Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странни звуци


edinichensluchai

Recommended Posts

Привет на всички. Колата стана на 19,000 км и съм си много доволен от нея - вози си ни комфортно навсякъде, но почнаха да се появяват някакви странни звуци които да си призная не ми харесват. Ситуацията е следната:

1.       От около 4-5 хил. км започна да се чува едно хлопане което за мен идва от задната част на колата. Първоначално ми звучеше, на недобре закрепени/затворени пластмасови елементи и си мислех, че идва я от вратата в нишата в калника или от нещата дето са вътре, я от някой инструмент при резервната гума, я от капака на хладилната ми чанта които не е затворен добре и при бабунки подскача, но преди два дни извадих всичко от багажника и звука продължава. Усеща се само при ниска скорост при преминаване на леки неравности. В бришкода има видео с точният звук които се издава(двете видеа): https://www.briskoda.net/forums/topic/414829-suspension-rattle-dull-thud-over-uneven-surfaces/?page=4

 

Аз още преди да поръчам колата знаех че това е били проблем за определени автомобили (някаква дефектна партида части) и си мислех, че при моята ще е оправен , но явно не е.

 

Въпроса ми е дали някои от вас се е сблъсквал с този проблем в БГ и как са процедирали в ЕураТек? За Европа разбирам, че пръскат нещо със спрей, но това е временно решение за мен - https://www.briskoda.net/forums/topic/384277-noise-in-rear-suspension/?page=16

 

 

2.       Вторият звук които се прояви преди два-три дни е този които повече ме притеснява. При напълно навит наляво или надясно волан при ниска скорост (все едно когато завиваш да влезеш в парко място) се чува едно много неприятно тракане. Звука мога да го оприлича точно на звука които се получава при смяната на предавките на велосипед когато качва веригата от един венец на друг, но не е успял напълно (малко съм зле с обясненията) JJJ. Получава се когато се движи и напред и назад.Първата ми мисъл беше за карета, но като се разрових из бришкода установих, че звука е близък до този на първото видео в този линк, но в моят случай не се чува когато се движи колата напред, а само при пълно навит волан: https://www.briskoda.net/forums/topic/414829-suspension-rattle-dull-thud-over-uneven-surfaces/

 

Направо ме хвърлиха в размисъл с този DSG phenomenon……Дали на някои от вас се е случвало нещо такова?

Редактирано от edinichensluchai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.