Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

заключване врати Fabia


yavor_

Recommended Posts

Здравейте,

 Тази седмица си купих доста запазена Фабия 1.4 бензин/газ 1.4 от 2001.

Забелязах проблем с отаварянето и затварянето на вратите.Отключва се "уж" централно от шофйорската врата.Багажника се отваря от 5-я път.

Понякога се отключва само предната врата.Днес например на всички врати палчето им е нагоре , а едната задна врата не се отваря, нито отвътре нито отвън, а другата е наред.

Също така забелязах , че лапмпите не светят при отверени врати , при положение че бутона е в това положение.Има ли нещо общо това с заключването?

Ще бъда благодарен ако ме насочите към решение на проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до отварянето на вратите - на мен ми се е случвало да не искат по този начин да се отварят , когато съм оставил прекалено опънато въженцето между външната дръжка и механизма на бравата ... ако успееш да я отвориш , опитай да свалиш дръжката и да пробваш с по-отпуснато въженце.

Багажника може да отказва от свършил бутон за отваряне.

Виж и плафона в какво положение е ключа ... много рядко всички микроключета ще се скапят едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, The Best Forman написа:

Колкото до отварянето на вратите - на мен ми се е случвало да не искат по този начин да се отварят , когато съм оставил прекалено опънато въженцето между външната дръжка и механизма на бравата ... ако успееш да я отвориш , опитай да свалиш дръжката и да пробваш с по-отпуснато въженце.

Багажника може да отказва от свършил бутон за отваряне.

Виж и плафона в какво положение е ключа ... много рядко всички микроключета ще се скапят едновременно.

 

Благодаря за съветите.

Относно въпросното въженце...това за всяка врата ли се отнася?

Относно багажника...той се отваря с лостче на седалката и се усеща характерното щракване.Багажника се свобождава, но не напълно.

 

Предишния собственик ми спонема за проблем, че проблема с багажника е сходен с проблема с вратите, обаче не знае какъв е проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа това за багажника е друго ... като го отвориш на бравата има едно палче с вилка , които се задействат от жило ... вариант едно - пластмасата на палчето стърчащо от бравата износена/счупена или вариант две - вилката , която го натиска е изкривена .

Може да свалиш облегалките и да погледнеш какво се случва като дръпнеш лостчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, The Best Forman написа:

Ааа това за багажника е друго ... като го отвориш на бравата има едно палче с вилка , които се задействат от жило ... вариант едно - пластмасата на палчето стърчащо от бравата износена/счупена или вариант две - вилката , която го натиска е изкривена .

Може да свалиш облегалките и да погледнеш какво се случва като дръпнеш лостчето.

 

Благодаря за съвета с багажника.Ще погледна като уикенда, че сега е тъмно като се прибера от работа ?

А проблемите с вратите и осветлението ги реших..?...Заднита врата не се е отваряла от включен детски контрол(отваряне само отвън)...

Задните осветителни тела са били в изключена позиция и за това плафона не е работил при отворени врати...?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.