Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Yeti 2.0 или 1.6 дизел


Grizman

Recommended Posts

Здравей те на всички интересувам се от мнения за Уети 2.0 110 коня и 1.6 105 коня. 

Кой е по удачния вариант, предимства недостатъци. 

Благодаря предварително на всеки който може да ми даде компетентно мнение по въпроса. Аз съм нов в форума и все още не ориентиран. Лек ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

1.6tdi май е само на Greenline версията преди фейслифта, т.е. с по-дълги 4-та и 5-та скорост и леко снижено с 10мм мисля че беше, за по-добра аеродинамика и разход. 2.0тди 110к.с. го има и с 4х4, докато 1.6 е само на предно.

Имам 1.6тди в купето на Октавия комби и смея да твърдя, че е напълно адекватен мотор за това купе. При Йети ще е горе-долу същото. 2.0тди 110 едва ли ще върви повече. Сигурен съм, че и разхода ще е еднакъв, поддръжката също е еднаква - ремъци, ролки и т.н.

 

Ако имаш избор между достатъчно добри екземпляри с 2-та двигателя, аз бих взел 2.0тди - принципно се води за по-добър. Обаче не би ме спряло да взема и 1.6тди, ако конкретната кола е по-запазена и по-изгодна.

 

Мойто 1.6тди е на 400 000км и е в перфектно здраве, няма какво да те притеснява там, при 2.0тди подобен пробег също е достижим безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.