Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител.проблем


stanimir3388vv

Recommended Posts

Колеги ако може някой да помогне:

Имам ок 1 1.9 тди 4х4 -сменях съединител( маховик,феродов,притискател,и двете помпи).смених и спир.течност.

Обезвъздушаване и т.н

Проблема е че като покарам малко и после става следния филм:

Вкарвам първа и като искам да изключа немога-натиснат педал и немога да изключа/ще изкъртя лоста/ така е и на задна  - говоря при маневра на място.

Гася мотора и освобождавам и пак наново.

Защо се получава така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, stanimir3388vv написа:

Стария демфер беше разбит, сега сложих твърд маховик.

Здравей колега.

Не ми стана ясно дали проблема с 1-ва и задна се е появил веднага след смяната на съединителя или известно време след това.

От първия пост /проблема се явява само на място - не в движение/ лично аз мога да да си представя само проблем с обезвъздушаването или нещо нередно с помпата на съединителя или лагер-помпата на притискателя, въпреки споделеното, че частите са сменени.

А реглаж на жилата правихте ли ?

От втория пост подразбирам, че двигателят ти е ПД / на тях и на КР слагат демферни маховици/ и поради тази причина не разбирам избора ти да сложиш твърд маховик, особено ако е бил с цел "евентуално" по.малко разходи при бъдещи ремонти по съединител, защото комплекта който си вложил не е значително по-ефтин от оригинален комплект с демферен маховик, а за проблемите които твърдия маховик може да породи при тези двигатели има изписано доста. Споделял съм и личен опит с такава конфигурация и аз определено не я препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема който описвам се появи след като сложих новия комплект./твърд маховик,притискател,феродов,лагер помпа  и горна помпа.обезвъздушаване

Реглаж на жилата не съм правил- и тук да попитам: прави ли се реглаж или автоматично е?незнаех че трябва. 

И мотора е пд. Твърд сложих защото ми направи стария маховик голяма бела и повечето пари отидоха за кожуха на съединителя. 

Днес ми го направи пак проблема с изключването  и говоря като правя маневра.

Пример: правя маневра на задна и натискам педала да изключа от скорост. И немога/направо ще изкъртя лоста/. Понякога ако я изфорсирам-се изключва.,или ако я изгася -освобождава.

Все едно го няма налягането. Незнам

А сега както казваш колега за жилата-моля колеги кажете -прави ли се реглаж на жилата?

Едно време имах а 3 1.9 тди и там като сменях съединител не искаше реглаж.-там беше гнп и не беше лагер помпа а аксиален 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема, поне за мен е мн. странен и не мога да дам категорично мнение.

1. да приемем, че е от съединителя или хидравличния привод - помпи, педали и т.н. Тогава ще имаш проблем и при включване на първа и задна. А такъв няма. Даже е по-голям проблем, отколкото с изключването. Получава се при не пълно отделяне на феродовия диск по ред причини.

2. да приемем, че е от жилата. Тогава няма да изключи при изгасен двигател. Жилата или привода на скоростите не се влияят от това дали двигателя е загасен или работи. Също и дали колата е на място или в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни мисля да сменя отново спирачната течности да обезвъздуша всичко що е пробка/ колела и т.н/. Сега сложих дот 4 на трв.

Само незнам дали се регулира жилата.

Не ми се отваря пак съединителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, stanimir3388vv написа:

Тези дни мисля да сменя отново спирачната течности да обезвъздуша всичко що е пробка/ колела и т.н/. Сега сложих дот 4 на трв.

Само незнам дали се регулира жилата.

Не ми се отваря пак съединителя

Жилата се регулират  - има инфо и в нашия и във VW форума, за по-лесно публикувам препратка от Ю тюба, от коментарите за моя проблем с трудно превключващи предавки /който така и не е установен до момента и си карам с него/. НЕ е сложно и мисля, че не е излишно да се направи след разкачането им и интервенции по скоростна кутия и съединител.

