Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на километраж на Favorit


B7346KX

Recommended Posts

Възможно е , но трябва да подмениш плаките и на самите уреди (ако ще подменяш самия скоростомер - мястото на крушката за мигача е различно).

Ако сменяш цялото табло с уредите , трябва да подмениш платките (вероятно куплунзите ще са различни).

Скоростомера от първата снимка е с по-добра механика на стрелковата система и ако го направиш , може да се сдобиеш с подскачаща стрелка на скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да сменя цялото табло, но буксите са различни. А има ли върянт да намеря някаква схема на кабелите ? Понеже имам един километраж дигитален от опел кадет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това се поставя платката от оригиналния километраж на новия.

Колкото до дигиталния от Опел - на мен ми се струва , че е почти невъзможна мисия , защото ти трябва и ЕКУ , което да обработва данните и да подава готовата информация.

В книгата на К.Косев мисля има някакви по-подробни схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ми е еку ? Километража отчита с жило скороста, няма борд и тн. От къде мога да намеря тази книга на К.Косев ?

Редактирано от B7346KX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато таблото е дигитално , визуализира информация подавана от ЕКУ -то на мотора или от датчици (най-често магнитни) и ти трябва съответната апаратура за това.

Дори и на Фаворит/Форман с инжекционна система уредите за температура , гориво и оборотомер не отчитат директните стойности , а получават информация от ЕКУ -то на двигателя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане !

 Само визуално ли не ти харесва скоростомера от 1-вата снимка., той е от Фаворит '93-'95 ако не бъркам нещо .

 Вторият скоростомер е от първите Фаворити -макар ,че е разграфен и за мили ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Успех със смяната и ще пишеш кое как си вързал (имам предвид букси и т.н.).?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.