Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

VCDS - Грешки


sasho1936

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Мой познат ми направи диагностика за грешки на Октавията  с VCDS и ще помоля по - запознатите от вас да ми разчетат правилно грешките . Към кои от тях трябва да обърна сериозно внимание и съответно как и кои от тях не трябва да ме притесняват . Ще оставя линк към файла . Като цяло не забелязвям някакъв проблем в колата , върви си чудесно .Единствено в по - студените дни забелязвям ,че пуши от ауспуха доста бял пушек( нз колко е нормално това ) . Благодаря предварително на отзовалите се .

 

LINK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/19594/P3138/012600

Дроселова клапа. 

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.01.2019 г. at 19:13, legaltk написа:

 

 

Да се свали да се изчисти ли ? Не забелязвам да има някакъв проблем колата ... Върви си чудесно . Нещо друго относно грешките или само дросел ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трябва хубаво да се изчисти от нагар, ако искаш да не дава грешка.

След това има адаптация на дроселовата клапа.

Ако не го направиш, рано или късно ще имаш проблеми с оборотите и придърпване.

Имаш линк към грешката, копирай грешката и потърси - има клипчета как се чисти.

Има много теми за дроселова клапа.

 

Останалите грешки няма какво да те притесняват - едната е грешка в заводската аларма (среща се често при О2), а другата е в комфорт модула -  Leaving / coming home (възможно е да не сте успели да я изтриете или да има проблем в кодирането).

Тези грешки не пречат на вървежа на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, legaltk написа:

Да, трябва хубаво да се изчисти от нагар, ако искаш да не дава грешка.

След това има адаптация на дроселовата клапа.

Ако не го направиш, рано или късно ще имаш проблеми с оборотите и придърпване.

Имаш линк към грешката, копирай грешката и потърси - има клипчета как се чисти.

Има много теми за дроселова клапа.

 

Останалите грешки няма какво да те притесняват - едната е грешка в заводската аларма (среща се често при О2), а другата е в комфорт модула -  Leaving / coming home (възможно е да не сте успели да я изтриете или да има проблем в кодирането).

Тези грешки не пречат на вървежа на колата.

 

Благодаря , ще го имам в предвид .

Би ли ми казал и за тези 2 грешки какво трябва да направя , защото преди около месец като ги изтрихме грешките помня , че имаше грешка - Camshaft Position Sensor ,а преди няколко дни като е свързахме отново с vcds-то видях :

 

 

 00833 - Camshaft Position Sensor (G40)

               P0341 - 000 - Implausible Signal - Intermittent

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00100000

                    Fault Priority: 0

                    Fault Frequency: 2

                    Reset counter: 255

                    Mileage: 221196 km

                    Time Indication: 0

                    Date: 2000.00.00

                    Time: 18:23:47

 

             Freeze Frame:

                    RPM: 810 /min

                    Load: 47.8 %

                    Speed: 0.0 km/h

                    Temperature: 64.0°C

                    Temperature: 27.0°C

                    Absolute Pres.: 990.0 mbar

                    Voltage: 13.716 V

 

 

000835 - Camshaft Position Sensor (G40)

               P0343 - 000 - Signal too High - Intermittent

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00100000

                    Fault Priority: 0

                    Fault Frequency: 4

                    Reset counter: 255

                    Mileage: 221233 km

                    Time Indication: 0

                    Date: 2000.00.00

                    Time: 18:53:23

 

             Freeze Frame:

                    RPM: 1111 /min

                    Load: 36.1 %

                    Speed: 0.0 km/h

                    Temperature: 17.0°C

                    Temperature: 9.0°C

                    Absolute Pres.: 1000.0 mbar

                    Voltage: 14.224 V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик на коляновия вал (или кабела му) са двете грешки. Не е скъп.

От него може да ти гасне колата на ниски обороти на място (на светофар).

Не ги видях във вторият ти линк и помислих, че си ги изтрил.

Пак ли се появи?

 

Може сам да си проверяваш тук - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Category:Fault_Codes

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият линк е от свързването с VCDS преди няколко дни , а вторият линк е от преди месец .Без да ги гледа грешките изтри всичко и ми изпрати файла с това което е останало записано след като ги  е изтрил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава покарай малко и пак я проверете, да видим какво се е записало след изтриването.

Съвет - щом ти върви колата, не пипай нищо по нея.

Тя ще си каже, когато му дойде времето - симптомите се усещат при палене и на градско каране.

Тия грешки няма да те оставят на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, legaltk написа:

Тогава покарай малко и пак я проверете, да видим какво се е записало след изтриването.

Съвет - щом ти върви колата, не пипай нищо по нея.

Тя ще си каже, когато му дойде времето - симптомите се усещат при палене и на градско каране.

Тия грешки няма да те оставят на пътя.

 

 

Пали без проблем от раз и също така си върви перфектно според мен . Благодаря за съвета .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 15.01.2019 г. at 16:13, legaltk написа:

Датчик на коляновия вал (или кабела му) са двете грешки. Не е скъп.

От него може да ти гасне колата на ниски обороти на място (на светофар).

Не ги видях във вторият ти линк и помислих, че си ги изтрил.

Пак ли се появи?