А иначе съм много съгласен с колегата Жоро. Проблема наистина е много странен. Моята логика, че по-скоро се касае за проблем в приводната част, въпреки че става въпрос само за изключване от първа и задна само при маневриране от място, е че когато въпреки проблем с приводната част,  има възможност за нормално включване, когато колата продължи да се движи се появява ефекта на синхронизиране на оборотите на двигател и скоростна кутия и поради тази причина по време на движение изключването от първа става възможно без проблем. За задна не говорим, тя естествено се включва само от място и при нея при всички случаи проблема с изключването си е на лице. Та в тази връзка /не че съм особено полезен с тези разсъждения/, но колега  - пробва ли когато си на място и си на първа или задна и не можеш да изключиш от скорост да подадеш газ с натиснат съединител примерно до към 2000 оборота и след отпускане на газта докато оборотите падат да опитваш да изключиш от скорост и ако си го пробвал /което най-вероятно си правил/ и тогава ли го има проблема ?

P.S. Забравих да попитам, когато сменяхте съединител , ревизирахте ли свалената скоростна кутия, смяна масло, проверка за течове , луфтове състояние на лагер - първичен вал.

Питам защото при сериозен проблем със съединител, може да има поражения и в скоростна кутия.  Аз като сменях съединител тези работи се извършиха и не се установиха проблеми по скоростната кутия, но се появиха други проблеми с високите предавки.

 

Редактирано от Rado1768
добавяне на мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Rado1768 написа:

колега  - пробва ли когато си на място и си на първа или задна и не можеш да изключиш от скорост да подадеш газ с натиснат съединител примерно до към 2000 оборота и след отпускане на газта докато оборотите падат да опитваш да изключиш от скорост и ако си го пробвал /което най-вероятно си правил/ и тогава ли го има проблема ?

 

Радо, когато колата е на място не се подава газ, когато предстои боравене със скоростите. Говоря по принцип. Трябва оборотите на двигателя да са максимално ниски.т.е. на празен ход. Иначе освен, че се затруднява включването, може и да изхърка. Даже, когато има сериозен проблем със съединителя и не можеш да включиш ни първа, ни задна - двигателя се гаси, включваш, палиш и потегляш. Иначе е невъзможно. Това, когато съединителя не е отказал на цяло.

Газ се подава за изравняване на оборотите с вторичния вал на скоростите. В случая, колата е на място и този вал не се върти.

Освен това, за да има някакъв ефект/по принцип/ това се прави при отпуснат съединител, а не както си го написал - при натиснат. Тогава скоростите са отделени от двигателя и смисъла е никакъв. На тази логика се базира и двойното амбриране. На място е не приложимо.

Използва се на място, когато ти запъне първа или задна - пускаш съединителя в неутрал - натискаш и влиза по мАсло.

Ама това е за включване. За изключване не съм спец.:)

Има съвпадение със смяната на съединителя и появяването на проблема. Значи проблема е някъде там. Аз взех да се съмнявам в самата скоростна кутия, ама чак такова съвпадение...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свалях съединителя-кожуха го свалих с кутията. Не съм я цепил.

Маслото в кутията го сменям на всяка смяна на двитанелното. На около 13-15 хил.

Иначе както казах проблема е при изключване от предавка.

Пробвах и като е натиснат педала и немогада изключа-давам газ ,вдига обороти на място и изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, stanimir3388vv написа:

Като свалях съединителя-кожуха го свалих с кутията. Не съм я цепил.

 

Никой не е казал, че си цепил кутията. Не сме го и помисляли даже. Не се притеснявай.

Това е добре, че даваш подробна информация.

 

п.п. сега се вгледах на какъв пробег сменяш масло на скоростите?????

 

Сменя се на 80-100 000км.

 

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сменям заради раздатките.от кутията си взима за предната раздатка.искам всичко да е ок. Иначи аз за себе направих грешка с този твърд маховик.иначе всичко ми е по книга както трябва.во защо се получава така не мога да си го обесня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, stanimir3388vv написа:

Аз го сменям заради раздатките.от кутията си взима за предната раздатка.искам всичко да е ок....

