Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

WAZE навигация на Гугъл за камери, радари и постове на полиция, в реално време, чрез отбелязване от потребители, и с постоянни точки.


b3lq7a

Recommended Posts

Куц ми е waze за трафика все още... Ако зададеш маршрут дава различен от същия зададен на ГМапс. Но показва камери и хубавите нови радари. Ако не зададеш маршрут не показва нищо, а Мапс ти показва в цветове около теб какво се случва. Интересно е как се трият куките от уейза? Минавам в една посока и ги маркира, след 20мин на обратно и вече ги няма... Това ми се случва няколко пъти, а вече съм с доста точки и се водя напреднал юзър! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    5

  • Izolini

    5

  • sauber

    5

  • Mishelle

    4

Преди 15 часа, Моджо написа:

 

+ мога да търся адрес на български, предишния път не можеше.

- опции за маршрут йок, лесен,бърз,,е такива

- алтернативни маршрути нема. Се едно пътя е един единствен. Вероятно с междинни точки мое стане , ама това предполага да знам сичко и тогава не ми треа навигация.

- poi не видех да има.

...

 

- търсенето от доста време го има на Бг.

- има опции - само иска да си зададеш предпочитанията (бърз, къс, икономичен)

- при мен винаги дава 3 маршрута (вероятно не си го позволил)

- poi си има, трее да ги включиш 

При мен за навигиране става! Обаче за ядене - не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.06.2019 г. at 23:30, b3lq7a написа:

... Интересно е как се трият куките от уейза? Минавам в една посока и ги маркира, след 20мин на обратно и вече ги няма... Това ми се случва няколко пъти, а вече съм с доста точки и се водя напреднал юзър! 

 

Не съм сигурен дали те разбирам правилно, но ако имаш предвид, че си маркирал полиция и после е изчезнала от картата, предполагам, че някой е минал след теб и е цъкнал, че вече няма полиция там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Мonster написа:

 

Не съм сигурен дали те разбирам правилно, но ако имаш предвид, че си маркирал полиция и после е изчезнала от картата, предполагам, че някой е минал след теб и е цъкнал, че вече няма полиция там.

Точно, но си има... Та явно те си ги трият! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, следят и трият. За мен уейз е повече разсейващо, отколкото полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Някой има ли обяснение защо waze и maps имат разлика от час и 20 минути за еднакъв маршрут (454км.) ?! 

Маршрута е Варна-София. Нищо, което да предполага граници, фериботи и други "плаващи" обстоятелства.

Между другото, waze много често взе да ми умира. По 6-7 минути сеси без връзка с GPS. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеше някъде , че е имало сериозна мъгла по Витиня и ако едното е взело предвид , че трябва да се движиш с 50 .. дтугата хипотеза - да е имало произшествие и да е взело предвид задръстване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Waze-то набира данни за стила ти на каране, т.е. с колко превишаваш обичайно скоростта, доколко се съобразяваш с някои временни ограничения и т.н. и с времето ти прави много хубав профил. Мен така ме е научил, че за 450km преход не уцелва с 5-10 минути. Мапса няма тази екстра, защото профила ти в Waze не е директно свързан с профила ти в Google. Въпрос на време е да го направят, но на този етап сте двама различни нарушителя :D 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 8 часа, PRR написа:

Waze-то набира данни за стила ти на каране, т.е. с колко превишаваш обичайно скоростта, доколко се съобразяваш с някои временни ограничения и т.н. и с времето ти прави много хубав профил. Мен така ме е научил, че за 450km преход не уцелва с 5-10 минути. Мапса няма тази екстра, защото профила ти в Waze не е директно свързан с профила ти в Google. Въпрос на време е да го направят, но на този етап сте двама различни нарушителя :D 

 

Ако ти кажа, че си го мислех, ама после си викам "Едва ли, безумно е". Ясно! Ами яко, макар че предпочитам по-скоро аз да си правя сметката, ама и така става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разъках из настройките, защото една година ползвам, но никога не бях го разглеждал. Мен ме вълнува да казва само за милиционафти. Има "Персонален час на пристигане", което може би е това. Да смята по предишното ти прелитане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, sauber написа:

Между другото, waze много често взе да ми умира. По 6-7 минути сеси без връзка с GPS. 

При мен е същото. Или пък твърди, че няма връзка с мрежата и не получава данни за трафик и прочие. След няколко рестарта и чистене на кеш колелцата му се наместват до следващия път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Сега разъках из настройките, защото една година ползвам, но никога не бях го разглеждал. Мен ме вълнува да казва само за милиционафти. Има "Персонален час на пристигане", което може би е това. Да смята по предишното ти прелитане.

Мен ме кефи тази "екстра", защото мога да си правя сметка горе долу кога ще пристигна. 

Преди 1 час, Izolini написа:

При мен е същото. Или пък твърди, че няма връзка с мрежата и не получава данни за трафик и прочие. След няколко рестарта и чистене на кеш колелцата му се наместват до следващия път

Мен ми се е случвало веднъж-дваж, но наистина бях без покритие на GSM-а и ясно, че не се ориентира добре тогава. Все пак не кешира целия маршрут в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Waze рулира!

