Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода фабиа 2 1.2HTP LPG гори масло


Shkoda fabia 2 1.2htp

Recommended Posts

Здравейте колеги колата е на 176000 км с газов инжекцион от самото начало гори ми около 1л на 1000 км масло възможно ли е да е от гумичките на клапаните компресията е измерена и е доста добра моля за мнения ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Typi_taratajki написа:

Такъв разход на масло не може да е от гумички на клапаните. 

 

Ще се обосновеш ли :)

 

Аз мисля, че може. Давам пример с двигател, който конструктивно е без гумички на клапаните и по книга му дават разход на масло 800гр./1000км.

 

На 30.01.2019 г. at 17:55, Shkoda fabia 2 1.2htp написа:

 компресията е измерена и е доста добра ...

 

 Това, че е добра компресията не означава, че и маслените сегменти са добре.

 

С две думи - може и от гумички, може и от буталната група. По-лесното и евтино е да се сменят гумички първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще се обоснова :) Обикновено разхода на масло "от гумичките" се изразява в стичане на масло по стъблото на клапана през въпросните гумички, и изгарянето му при запалване на автомобила. Последващо горене на масло по тази причина е минимално. Уговорката е, че аз не съм автомеханик и тази информация я имам като препатил потребител,дадена ми от такива :)  Аз също мислех да спомена маслените сегменти, но не ми е в компетенцията и си премълчах. До колкото ми е известно, компресията се обуславя от компресионни сегменти, а маслените спомагат за ограничаването на навлизане на прекомерни количества от маслото в цилиндъра. И когато маслените сегменти са повредени не възпрепятстват навлизането на масло и то изгаря. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно прав си!

За през гумичките/клапаните/ разчитам на това, което писах по-горе. Техн. данни. Затова го допускам...и степен на трудност на ремонта.

Започва се от по-лесното, когато се съмняваш в няколко неща.

....и никой не те пита какъв си. Стига се оправдава.:) Важното е какво те влече, какво си научил и какъв опит имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.