Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 FL Пръскачки фарове


7od0r

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро закупих Octavia III Vision. Прави ми впечатление, че пръскачките на фаровете се включват всеки път, когато пусна пръскачките за стъклото и колата не е в движение. Някъде бях чел, че при някои се мият фаровете на всеки 10 пускания на пръскачките за стъклото. Дали има някъде настройка за това? Търсих из документацията, но нищо не открих.

 

Проблемът ми е, че при миене на фаровете, пръска цялата кола. Стига чак до страничните стъкла. Плюс снега навън, вече едвам си виждам огледалата, доста замазва прозорците...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да може да се нагласи на различни интервали. Нормално е на няколко измивания на джама да пръскат 1 път на фаровете. Вероятно в книжката го пише, а ако го няма - някой по-запознат би трябвало да се изкаже. Между другото, днес загледах 3 различни октавии 3-то поколение след фейса, които бяха паркирани - и на трите стърчаха по 2-3 см навън пръскачките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип,трябва да пръска на фаровете(само когато са включени),при всяко първоначално миене на прозореца,и после на всяко 10-то.Аз лично,когато не искам да ми пръска фаровете,ги изключвам за момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте,

Да допълня и аз нещо по въпроса... колегата @igeorgiev82 е описал фабричната настройка на пръскачките, което и мен ме дразни на моята О3. След пренастройка ще ги направя да се включват само при продължително задържане на лоста ( около 2 сек.).

Аз имам друг проблем с шофьорската пръскачка. Старата беше счупена и си купих нова и след монтажа пръска нагоре вместо към фара. Забелязах, че дюзите на старата са насочени надолу, а на новата стоят центрирани. Регулират ли се по някакъв начин?  Пробвах да ги раздвижа за да ги настроя, но те не се движат изобщо. Продуктовия номер, по който си търсих нова пръскачка е 5Е0 955 965 - както оригиналната.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Кога и по колко да пръскат чистачките на фаровете се настройва от VAGа. Аз съм го настроил да приска на фаровете след като се задържи лостчето за повече от 1.5 секунди (по памет) Така имаш и контрол, иначе много бързо свършва теността понеже отива много повече за фаровете при пръскане отколкото за стъклото.

Дърпаш лостчето за момент - пръска на стъклото

Дърпаш и задържаш - пръска и на фаровете

описанието на процедурата и настройките ги има в Бришкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами когато трябва по-дълго да пръскаш на предното стъкло (на мен често ми се налага) защо да пръска и на фаровете?

За мен фабричната настройка на всяко десето пръскане ми се струва по-удачна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.