ми предстои същата процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Izolini написа:

Ау, болезнено! На мен ми предстои същата процедура.

По-късно ще кача фактурата,че ми е в коата, но единственото нещо излизащо от санитарния минимум е смяна на спирачна течност за която съм силно усъмнен,че я смениха, но здраве да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и фактурата ;) маслото е по праграма 5+, а ангренажния комплект без водна помпа е по програма 4+. Отказах им да ми сменят въздушен,горивен и филтър на купето защото излизаха 150+лв с труда, а аз си ги купувам Mahle за общо 55лв и ги сменям за 15 мин пред блока ?.

67997D51-D647-4D1C-BBFC-94CBEEB49C05.jpeg

A689E81D-F358-4FE1-A00D-A75C2665D74E.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.05.2021 г. at 18:00, sasch написа:

В крайна сметка сметка го смених в ЕТ заедно със ангренажния ремък и пистовия и съпътстващите ги ролки,обтегачи и т.н. цената на цялото мероприятие беше 1635лв :)

Това НЕ Е НОРМАЛНО. Да не си купил втора кола за части? Тия нормални ли са?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял и маслената помпа освен ремъка, тя струва 450лв. Тая цена, дето са ти обявили за труд и материали, наистина ми се струва безумна. Трябва да ти кажа, че всичко това + смяната на помпата, сумарно ми излиза около 1200лв всичко включено, даже и промивка ми направиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, цената е нормална като за официален сервиз 

Това не е ремонт при Бай Кольо - Майстора от нашта маала, дето нито ДДС има, нито гаранция, а частите са купени от Левчето и нещо като каже мяу, оди дири Михаля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Луд с мотика написа:

Според мен, цената е нормална като за официален сервиз 

Това не е ремонт при Бай Кольо - Майстора от нашта маала, дето нито ДДС има, нито гаранция, а частите са купени от Левчето и нещо като каже мяу, оди дири Михаля

Тука си много далеч от истината. Първо не съм човек, който ще си закара колата къде да е, без да съм проучил. Сервизът, който ми извърши ремонтите го ползвам от 10 години и да, имам си гаранция за частите и ремонта. В последната година главният механик, който ми правеше колата (от маалата де), взе един от най-големите сервизи за София да разработва, дето сервизната част в Еуратек даже и сигурно една 1/3 не може да достигне като капацитет. Залят е от работа, даже се налага да се обаждам няколко дни напред, за да се класирам. Съвсем не мога да кажа, че работи за без пари, но съм доволен от услугите и експерименти в така наречени официални сервизи, не бих си правил, камо ли да плащам безумни цени. Интересно, защо ли Еуратек са в черният списък на клуба? Другият път, като решиш да се изказваш, че то и с първо мнение, гледай да си по-подготвен, "приятелю". Евала за ника, много ти отива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skauta написа:

Тука си много далеч от истината. Първо не съм човек, който ще си закара колата къде да е, без да съм проучил. Сервизът, който ми извърши ремонтите го ползвам от 10 години и да, имам си гаранция за частите и ремонта. В последната година главният механик, който ми правеше колата (от маалата де), взе един от най-големите сервизи за София да разработва, дето сервизната част в Еуратек даже и сигурно една 1/3 не може да достигне като капацитет. Залят е от работа, даже се налага да се обаждам няколко дни напред, за да се класирам. Съвсем не мога да кажа, че работи за без пари, но съм доволен от услугите и експерименти в така наречени официални сервизи, не бих си правил, камо ли да плащам безумни цени. Интересно, защо ли Еуратек са в черният списък на клуба? Другият път, като решиш да се изказваш, че то и с първо мнение, гледай да си по-подготвен, "приятелю". Евала за ника, много ти отива.

Приателю скаут, разузнавач или какъвто там индианец си, защо така ме нападаш ?

Изказал съм това което мисля. Не казвам че е най вярното

Ти може и да имаш познат маистор, но много хора нямат и съм сигурен че много са си патили от квартални спецове. 

Дали е първо или двайсе и първо изказване, какво значение е ? Подготвен съм от лош опит, това ми стига и така мисля щото много бели са ми правили разни монтьорчета

Иначе мерсаж за ника, стар ми е и навсякъде ползвам него още от компютърните зали ма може и да не ми отива вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.05.2021 г. at 20:24, sasch написа:

горивен и филтър на купето защото излизаха 150+лв с труда, а аз си ги купувам Mahle за общо 55лв и ги сменям за 15 мин пред блока

Предполагам си наясно,че горивният филтър трябва да се напълни с Ваг ком.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо те нападам съм се обосновал съвсем ясно, а това за индианеца, как го измисли, не знам, вероятно избиваш някакви комплекси и държиш да си покажеш ниското интелектуално ниво за да си позволяваш неоснователни обиди, но няма проблем всички ще ти се порадва ме. Понеже не си индианец, явно си много "умен" как така си успял да се набуташ толкова на разни монтьорчета, а аз, като такъв ходя при правилните хора и си плащам колкото трябва, интересен казус, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skauta написа:

Защо те нападам съм се обосновал съвсем ясно, а това за индианеца, как го измисли, не знам, вероятно избиваш някакви комплекси и държиш да си покажеш ниското интелектуално ниво за да си позволяваш неоснователни обиди, но няма проблем всички ще ти се порадва ме. Понеже не си индианец, явно си много "умен" как така си успял да се набуташ толкова на разни монтьорчета, а аз, като такъв ходя при правилните хора и си плащам колкото трябва, интересен казус, нали?

