Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик за течността за чистачки


musaka

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Миналата седмица оставих колата във Шкода защото датчика за нивото на течността за чистачките светеше без причина. И днес ми казаха, че било защото течността не била оригиналната и датчика се бъркал от вискозитета ѝ или нещо от сорта. Това ми звучат като пълни глупости. Бах тоя малоумен датчик. Не трябва ли просто да мери нивото на течността (пък ако искам и олио може да съм налял). Като краен потребител не съм сигурен че съм доволен от този фичър. Та имали ли сте подобни проблеми и може ли да ми препоръчате някаква по-лесна за намиране течност за чистачки която не бърка датчика. Защото не мисля всеки път да тичам до Надежда :)

 

Поздрави,

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък толкова да се бърка датчика ,че не е с оригиналната течност - не го вярвам :) Той си е капацитивен датчик ,който реагира на наличието на течност(проводник) между електродите му.Има течност - няма индикация и обратно.Когато няма течност между тях се актвира сигнализацията за липса на течност.Моя датчик си е направо деактивиран още ,когато колата ми е била гаранционна.Активирах го и с е оказа ,че просто  е за смяна,но не съм го направил.Според мен това е доста несериозно обяснение от тяхна страна и ако колата е гаранционна ,би следвало направо да си го сменят ,без да ги говорят врели - некипели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък бензиномера ми показва все пълен резервоар.

А то се оказа, че съм налял фалшив бензин. Тази верига бензиностанциЙ я запомних и никога няма да зареждам там.-

Пълни глупости, колега. Както и сам си се убедил.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е същия като този в казанчето за антифриза - работи елементарно ... водата в казанчето прави връзка между две пластинки и като се натрупа малко окис по пластинките може да започне да се бърка ... но не се учудвам - пластинките на крушките във влагоизолирана среда в стоповете правят окис , а какво остава за тези потопени във вода .

Ако не ти се занимава да сменяш казанче или датчик - изключи буксата и сложи нискоомно съпротивление в буксата и повече няма да показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, чисто нова кола е това!  Октавия 3 /три/! Кви окиси кви пет лева. Това ако от сега вземе за трупа окиси...

Да пратят течност от Чехия. От тази дето ги зареждат в Млада Болеслав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и моита не е стара , па са освети при здрави крушки ... нали се сещаш , че и в месинга вече не слагат месинг ... отделно има доста корозивни течности вече на пазара.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, стига бе :D Тия са се наакли здраво с това изказване. "Оригинална" течност за чистачки! Моята е оригинална Кауфланд. Ебаси тъпаците. Като ти звънне мацката от маркетинга, да те оита доволен ли си, кажи и какво мислиш по въпроса :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Typi_taratajki написа:

...

Моята няма такава "екстра" и явно трябва да се радвам , но ако датчика е имплантиран в казанчето , вярно решението е само ново казанче.

П.П. Незнам до колко бабините рецепти със сода и лимонена киселина или оцетна биха помогнали в случая , ам при всеки случай трябва поне да се свали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взеха да слагат всякакви боклуци в течностите за чистачки (отпадъци от производството на сапуни и др. неизвестни миещи препарати) :( и може да са се "омазали" пластинките. Изпрзани казанчето и огъвай по-якичка тел, докато достигнеш до пластинките на датчика и ги "поразтъркай" - ако имаш късмет, може и да изгасне ламБичката.

Другите варианти са ти ги подсказали колегите по-горе.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "musaka" - Колегата "mike88" мисля, че е прав. Опитай да почистиш пластините на датчика. Не може да няма начин..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех колата. Налели са от тяхната течност за чистачки и датчика вече не свети. Значи все пак може и да мери нещо повече от това дали има течност или не. Въпросът е защо е толкова чувствителен. Или наистина съм бил с много гадна течност за чистачки. Та течността ми беше от готовите които стоят отвън на бензиностанциите и е била най-вероятно от Еко или Лукойл, защото обикновено там зареждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, musaka написа:

Вчера си взех колата. Налели са от тяхната течност за чистачки и датчика вече не свети. Значи все пак може и да мери нещо повече от това дали има течност или не. Въпросът е защо е толкова чувствителен. Или наистина съм бил с много гадна течност за чистачки. Та течността ми беше от готовите които стоят отвън на бензиностанциите и е била най-вероятно от Еко или Лукойл, защото обикновено там зареждам.

Имах същия проблем, светеше при пълно казанче. Смених си течността,(бях с течност от Лукойл), като даже налях течност която е значително по-евтина, и всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.