 

Може сам да си проверяваш тук - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Category:Fault_Codes

 

Здравей , отново

В петък смених двигателното масло с всички филтри и след това да съм минал в рамките на деня около 10 км без никакъв проблем.Автомобила през уикенда не е каран , като подчертавам ,че в Пловдив беше много студено и 2 дни е седял с обилно количество сняг върху себе си(незнам колко има общо).Запалвам днес от раз (както обикновенно) като за мое учудване това което се случва е неравномерен празен ход(странни шумове отпред) колебаене на обороти и записване на следните грешки :

 

P0341

Датчик позиция разпределителен вал/датчик фаза A  – на вала на всмукателните клапани(единствен или на 1-ви ред цилиндри за V-образен двигател) –  стойност извън допустими граници (или нерегулиран датчик)

P0343

Датчик позиция разпределителен вал/датчик фаза A  – на вала на всмукателните клапани(единствен или на 1-ви ред цилиндри за V-образен двигател) –  стойност над допустимата граница

 

Тръгнах посока работното ми място като на няколко пъти ги изтривах.В малките обороти имаше придърпване.Когато чертата се закова на 90 градуса ,неравномерния празен ход изчезна(седи на 900),  грешките спряха да излизат , но придърпването в малките обороти остана . 

Та въпросите са ми , от сега на къде ? :)

Да купувам въпросния датчик , който се показва като грешка или да не избързвам с покупките и да почна да търся дали наистина в него е проблема . 

На предишния ми автомобил(друга марка) имах също грешка за този датчик ,а се оказа съвсем друго нещо .

Благодаря на отзовалите се .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешката колянов/разпределителен - на англ. се пишат почти почти еднакво.

На твое място не бих карал дълго в това състояние и бих отишъл в сервиз най-малкото за консултация.

От моя опит - на голфа на жена ми излезе грешката за колянов вал, сменихме го и се оправи.

По принцип датчиците за колянов вал и разпределителен вал нямат особена разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.02.2019 г. at 17:24, legaltk написа:

Извинявам се за грешката колянов/разпределителен - на англ. се пишат почти почти еднакво.

На твое място не бих карал дълго в това състояние и бих отишъл в сервиз най-малкото за консултация.

От моя опит - на голфа на жена ми излезе грешката за колянов вал, сменихме го и се оправи.

По принцип датчиците за колянов вал и разпределителен вал нямат особена разлика.

Вчера след работа като запалих колата нямаше абсолютно никакъв проблем.Минах през един от сервизите в които си поддържам колите.Замериха датчика при вече загрял мотор и казаха , че в момента работи чудесно.Компютъра не беше записал и грешки.

Днес сутринта като запалих колата и в първите няколко секунди на 3,4 пъти тръгнаха да играят оборотите в посока надолу и записа този път само P0343 , но не забелязах друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.02.2019 г. at 17:24, legaltk написа:

Извинявам се за грешката колянов/разпределителен - на англ. се пишат почти почти еднакво.

На твое място не бих карал дълго в това състояние и бих отишъл в сервиз най-малкото за консултация.

От моя опит - на голфа на жена ми излезе грешката за колянов вал, сменихме го и се оправи.

По принцип датчиците за колянов вал и разпределителен вал нямат особена разлика.

Тази сутрин ново 20-се .

Запалвам колата , колебание на оборотите 10-15 секунди и изгасване на автомобила.Тръгвам да е паля 2,3 пъти и не иска да запали .Проверявам за грешки :

P0341

Датчик позиция разпределителен вал/датчик фаза A  – на вала на всмукателните клапани(единствен или на 1-ви ред цилиндри за V-образен двигател) –  стойност извън допустими граници (или нерегулиран датчик)

Изтривам грешката и след 5 минути пробвам да запаля и успявам.Закарвам е до сервиза който ми е в квартала.Беше вдигнала леко градусите и замерваме отново датчика и пак никакви отклонения и колата  работи чудесно. Вариантите които се сещам са два:

1. Да паркирам колата тази вечер пред сервиза и утре сутрин като е напълно изстинала да го замерят и да разберем наистина ли е от него.

2. Да си поръчвам днес нов датчик и да го сменим и ако се оправи - ок , а ако не какво следва ? Има ли вариант да е примерно от разтеглена/прескочила верига или ?

 

Шкодите разпознават ли алтернативни датчици ? В еуратек трябва да чакам 10 дни за оригинален,а в Тех Ко от където пазарувам, до ден могат да ми го доставят.Предишната ми кола беше мерцедес ,а при тях само оригинални датчици се приемат добре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.02.2019 г. at 12:17, legaltk написа:

 

 

Колега , не съм отбелязвал колата ми да е дизел и също така да има проблем с топъл или студен старт.Палеше от раз на минусовите температури , както и сега на положителните.От последния път когато ви писах за грешката на датчика на разпределителния вал , повече не се показа и нямам никакъв проблем.Ако за в бъдеще се покаже отново , ще си го поръчам от Еуратек и ще го заменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че си бензин - в профила ти го пише.

По-нагоре беше писал, че имаш опит с друга марка, която дава същата грешка, но се оказва друго.

Изпратих ти линк към темата на друг колега с подобен на твоя опит - сменен датчик, а проблема остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, legaltk написа:

Знам, че си бензин - в профила ти го пише.

По-нагоре беше писал, че имаш опит с друга марка, която дава същата грешка, но се оказва друго.

Изпратих ти линк към темата на друг колега с подобен на твоя опит - сменен датчик, а проблема остава.

Грешката е в мен.Не се изразих правилно.

На предишния ми автомобил беше записало P0010 - Безстепенно авансиране на разпределителния вал , Неправилно положение на разпределитен вал на всмукателен клапан. 

Майстора(механик) беше заменил без да ми каже датчика на разпределителния вал. Преди  да му е оставя на него , в ел . сервиз ми го бяха замерили и казаха,че проблема е за механик и датчика си работи без проблем.

Та затова ви попитах за мнения , за да не ми изкочи още 1 датчик на разпределителен вал във профила в олкс за продаване ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.