Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение на сензорите на парктроника...


Еркаму

Recommended Posts

Здравейте, 

Искам да ви попитам за една странност със сензорите на парктроника.

Прави ми впечатление, че при снеговалеж сензорите стават много чувствително и често подават фалшив сигнал за близост до кола.

Например спирам на светофар, колата пред мен е на 2-3 метра, а алармата директно изпищява

силно и има червена индикация (малката чертичка  пред картинката на колата) на екранчето.

Друга ситуация...първа кола съм на светофара.Няма никаква индикация за препятствие пред мен. При самото тръгване се чува пак пищене ,

придружено от червена чертичка на екранчето за около я секуна.

Друга ситуация спира кола до мен на съседната лента и страничния сензор я засича с оранжево изпищяване. 

 

Това странно поведение го забелязвам при снеговалеж. При дъжд не ми се е случвало. ..

Някой да се сблъсквал с нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На болшинството автомобили, които съм карал (Шкода, Ауди, Тойота, Мазда), парктрониците правят магарии при студено. Не постоянно, не супер често, но в никакъв случай не си прецедент. Ако явлението е много често при теб, някой от сензорите може да е тръгнал да си ходи. Ще разбереш за това ако в един момент просто парктроника ти даде сигнал с нетипично пищене, което е неговият начин да каже "Не работя".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е заради зацапването им. Когато караш в сняг се натрупва доста смрад по предницата и сензорите ти полудяват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случва от време на  време преден десен сензор да "забие", т.е при паркиране се доближавам до нещо отпред в дясно, сензора засича и сигнализира, след това давам назад и се отдалечавам, обаче сензора не отчита и продължава да  сигнализира за опасна близост. След потегляне и изключване на парктроника нещата се оправят. На следващото паркиране всичко си работи нормално.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.