Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с вървенето


BlueCar

Recommended Posts

Здравейте колеги.Отскоро притежавам Октавиа комби 2002г. 1.9тди и съм нов във форума.Проблема при моя Шкодилак е следния:от 1-ва до 3-та е като стрела,но след това сякаш става друг автомобил.Максималната скорост,която развива е 130км/ч(имам чувство,че нещо я спъва),а на баир направо забива муцуната и става все едно карам чист дизел.Единственото,което съм проверил за вакум маркучите,които са здрави.Препоръчайте ми къде в Пловдив да я закарам за диагностика(ако може и ориентировъчна цена).Благодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си влиза в авариен режим и си е нужна диагностика. Надявам се колегите от Пловдив да се включат и да посочат сервиз, а ти може да прегледаш темите в “Бял списък” и да видиш дали има сервиз в града. Много е важно, когато я закачат, да диагностицират правилно проблема! Защото вариантите са няколко и ако се пробва на принципа “проба-грешка” ще е по-скъпо. Освен маркучетата, виж и тръбите около турбото. Може да се е сцепила някоя или да се е извадила леко (или скоба някоя да е охлабила). Ако е от тях - би трябвало да се чува дори. Може би най-често срещания проблем е актуатор - изгнива за съжаление. Също може да е зацапана геометрията (ако си с променлива). Вариант за някой от управляващите клапани по вакуум маркучетата също има.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа актуатора и нищо не светваше по таблото. Макар че и сега от време на време се опитва да ми ги прави тези номера, но сега мисля е от нафтата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизи в Пловдив:

Алтернативен сервиз шкода: Люси (до северната страна на моста на Ален мак)

Сервиз за турбини: Реал турбо (в бившия автосервиз на Цариградско шосе)

В същия двор има и специализиран VAG сервиз на Стоян (не този на Аутотехника).

Имах подобен проблем и се оказа актуатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещу военна болница пресечката има сервиз само за шкода от много години.Човекът е наясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,и при мен е актуатор. Някой може ли да ми каже ориентировъчна цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте. От скоро съм собственик на октавия. Мисля че имам проблем с 1.9 тди101 4х4 колата ми се струва малко мудна до 2000 оборота. След това се изстрелва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.