Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Шкода Фабия 1.2 12V Combi


OstapBender

Recommended Posts

Здравейте,

попадна ми едно симпатично комби - 1.2 12v HTP, 64 к.с., 2008 година, на 180 000 км. Сервизирана, уж гледана, ама се чудя ... досега карах Голф 1.6 и горе-долу съм доволен от VAG, но толкова ли са слаби тия три цилиндъра... Не карам често по магистрали, но ако няколко пъти годишно се наложи да се пътуват по 400 км наведнъж по тях, със 110 ли трябва да карам? Иначе ми я презентираха като чудесна градска кола ... но това дали просто не означава, че продължително каране над 80 км/ч ще я разсипе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, OstapBender написа:

... толкова ли са слаби тия три цилиндъра... Не карам често по магистрали, но ако няколко пъти годишно се наложи да се пътуват по 400 км наведнъж по тях, със 110 ли трябва да карам? Иначе ми я презентираха като чудесна градска кола ... но това дали просто не означава, че продължително каране над 80 км/ч ще я разсипе?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай - не са толкова слаби. При междуселищно пътуване, спокойно се поддържат 100-110 км /ч, без да се случва нещо особено. Просто трябва да свикнеш с по-бавното изпреварване (ускорение) и с влиянието на включения климатик. Ако мислиш, че на магистралата ще можеш да се сравняваш с "големите батковци" - ще се разочароваш..., но все пак ще се движиш с основния поток!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120-130 без проблем по магистралата, стига да не е баир. Проблема е ускорението...веднъж като се набереш няма после ядове /е , само разхода/. .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко сте крайни. За мен единствения проблем на този двигател (макар и каран от мен само 65 000 км на Фабия 2) е лакомията. Под 6,5/100 на извънградско на мен не ми е давала.

На равно подържа 160-180 с двама човека и багаж, като почнеш да катериш пада под 140. Ако на магистрала в баир те засекат до под 100 излизането пак в ляво е фантазия преди да стигнеш равен участък, ако не искаш да сложиш трета предавка. Иначе ако я държиш в обороти по шосе със завои може да се опъва и на "големите батковци".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Izolini написа:

Под 6,5/100 на извънградско на мен не ми е давала.

При мен, на Фабия 1, нормално си беше 5,2... Но аз (и сега) карам "бабешката" - с около 100-105 км/ч.

 

преди 38 минути, Izolini написа:

На равно подържа 160-180 с двама човека и багаж...

Това е много добро постижение :D... По каталог, максималната скорост е 160-165 км/ч и при двете поколения, макар, че при 2-ката мощността е 70 к. с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост която е в каталога не показва колко може да вдигне колата, а колко може да поддържа при всякакви условия. На Фабия 1 1,2 НТР е 160, но не може да ги държи навсякъде.

Само за пример - на О2 ФЛ 1,6 tdi дават максимална скорост 191 км/ч. Вдига доста повече като моментно постижение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай.  Помисли хубаво. Ако ти трябва някаква кола, която да върви някак си и да се придвижваш накак значи може 1.2. Иначе е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно, ако е колкото да е да иначе не ако ме разбра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Отдавна 1,2 трябваше да е задраскан от каталога на ВАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя екземпляр ще да е бил изключение, защото за 300 000 км освен бобините друго нищо не е правил проблем. При това 150 000 са били на газ.

И нямаше признаци, че няма изкара още барем 100 000.

Смених му и веригата, но то беше профилактично.

 

Редактирано от Моджо
допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.