Колега, това че си се обосновал не те извинява и не ти дава право, не ти прави и чест.

А за индианеца - реших че твоят ник идва от scout /на английски-разузнавач/, а в американската армия такива са били предимно индианци, както и в британската колониална армия - местни от колониите, най-често ловци. Сега обръщам внимание, че твоят ник е с буква “к” а не с буква “с” и съответно означава нещо друго или по-скоро нищо.

Пък аз като съм се набутал, здраве да е - имал съм пари и съм платил.

Ама разговора беше за ремонта и частите на колегата който е публикувал фактурите, а тях не си ги плащал ти, той си ги е плащал.

Излиза според теб че и той е глупав като мен, само ти си умник.

Евала тогава, твоето интелектуално ниво явно е по-високо ;) 

Само се чудя, като те чета колко знаеш, как познаваш правилните хора и колко плащаш, кой ли избива комплекси ? Щото, не виждам друг да те хвали, сам го правиш.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ребята, давайте жить дружно! ... както се казваше в едно руско филмче! 

Накратко - моля спазвайте добрия тон. В дискусията ви има доста полезна информация и ще е жалко да трябва да я "подстригваме" заради личните напдаки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ника си прав, аз много добре знам, какво значи, не е нужно да имаш познания по английски за да го знаеш, достатъчно информация има от американските филми, променил съм го, щото не се определям за такъв, не е нужно да значи нещо. Сега по казуса, кой, какъв умник и кой за какво се хвали, искам да ти поясня, че по тия форуми главно се споделя информация, а не хвалебствия. Не става дума да се бия у гърдите и да насолвам нечия глава, искам да покажа, че има и други алтернативи, както са посочили и други в темата, не е нужно да се дава една торба пари, за да ти направят колата. Другото е, че официалните сервизи главно се използват от гаранционни коли, там няма къде да бягаш, задължен си и си те дерат, както искат. Цените за извънгаранционните, естествено, не са в друга категория, че ще ги обвинят в двоен стандарт, не става. Всеки си има глава на раменете  и сам си решава, къде да си дава парите, просто от твоето мнение ми стана ясно, че освен официалните сервизи, на други да не ходи, щото видиш ли, еди кво си се случва, трябва да избягваш, ето това ме издразни и затова ти отговорих по остро. Пепи постарах са да спазя добрия тон, но няма как, все пак и ти не пишеш от вчера, влизал си ти и ти не веднъж в конфликти, знаеш как е.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всеки ден съм свидетел как някой иска да пазарува или да ползва нечия услуга възможно най-евтино. Същевременно, обаче, иска да изкарва добри пари като заплата. Но за да се случи второто, трябва да си продава труда на доста по-различна цена от "по-евтино". И се получава един омагьосан кръг. Защото същия този човек днес купува услуга, но утре продава такава. А всички работим и ползваме услуги/пазаруваме. Или с други думи в България в момента на много места масово се среща "феномена" искам да купя евтино или по-евтино, но моя си труд/услуга не ги давам под ХХ пари...

 

В момента у нас цената на голяма част от сервизните услуги са много по-ниски от аналогичните "на запад". Дали е заради данъчни измами, заради използване на нелицензирани софтуери, заради раминаване между реална заплата и декларирана такава, заради "абе днес да изкарам 50 кинта и съм ОК" и т.н., няма значение. Рано или късно цената на труда и услугите като цяло в България ще се покачи. И когато това стане, цената в официалните сервизи, без значение дали става дума за Еуратек или сервиза на Хускварна, например, вече няма да се струва на мнозина висока и неоправдана. Същото важи и за неофициални, но добри сервизи, които работят качествено, ценят труда си, но получават критика, че в еди кой си сервиз било по-евтино. Та си мисля, че приказката за киселото грозде би могла да се вмъкне и тук.

 

Преди 1 час, skauta написа:

Другото е, че официалните сервизи главно се използват от гаранционни коли, там няма къде да бягаш, задължен си и си те дерат, както искат. Цените за извънгаранционните, естествено, не са в друга категория, че ще ги обвинят в двоен стандарт, не става. Всеки си има глава на раменете  и сам си решава, къде да си дава парите...

