Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ТВ кула камера


princo77

Recommended Posts

Колеги тази камера на Телевизионната кула от колко лови ? Минах нагоре посока Токуда със 65 просто се унесох. И в двете посоки ли снима ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше слухове, че снима, ако си бил достатъчно близко до нея - тоест, в лява лента до мантинелата. Иначе снима в гръб, тези идващи от Токуда.

 

ЗДвП казва следното:

 

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

...

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

 

Едва ли са те заснели, там минават "лимузинки" с над 30-40км/ч отгоре понякога... Още повече, че не си в гръб, едва ли те е заснела, споко. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дишай спокойно. Камера, която да снима двупосочно няма в България.

Тази на кулата снима посока румънското. На качването обикновено минавам със 120 покрай нея.

 

п.с. - Даже не съм 100 % сигурен, че кутията е пълна към тоя момент, но това е друг въпрос.

п.с. - Отделно от това, камерите обикновено се правят да снимат на +21кмч от ограничението. Демек грубо 75 по километраж ако е 50 ограничението. Има и места, на които се правят +11кмч, но изключително рядко. Извън натоварение периоди по пътищата, на магистралите даже обикновено се правят на +31кмч.

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се включих от Цариградско, реално бях при камерата в крайно дясна лента, където идващите от Цариградско се включват, има ли някакъв шанс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, споко, дишай. Няма как да те снима там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "princo77" - И аз съм чувал, че в посока Болница "Токуда" не снима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имало е и тринога видях в I see you КАТ монтиране след изкачването към Токуда насочена към Румънското. Тя дали може да снима чак тук където е стационарната камера, защото аз се качих на кръговото там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.01.2019 г. at 14:53, sauber написа:

Дишай спокойно. Камера, която да снима двупосочно няма в България.

Тази на кулата снима посока румънското. На качването обикновено минавам със 120 покрай нея.

 

п.с. - Даже не съм 100 % сигурен, че кутията е пълна към тоя момент, но това е друг въпрос.

п.с. - Отделно от това, камерите обикновено се правят да снимат на +21кмч от ограничението. Демек грубо 75 по километраж ако е 50 ограничението. Има и места, на които се правят +11кмч, но изключително рядко. Извън натоварение периоди по пътищата, на магистралите даже обикновено се правят на +31кмч.

 

 Колега а тези триногите не засичат ли едновременно и в двете посоки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което знаеш за техниката, с която разполага КАТ е много, ама много силно преувеличено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че са настроени на 21 + км/ч, не разчитайте много. Получих честитка за +13 км/ч на магистрала Тракия от триногата. Нарушението е от октомври т.е. три месеца закъснение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Привет!Аз питах един бакшиш,при който се возих и ми каза,че снима над 70 км/ч в посока Румънското.Те ги знаят...

Реално това е около 75 по табло.

На Топлофикация обаче,жена ми плати глоба за 65 км/ч от мобилна камера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, scooby doo написа:

 

Привет!Аз питах един бакшиш,при който се возих и ми каза,че снима над 70 км/ч в посока Румънското.Те ги знаят...

Реално това е около 75 по табло.

На Топлофикация обаче,жена ми плати глоба за 65 км/ч от мобилна камера...

 

На 25.01.2019 г. at 16:00, lyubcho88 написа:

тази на кулата е настроена на 76км/ч.

Що не четете бе хора? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, камерите подлежат и на пренастройка. Утре тая на кулата може да е настроена на +31, може да е настроена на +11. Нещата се решават по сезон, натовареност на пътя и други висши съображения. Камерата може и въобще да не е в кутията. За целта трябва да се погледне от сравнително близо, директно срещу нея, което е трудно точно там.

Масово, навярно 90% от случая настройката е +21кмч. Изключения - има достатъчно. Камерата на кулата няма как да е с нисък праг, тъй като голяма част от снимките, които прави ще са с по 4-5 номера в кадър, което автоматично ги прави невалидни. И то даже ги прави невалидни без да ги жалиш. Самите КАТ обикновено НЕ пращат такива снимки.

Също така бакшиши и кой каква снимка е получил не е меродавно. На фиша идва с колко си превишил и какво е било ограничението. Не пише как е била настроена камерата, освен ако не е някаква нова "екстра" да го пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, sauber написа:

Масово, навярно 90% от случая настройката е +21кмч.

Няма такова нещо. Всяка камера е различна и настроена различно. Не се пренастройват за щяло и нещяло. Например тази на околовърстоно до Mc-Donalds е настроена на 106км/ч, но да не пиша повече, че ще ме бият ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да напишеш от къде имаш инфото, ще стане доста меродавно така.

Отностно камерата на Шел-а, нея я нямаше със сигурност до преди 1-2 месеца. И тази й липса продължи около 2-3 години. Сега дали е върната или десетина човека само се чешеха по кратуните там да я връщат, не знам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sauber" - Вече пак има Камера срещу "Mc Donald's"-а на Южната част на Околовръстното. Аз също мислех, че доста време я нямаше, но мой Приятел твърди, че от Лятото на 2018 Година е дошла Снимка на Шефа Му. Най-много да е била от мобилна камера. Все едно, де - на първо място трябва да се внимава! Иначе помня със сигурност Есента на 2018 Година като нещо правеха по въпросната стационарна камера и бяха заформили задръстване от кръстовището с Бул. България. Даже мисля, че ги бях снимал, как бяха разтворили сивата кутия и нещо настройваха ли, тогава ли я слагаха, не знам, но вече има!

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата там, ако въобще я поставиха се е случило на 5ти Декември, от когато е тази снимка. Освен ако между поставянето за което знаеш ти и това, което видях аз не е имало вадене поради някаква причина. Даже си говорихме тука с колега във форума и аз мрънках, че 5 коли и 9 човека слагат една камера. Той беше минал малко след мен и колите вече били станали 8.

47574164_10218139187614940_5031958004384

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sauber" - Точно, да.. Сега се сещам, че тази снимка съм я виждал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.