Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Octavia 3


Malone

Recommended Posts

Здравейте на всички, успешна и весела нова година.

Предстои ми покупка на Scoda Octavia 3, 2014 год., 1.6, 105 hp.

Автомобилът е фирмен, на около 120 000 км. Ще го купя за малко над 14 000 лв.

Предимството /за мен/ е, че познавам човека, който го е управлявал, отношението му към автомобила и стилът му на каране /бабешки/. Както и, че е обслужван само в оторизиран сервиз и навреме. Ако има нещо за казване по състоянието му, ще ми бъде казано от шофьора, близки приятели сме.

Не съм притежавал досега дизелов автомобил, както и такъв от такова технологично ниво. Все са били бензинови автомобили, до 2010 год. и италиански, моята страст.

Уверен съм, че няма да има динамиката на бензинов автомобил със същата кубатура и 300 килограма по-лек, но не считам това за особен проблем.

Моля ви за някакви съвети, преди да го взема. Кое да погледна и за какво да попитам, някакви особености при този автомобил, с този двигател.

Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай го. Само питай дали е сменявана водната помпа и дали са правили диагностика на дюзите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За водната помпа ще попитам, а за дюзите ще ги помоля да направят диагностика и да ми дадат извлечението от нея. Ако не се лъжа, ходено е в ЕТ и е направена някаква, пълна или непълна диагностика на автомобила за да бъде препоръчана цена. Помолили са ЕТ за такъв съвет. И ако не се лъжа, това е цената, която ЕТ биха платили за автомобила, ако се предостави в техен сервизен център. Но не съм сигурен, може и да се лъжа, да не съм разбрал правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цена си е без пари направо, още повече, че автомобила има сервизна история, познаваш предния ползвател...
От половин година съм със същия автомобил, като за този период съм навъртял 15 000 км. За мен идеален автомобил в съотношение цена-качество. Ако караш често и извън града няма да имаш ядове с DPF, на мен ми е излизала индикация веднъж и то защото карах много време автомобила само градксо.. На 150 000 км ще имаш обслужване на ангренажен ремък. За тази прословута водна помпа и аз съм чувал и чел, че си заминава, но засега на 120 000 км е колата и не съм я сменял още, ще бъде при при смяната на ремъците, ако не направи проблем до тогава. Взимай няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм стисната душа, беше ми трудно да приема, но го направих преди години, по съвет на мой приятел, занимаващ се, и вещ в ремонт и обслужване на автомобили. Та, той ме беше казал, че е редно да приема водната помпа, на който и да е автомобил, като консуматив. Не се кара докато протече. Съобразно неговия опит, ако ползвателя има възможност, водната помпа е редно да се сменя не по-рядко от стотина хиляди километра. А най-добре, при смяна на ремъци и ролки. Така че, ще видя в "историята" на автомобила кога е сменяна и ако не е, ще го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , то тази водна помпа е с бъг. Не познавам някой с дизел октавия 3 1.6 и 2.0 , който да не я е сменил. Мен ме остави на 700 км от София в чужбина и се прибирах в най-големите жеги на пуснато парно на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си отбелязал дали е автоматик или ръчна?

Както и да е... ако стария собственник е карал както си отбелязал "бабешки".... предполагам че карал и на ниски обороти.

При ниски обороти има вероятност да получава забележки за DPF филтъра. Попитай го и за миналото на дпф почистване или дали взима под внимание работата на дпф почиствачката (по време на почиставне на дпф филтъра-което почистване се прави автоматично от самата система, колата вдига обороти и се отделят газови и топлина, при засечен такъв период не би трябвало да спираш двигателя, дори по указание се препоръчва да си в движение и на високи обороти/ниска предавка.)

Няма да е много "беля" но все пак ако се знае миналото ще си по спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редова скоростна кутия, не е автоматична. 5 скорости. Ще го попитам за DPF филтъра. За мен, като бензинджия, това беше ново понятие и току що мой колега ми обясни за "почистването". И добре, че стана така, иначе щеше да има веднага гасене на двигателя и вълнения при обилен дим, както той ми обясни.

И понеже, бих искал да добавя някои "екстри" от братския китайски пазар, моля ориентирайте ме какво означение се използва за този модел от тази година.
Защото виждам всякакви, от рода на MK3, A7, 5E, и... нищо не ми говорят. Ако пък мога да се ориентирам от VIN номера, къде има някаква таблица с означенията, за да не ви губя времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.