Иво, това хич не е вярно. И никога не е било. Но се пише в почти всички автомобилни форуми... Масова заблуда е това, че щом караш гаранционен автомобил си длъжен да посещаваш само официалния за марката сервиз. Важи единствено за периода на удължената гаранция, ако колата има такава, защото тази удължена гаранция (само периода за нея) се покрива от застраховател, който има определени изиксвания. С други думи ако колата ти е с 3 години гаранция от търговеца/производителя и с добавени 2 години удължена гаранция, си длъжен да посещаваш официалния сервиз само през последните 2 години. А през първите 3 години можеш да си обслужваш колата във всеки един сервиз, като начина на обслужване, вложените консумативи и съответните сервизните интервали трябва да са съобразени с изиксванията на производителя. Разбира се, трябва да разполагаш и със съответните документи за извършване на всяко обслужване, за да можеш да докажеш, в случай на необходимост, кога, къде, какво и с какво е правено по колата.

 

Относно двойния стандарт. И това не е вярно. Пропускаш факта, че Еуратек бяха един от първите официални сервизи, които направиха програма 4+ (по спомен така се казваше). Идеята на тази програма е да обслужват по-старите автомобили на по-ниски цени по ред причини. В момента подобна програма има и в редица други сервизи на официални автомобилни вносители. Така че двоен стандарт няма и никога не е имало.

 

Преди 15 часа, skauta написа:

Интересно, защо ли Еуратек са в черният списък на клуба?

Колкото и да си добър в това, което правиш, след като имаш хиляди клиенти, неминуемо е някой да остане недоволен. Без значение дали това е основателно или не. Убеден съм, че и ти имаш мега доволни клиенти, както и такива, които не са останали във възторг от цена, труд или каквото и да било - нещо нормално е. В крайна сметка не можеш да направиш всички хепи.

 

Не мисля, че трябва да се коментира негативно някой, че отишъл в еди кой си сервиз, за еди какво си и платил ХХ пари. Решил е, често основателно, направил го е. Това, че друг посещава друг сервиз и ползва по-ниски цени, ползва отстъпки и/или не му се издава касова бележка и т.н. няма никакво значение. Да се сипва с чирпака и да се определя, че някой са го драли е безсмислено. Още повече, че често това се оказва и неоснователно.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, тия спорове ги водим с тебе още от преди, само, че в друга тема, не сме постигали консесус и дълбоко се съмнявам и за в бъдеще да постигнем. Казвам си позицията, пък всеки да си ходи, където си иска, хората в крайна сметка трябва да са наясно, че има качествени алтернативи, които могат да ползват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, skauta написа:

За ника си прав, аз много добре знам, какво значи, не е нужно да имаш познания по английски за да го знаеш, достатъчно информация има от американските филми, променил съм го, щото не се определям за такъв, не е нужно да значи нещо. Сега по казуса, кой, какъв умник и кой за какво се хвали, искам да ти поясня, че по тия форуми главно се споделя информация, а не хвалебствия. Не става дума да се бия у гърдите и да насолвам нечия глава, искам да покажа, че има и други алтернативи, както са посочили и други в темата, не е нужно да се дава една торба пари, за да ти направят колата. Другото е, че официалните сервизи главно се използват от гаранционни коли, там няма къде да бягаш, задължен си и си те дерат, както искат. Цените за извънгаранционните, естествено, не са в друга категория, че ще ги обвинят в двоен стандарт, не става. Всеки си има глава на раменете  и сам си решава, къде да си дава парите, просто от твоето мнение ми стана ясно, че освен официалните сервизи, на други да не ходи, щото видиш ли, еди кво си се случва, трябва да избягваш, ето това ме издразни и затова ти отговорих по остро. Пепи постарах са да спазя добрия тон, но няма как, все пак и ти не пишеш от вчера, влизал си ти и ти не веднъж в конфликти, знаеш как е.?

 

Колега, след като сам си наясно какви аналогии предизвиква твоя ник, защо тогава се правиш на обиден и на свой ред обиждаш и се държеш грубо ?  

Освен това, явно не четеш какво пишат другите - ясно написах в първото ми мнение - " Според мен, цената е нормална като за официален сервиз " !  Сега схващаш ли ? Не за всички сервизи, а за официалните !

А след това, съм обяснил и част от причините за по-високите цени !  Разбира се, че има сервизи в които е и качествено и по-евтино. Но говорех за официалните, а те всички са скъпи. Както и някои от неофициалните.

Отделно написах, че това е мое мнение и не претендирам че е единственото вярно !

А отправените от теб обиди и квалификации, не искам дори да коментирам, още повече че са незаслужени !  Само ще ти кажа, че правиш много, много лошо впечатление. Може пък просто да си си такъв.

Явно и в този форум, като се появи някой нов и сподели мнение, старите членове гледат първо да го изядат и да го сложат на място. Жалко. Останете си със здраве.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш подкрепата на главният админ на форума, какво се оплакваш, аз тоя спор и с него съм го водил, само, че за друг сервиз, няма никаква връзка, че си нов във форума. Нищо лично нямам към тебе, просто виждам несправедливост и си казвам. В никакъв случай не съм те нападал, а само си позволявам да споря, в крайна сметка в споровете се ражда и истината.

Преди 1 час, Луд с мотика написа:

Може пък просто да си си такъв.

Тука си прав, но не го правя с цел да се заяждам, а просто винаги си казвам мнението точно каквото е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.