Спасявал ме е няколко пъти последното лято от километрични задръствания. Алармира за speed traps, но само ако караш над разрешеното (иначе само си мига, без да досажда). Предупреждава и за дупки, умрели животни, аварирали автомобили. Показа ми супер-таен граничен пункт между Словения и Хърватска, само 3 км отклоняване, но прескочих половината Истанбул население, тръгнало да се прибира към Дюселдорф. 

В Сърбия спирам интернета, съответно работи на каквото си е запомнил последно. Много грозно ме засякоха точно преди БГ границата със 163 при ограничение 130.

Съвет: Носете си 50 Евро в сръбски динари, не за подкуп, а за да си платите глобата, щото не приемат нищо освен кеш в динари. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, sauber написа:

Между другото, waze много често взе да ми умира. По 6-7 минути сеси без връзка с GPS. 

 

Мислех, че само при мен е така, редовно ми се случва и на мен. 6-7 минути не седи, не повече от 2-3, но за сметка на това го прави на всеки 10-ина минути. Което, ако си в чужбина и го ползваш като навигация (а не само за шапки, както аз лично го ползвам в БГ) и не знаеш къде да караш (в градско говоря, на магистрала е ясно), е много кофти, защото в трафика нямаш време да седиш да го чакаш да те "намери" къде реално се намираш и съответно да те води по правия път...

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тъп е от мапса явно. Там никога не съм имал забивания. А и някак си по-гладкп движи. Явно няма идеален вариант. Или му търпим глупостите и ни спасява от катерите или мапса и караме с ограничението (никогаш).

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мапса е безобразно тежък :( На по-стар телефон направо го убива, на по-новите става, ама Waze-то много добре се връзва с мултимедията и хем си зареждам телефона, хем на голямия "тИлИвизУр" си гледам навигацията :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уейз-а е добре, не съм имал драми с него. Последно преди 2 дни ходих до Германия, пуснах го на навигацията в колата на брат ми(че с нея ходихме), на телефона пуснх Мапс-а. Смея да твърдя, че за 3600км общо каране и двете програми показваха един и същ маршрут. Уейз-а даже отразяваше и полицията и камерите във всички държави ( явно и там доста уейзъри го ползват). 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ е Waze. Аз го ползвам ежедневно заради трафика в София и не съм имал проблеми с покритието. Преди доста време имах като сменях телефона и тогава проблемът беше, че му бях дал да ползва местоположението само докато приложението работи на преден план. Явно през Андроид Ауто тази настройка не му беше достатъчна и нещата се оправиха като му дадох да има винаги достъп до местоположението. Иначе от няколко седмици си включих и коледния feature да ме навигира гласа на дядо Коледа. При наличието на малко дете в колата е доста забавна функционалност. Аз също се забавлявам чат пат с някои от по-свежите реплики. Например "Police reported ahead. Let's try to stay in the nice list! Ho ho ho." :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година, в покрайнините на Шумен, рязко изчезна GPS покритието на Waze-то, а се бях наврял ... Абе не си е работа. Викам си "е, то от телефона" и цъкнах на навигацията на колата и ... рЕзко се озовах насред Румъния :D И така близо 40мин и двете навигации ме пращаха на 500км от реалното местоположение. След това изведнъж прелетях обратно в България. Явно имаха някакво учение или някоя баш клечка кацаше на някое летище в района и "разместиха" сигнала. Беше доста забавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, PRR написа:

Тази година, в покрайнините на Шумен, рязко изчезна GPS покритието на Waze-то, а се бях наврял ... Абе не си е работа. Викам си "е, то от телефона" и цъкнах на навигацията на колата и ... рЕзко се озовах насред Румъния :D И така близо 40мин и двете навигации ме пращаха на 500км от реалното местоположение. След това изведнъж прелетях обратно в България. Явно имаха някакво учение или някоя баш клечка кацаше на някое летище в района и "разместиха" сигнала. Беше доста забавно.

 

Просто бъг е било. GPS-а за да се заглуши, първо е трудно, второ не се прави ей така просто. 

 

Преди 1 час, Vladi_a написа:

Е, ясно е, че без покритие нито едната програма няма да работи адекватно. 

 

Да, ама уазето "губи" сигнал без да е загубен сигнала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, sauber написа:

Просто бъг е било. GPS-а за да се заглуши, първо е трудно, второ не се прави ей така просто. 

Оооо, хич не си прав ;) Реално не е заглушен, а изместен. Още при дизайна на GPS системата, която между другото е военна навигационна система на САЩ, е предвидено да се "местят" координатите при нужда. Авиацията и военните знаят как да коригират тези измествания, както и кога са приложени. И досега ми се е случвало веднъж в България и два пъти в Сърбия. Като в България съм минавал сигурно 50+ пъти в този район и само веднъж съм попадал в тази ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, sauber написа:

Да, ама уазето "губи" сигнал без да е загубен сигнала. 

Може, не съм забелязал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има значение и устройството, за губено на сигнал на Waze. На медиата в колата няколко пъти ми се е случвало Waze да търси по 2-3 минути сателити, докато на телефона винаги ги намира моментално. Адски е удобен и при андроид аутото, директно ми излиза на плазмата на таблото на Кодиака. Като добавим и фактът, че винаги ми търси най-бързия маршрут и избягвам задръстванията, определено ми е фаворит. Гугъл мапс не ползвам никога, сигурно съм му най-големият антифен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.