Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парно в следствие хладилна жабка


Huku

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам Шкода Фабия, 1.9 TDi, 2001 година, жабката на която е хладилна и е на две нива. Самата жабка е на две нива и охлаждането и работи и може да се спира.

Проблемът ми е следният, не зависимо дали парното е на топло или студено, или къде е нагласено да духа било то на прозорци или в купето, в краката на пасажера винаги душа ледено студено и зимата е много неприятно да се пътува. Предполагам това се дължи на разместени тръбни пътища.

Може ли да ме посъветвате според вас от какво може да е това, наистина ли са тръбни пътища или може ли да е нещо друго. Как мога да го оправя и спря да духа в краката, та дори и жабката да не изстудява вече (не я ползвам като хладилна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно са разместени тръби за да духа на пасажера в краката 

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към жабката , както и към отделението от ляво вървят два гумени гофрирани маркуча ... свали жабката , сложи маркуча на щуцера ако е разкачен и готово. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Huku" - Когато се е появил проблема за първи път, нещо ненормално случило ли се е с Автомобила? Някакъв ремонт, удар в по-голяма дупка или нещо друго? Обикновенно разни неща не се разкачат туку така. Като за начало наистина свалете жабката. Ако зад нея всичко е наред, може да се търси причина в ключа, променящ посоките на въздушните потоци..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя каква е логиката от едната страна да духа топло, а от другата студено, при положение, че фабията няма двузоново регулиране на температурата. Още по-интересното е, че само на краката духа студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, felicialx написа:

...

Логиката е , че клапите са с моторчета и ако са две за ляво и дясно и е увехнало само дясното , защо не .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз така я купих с този проблем и духането на студено, но преди охлаждаше и по добре в жабката, а сега не толкова. Никога не съм свалял жабка и табло, но ще се опитам да видя какъв е проблема и дали наистина са паднали тръбите. Ще направя снимки и ще споделя опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.