Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не свети плафона при отваряне на пасажерската врата


Jorkata2

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблема както съм написал в заглавието е, че като отворя дясната предна врата не светва плафона в купето. Освен това не светва и малкия плафон на самата врата. Проблема не е голям, но ме дразни. Не съм запознат, как точно плафона "разбира", че има отворена врата, затова се допитвам до Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микроключета в бравата. Чест проблем за който има много теми. Проверете си и дали централното я заключва.

Теми за микроключета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от скоро ли започна да го прави или по принцип никога не е светело.

при мен имаше проблем след като махах буксата на вратата, единият пин (мисля така се казваше) се измъкна от самата мъжка букса.

може и това провериш, но щом заключва не би трябвало да е микроключе - мое мнение, може и да бъркам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, vladkant написа:

а от скоро ли започна да го прави или по принцип никога не е светело.

при мен имаше проблем след като махах буксата на вратата, единият пин (мисля така се казваше) се измъкна от самата мъжка букса.

може и това провериш, но щом заключва не би трябвало да е микроключе - мое мнение, може и да бъркам 

Аз купих колата преди месец, така съм си я взел. Къде се намира въпросната букса да проверя пиновете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в маншона където кабелите излизат от вратата и влизат в купето, ще направя снимка и ще я кача до 10 мин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

долу има декоративна пластамаса, махаш я и там се намира

038905012-big.jpg?r=1

Редактирано от vladkant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Микроключета в бравата. Чест проблем за който има много теми. Проверете си и дали централното я заключва.

Теми за микроключета.

100 % - съгласен и убеден.

Толкова често срещан проблем, че вече започнах и да не му обръщам внимание. Наложи се да сменям  две ключета  - на предните врати, а сега и на задна дясна не ми работи. Дразни ме само, че нямам индикация на таблото, че вратата не е затворена.

Колега намери си подходящото микроключе /изобщо не е и скъпо/ и си реши проблема . Замяната му не е сложна. В Ю тюба има и клипове как става По-трудната част на операцията е свалянето и поставянето на бравата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Jorkata2" - Най-честия проблем при описаните от ТЕБ симптоми са именно споменатите от Колегите Микро-Ключета. Иначе едно от малкото слаби места на модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа. Другите малко слаби места на модела са:

-          Стъклоповдигачите

-          Развалените клапи на въздуховодите за парното

-          Постоянно биещите /кривещи се/ предни дискове

-          Клапаните за вакуум управляващи геометрията на турбото

-          Актуатора на турбото

-          ЕГР-а, който след х-години не става и трябва да се смени / изолира

-          Слаби спирачки (стокови)

-          Разпадащи се тапицерии на таван и врати

-          Остарели пластмаси, скърцащи, чупещи се с поглед

-          Дефектираща задна чистачка /моторче/

Останалото са консумативи, както при всички останали автомобили :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lyubcho88Какво по-точно да му меря, и трябва ли да го сваля за целта? Извинявам се за може би глупавите въпроси, но за първи път се сблъсквам с такова ключе и не знам, какво точно представлява.

Редактирано от Jorkata2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2019 г. at 10:29, lyubcho88 написа:

Мдаа. Другите малко слаби места на модела са:

-          Стъклоповдигачите - на платформата pq34 са си така

-          Развалените клапи на въздуховодите за парното - на колите с климатроник, пак се отнася за платформата  pq34

-          Постоянно биещите /кривещи се/ предни дискове - пак е за всички pq34, но с фс2 спирачки е по-често срещано 

-          Клапаните за вакуум управляващи геометрията на турбото - pq34

-          Актуатора на турбото - pq34

-          ЕГР-а, който след х-години не става и трябва да се смени / изолира - pq34

-          Слаби спирачки (стокови) - не бяха зле когато колата беше сток, а пък ако са с дискове 288 или 312(рс) са супер. Тъпото при Октавия са задните барабани на колите под 100 коня. 

-          Разпадащи се тапицерии на таван и врати - за вратите е малко по-зле от другите коли pq34

-          Остарели пластмаси, скърцащи, чупещи се с поглед - pq34, но това е от егн-то

-          Дефектираща задна чистачка /моторче/ - при фейса доста по-рядко от останалите pq34, защото от шкода са изкарали пръскалката от моторчето

Останалото са консумативи, както при всички останали автомобили :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по-добре, да го поръчам първо и после да разглобя вратата, за да мога да го сменя веднага. Цената му не е голяма, по-добре да се окаже, че не е от него и да ми остане резервно отколкото да разглобявам два пъти (че изглежда доста сложно).

Как мислите, прав ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как може да си го направиш:

Това са китайски боклуци и работят ден до пладне. Не са водо и прахо устойчиви и много бързо се развалят. Има и по добри, но и цената е друга. В BG също могат да се намерят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@venll ако става въпрос за тези които показах от алиекспрес, направих го само за да ги покажа на колегата визуално как изглеждат :) а и в самото мнение казах че мисля че това са ключетата. 

Ще съм благодарен ако кажеш от Бг къде може да се намерят такива ключета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.