Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2 мнения


krsgogo

Recommended Posts

Здравейте колеги решил съм да взема на жената Фабия 2.Попринцип се оглеждам за 1.4 мотор но ги няма много по обявите.Масово са 1.2 но не съм се сблъсквал с този мотор.На единицата знам че не стават при двойката как са.Ще съм благодарен на всякакви мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

За градско придвижване 1.2 двигателчето, мисля е достатъчно, като аз управлявам 12 клапановия мотор 51kw (69/70 к.с). Той е по-пъргав от 60кс. със 6 клапановия двигател.

За придвижване извън града идва слаб, особено ако трябват много бързи изпреварвания и трябва доста превключване със скоростите. За спокойни и не бързащи натури е идеален.

До колкото са ми казвали за този двигател е че бил доста капризен и е важно маслото за двигателя и да се сменя на време, но предполагам всичко е до късмет и до конкретния екземпляр.

Като разход на гориво мисля, че разликата между 1.4 16v и 1.2 12v ще бъде минимална.

Преди Шкодата съм управлявал 3 цилиндров Екотек във Опел Корса и мога да споделя, че Шкодата е доста по-пъргава и гъвкава до 70-80км/ч. Това е спрямо Опела. За двигателя 1.0 на Екотек също има доста изписано по форуми, че не ставал и много чупел датчици и други скъпоструващи неща, но лично аз не съм имал тези проблеми. Предполагам всичко е до късмет.

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо капризно няма. 3 бобини , че са консуматив, верига за всеки случай, че прескача без предизвестие и газ.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Дилемата е решена вече взехме една красавица 1.4 16в.За сега много добри впечатления от този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.