Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ангренаж


Lyudmil

Recommended Posts

Привет, пак съм аз :D
Fabia, 2000, 1.4 mpi, 68 hp, 50 kw.
След като се оказа, че трябва да сменявам гарнитурата на главата, реших, че ще е най-разумно да поръчам частите от България.
Имам няколко въпроса.
Как да разчета кода на мотора? В документа има някаква комбинация от цифри и букви, като в средата има ATZ или AZT, не помня. 
След като ще се отваря двигателя мисля да се смени и ангренажа (ако е с верига), та това ми е вторият въпрос. С верига ли е? Ако да, може ли някой да постне някоя примерна снимка?
Охладителната течност и маслото не са се смесили, това означава ли, че мога да мина без шлайф? 
Какво трябва да поръчам, за да не трябва да ходя до магазин за авточасти тук, освен комплекта гарнитура/уплътнения и болтове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заставаш при десния преден калник при вдигнат капак и гледаш в полето над конзолата на тампона и под капака на клапаните има щампован номер , който започва с трите каталожни букви на мотора примерно AQW******.

В общи линии , на който да кажеш осем клапанов мотор на Фабия 1 , няма как да сбъркаш.- частите са еднакви .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

atz e с верига иначе се сменят гумички клапани за водачите на клапаните не съм сигурен нека колегите кажат,гарнитура на всмукателен/изпускателен колектор и болтове за главата без шлайф няма да мине

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,
Ще направя поръчка след 2 дни да ми изпратят всички необходими части от България, че са доста по-евтини там.
Друго какво да взимам освен:
Гарнитура
Верига (така или иначе ще се отваря, поне да я сменя и нея)
Масло
Антифриз
Болтове
Ще ви помоля да напишете нещата, които вие бихте сменили на вашите автомобили. 
Гарнитура Елринг и верига Феби, имате ли наблюдения върху тези марки?
На коя марка масло да заложа?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силикон за картера, семеринга на шайбата на кол. вал като я свалиш заради веригата, гарнитура за капака на веригата ако не е в комплекта. А й гарнитури на см. и изп. колектори

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм приказвал с човека от магазина. На Феби ми я дава за 62 лв, не зная дали е добра цената, но при всички положения е по-евтина от където се намирам. С номера на рамата сверявахме частите, смятате ли, че все пак може да има разлика, че с преден автомобил съм имал известни разлики. 

Междувременно да попитам за един проблем, който не се появява винаги.

Понякога оборотите падат до към 5-600 и колата се мъчи, трака, трепери. Ако я изфорсирам си се връщат към нормалното, но понякога гасне, понякога не. Един пич тук каза, че е МАФ сензор, как мислите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имая и на по ниска цена, но това е без значение по рама няма проблеми. ДВГ-то е единствено такова няма да има разминаване.  А за оборотите първо си почистваш дросела от мизерий после искай да ти покаже МАФ сензора тоз пич /тя няма такъв/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕураТек съм вземал по 40 лв. (скъпа) :) , но до сега не бях виждал оригинална верига ... Феби не е лоша марка принципно.

Не е сензора в колектора .. имал съм проблем с него и от него светва чека и не гасне без ВАГ ком. Може да е от дроселова клапа , може от недостиг на гориво ... може да е от много работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря. Механиците така и не откриха какъв е проблема с оборотите/гасненето. Дросела е почистен. Стъпковото не е, дали е от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Lyudmil написа:

...Дросела е почистен. Стъпковото не е, дали е от него?

То е вградено в дросела и може само да се адаптира . Ако ВАГ кома каже , че е за смяна , трябвя да смениш цялата клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.