Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Lyudmil

Recommended Posts

Здравейте,
Пак съм аз, хаха. На мен вече не ми се смешно, но....
Проблемът се вижда във видеото (извинявам се за качеството). Понякога падат оборотите, може би до към 550-600 и колата започва да се тормози, докато не подам газ, или докато не загасне. Преди час ми се случи подобно нещо на светофар, като колата загасна точно преди да потегля. След това нямам проблеми с паленето.
Свещи, масла, филтри са сменени. Дроселовата клапа е почистена. Диагностиката не показва грешки. Датчика на коляновия вал е сменен, че той даваше някакъв дефект и колата понякога не палеше, та когато го смених се оправи паленето.
Не мога да бъда сигурен, но смятам, че това се случва само на неутрална (между превключването на скоростите), като само веднъж ми се случи в движение, но пак при смяна на предавките.
Не го прави при всяко шофиране. Няма значение дали е загрял или студен двигателя. 
Автомобилът е FABIA 1, 2000, 1.4 MPI, 50KW, 68HP. 
И да не забравя да спомена, че при палене оборотите скачат между 1400-1600, падат за минута до към 1050 и след това са около 900. Когато са около 850-900 стрелката играе леко и при падането й леко претриса, покачва се малко за 2-3 секунди, пак пада и претриса, пак се покачва... така постоянно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.