 

Прекалено е. Излишно е. Няма да има проблем да го сменяш - да речем на 80 000км. Пак ще е ОК.

То всичко си е трансмисия. Скорости, раздатки, диференциали.

Важното е да следиш нивото на наливните съдържания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега от споделеното аз лично си мисля, че проблема с голяма вероятност клони към приводната част - лагер-помпа или помпа съединител. За споделеното от колегата Жоро - всичко е абсолютно вярно и правилно по принцип, в това число и за интервала на смяна на маслото на  скоростната кутия. Аз предложих варианта с подаването на газ при натиснат съединител на място и опит за изключване от скорост, само и единствено за по-прецизно диагностициране на проблема и както и ти сам споделяш тази процедура дава ефект и успяваш да изключиш "заклинилата" предавка, та и за това си мисля за проблем в приводната част, което ако с ново обезвъздушаване се оправи си наистина късметлия. Иначе отиваш отново на сваляне на съединител и кутия.

НЕ бих се учудил да се окажа калпав елемент който си сменил. Преди години сменях съединител на старата ми Вектра, който беше с лагер-помпа и след 2000 километра, точно тази лагер-помпа протече, а уж си беше маркова и естествено процедурата със свалянето - наново,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега направих реглаж на жилата. И от 3 пъти -1 пак го прави.

Даже направих и клип ама нещо не мога да го кача.

Също забелязах че като е повече натиснат педала и отделям на моменти леко и по някое време /не всеки път/леко има едно приплъзване/все едно я изтърваш колата/.аз мисля че е горната помпа - а е нова на 1000 км.??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой слагал ли е обикновен маховик  на ок 1 п.д. 1.9 тди.

И дали е забелязал промяна в нещо 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На валео е. не съм видял другите букви. Защо? А иначе 

Днес смених горната помпа  отново нова и пак е същата работа.

Пак не изключва и като е натиснат повече време педала -самата кола увлича/тръгва / ???????

Писна ми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, stanimir3388vv написа:

Пак не изключва и като е натиснат повече време педала -самата кола увлича/тръгва / ???????

 

това вече дава някаква яснота

Работен цилиндър на привода на съединителя. Или долна помпа.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 10 дена ще отварям пак съединителя.махам новия /твърдия/

Ще го сменя с демпферен.

И пак нова помпа долна.направо ще фалирам вече.

Мина ми мерака за тази шкода. Бахти и тъпия съединител. И филма около него.ще я продавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбирам, че слагаш нови части, обаче този проблем е свързан с хидравличния привод на съединителя. И не от обезвъздушаване.

Защото привода кара съединителя да отдели, но не задържа налягане в системата и той не след дълго започва да зацепва, все едно си на полу съединител.

Ако го задържиш още малко и колата ще си тръгне, все едно си отпуснал педала.

Може от горна, може и от долна помпа. Не засягам горната, защото си я сменил вече два пъти.

И е напълно нормално да се случва на първа и най-вече на задна. Тогава се предполага, че правиш маневра и повече задържаш педала натиснат.

Нямаш проблем с включването, но докато дойде време за изключване, съединителя вече не е отделен напълно и е съвсем нормално да има проблем при изключването.

Ако това го беше написал още в първия пост, доста коментари от моя страна в темата щяха да бъдат спестени.

Не знам как е изпълнението и дали смяната на долна помпа е свързана със сваляне на скоростите. Ако не е, смени само долната помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменям всичко наред  с ново  отново.четох някъде че долната помпа много трудно се обезвъздушава. Сложих лук чисто нова.утре ще пълня казанчето и отварям цицката да върви  на самотек. Без налагане  и без помпене. Да тече сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко си е в час точно с 5 натискания на съединителя се обезвъздушава. Иначе Kit4P значи комплект съединител с твърд маховик. Аз съм с такъв на валео но съм 1.8Т и нямам проблем. При дизелите е крайно не препоръчително да се слага такъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова ще го махна. Като сложих твърдия колата стана много шумна при наемане.

И почнаха аномалиите.нямам избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.