Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предстояща покупка на Октавия


qskataaa

Recommended Posts

Здравейте!Все още нямам Шкодичка,но се надявам скоро това да се промени и за това се обръщам към вас.Тъй като ми писна да правя пежото в сервиза се реших на покупка.Спрял съм се на Октавия 3,задължително бензин.Ще се радвам ако кажете мненията си относно двигатели,слаби места за които да внимавам и въобще за всичко което се сетите.3 нощи стана вечер заспивам докато гледам една октавийка.

https://m.mobile.bg/details/11548082863983983

Ето тази.Ако можете да ми кажете мнението си за нея и държа да подчертая, че инам мбого спокоен крак и затова си мисля,че този двигател ще ми е достатъчен,но все пак си кажете мнението за него.

Благодаря ви предварително и се надявам скоро да съм пълноправен член на клуба с Октавия под мишница!

Редактирано от qskataaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти я гледаш тази,заради цената. :) Взимай я, в крайна сметка ще я караш 5-6 години и следващата. Няма от какво да се притесняваш, освен, че с 4 човека и багаж едва ще качваш Вакарел :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше в някоя автокъща цената щеше да ме притесни,но когато е в Еуратек поне ще знам,че километрите са реални.Вакарел надали ще качвам, че съм от Варна,но май ще ходя към София.

Благодаря все пак,колега!:)

Редактирано от qskataaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не толкова убит мотора , а и е малко по-икономичен от 1.4  ... в комбинация с 6 скорости е много приятен за каране .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли от моторите с верига? Които имали някакъв проблем с обтегач и, нещо бях чел преди 2 години, когато аз избирах кола. 

Питай в ЕТ дали е сменяна веригата. 

Иначе, 105 коня са достатъчни, за нормално и търпеливо придвижване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз четох за някакъв такъв проблем,но до колкото разбрах след 2012 г. са го премахнали,но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз се оглеждах първо за някоя върната и бая бях се заровил по форумите :) Но съм забравил кое как беше. Може и аз да греша нещо. Не ти пречи да разровиш из briskoda и други източници. Все пак е добре да си подготвен. Може да ти помогне в пазарлъка ;) Успех и късмет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EA211 са вече с ремък. Но я по запознатите да кажат как стои въпроса с разхода на масло. Из Руските форуми има разни кофти теми, но пък в бришкодата няма такава тенденция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е въпроса. Дали харесаната кола е с този мотор :) Фабията ми е с EA211, на 23 хил. и не харчи масло, въпреки, че я карам доста агресивно. Но смених маслото на 15 хил. не както препоръчват, на 30 хил.

Този с проблемите е ЕА111. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази октавия с кой двигател е ЕА211 или ЕА111,че нещо не успях да разбера от кога започват да слагат ЕА211?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се вярва на уикипедиа всичко шкоди след 2013 са с ЕА211.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Škoda_Octavia

И все пак ще внимавам за това.Ако се сещате за друго казвайте,защото след седмица тръгвам към София,да знам за какво да внимавам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О3 са само ЕА211, малките бензини де.

Това е интересно:

https://www.drive2.ru/b/468232800198198331/

Ако не си скаран с руския може и това да поразгледаш:

http://www.octavia-club.ru/f/A7/23494-dvigatel-1-2-tsi-ea211/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почти три години и 35 000 км. моя няма разход на масло . Не знам дали е от режимите на работа (карам колата в рамките на 2000 об/мин) или е до маслото , което сипвам или до експлоатационните срокове , които спазвам , но съм доливал до сега веднъж 100 мл. и то без особена нужда. Сменям маслото на 10 000 км. въздушния филтър на 5 000 км. и проблеми с двигателя нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Старта ми кола беше OCTAVIA 3

 1,2 TSI 105 кс., сега карам OCTAVIA 3 FL 1.6 TDI 115 кс.

смея да твърдя , че бензинката върви по-добре. Тея глупости с четирите човека и багажа ги остави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Подходиш ли с мисълта за "настискане" и 200 ph няма да стигнат (личен опит) :))) За придвижване от А до Б не виждам проблем. Не съм карал такава, ма фабията с умрелите 75ph не създава затруднения. Е, да...винаги може повече . не ми е кеф да връщам на трета по не особено голям баир (дето другата върви на 5-та), ама не е свършил света заради това. Ако няма да я изимаш, аз ще я зема:)). Мощността ми е най-малкия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.