Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък за 2019г.


Jorkata2

Recommended Posts

преди 18 минути, fabia 1234 написа:

""... с електронно писмо до производителя на автомобила и получен отговор за съответната категория, който ще се зачита от органите на МВР.""

Та по този повод някой правил ли е електронно запитване в Еуратек и на кои актуален Еmal сте го правили?

 

Хахаха, това е доста забавно... :) Поредната пълна пародия и тъпотия, която измислиха! Какъв отговор ще им върши работа? Бланка нещо имат ли си... :) Ако искаш мога да ти пратя мейл от името на Шкода и ако върши работа - супер.

 

Иначе, не бъркай Еуратек с "производителя на автомобила". Точно Еуратек печелят пари на гърба на всички, дори и на гърба на "производителя на автомобила", а реално имат достъп до всички сертификати, които дават и не им струва абсолютно нищо да ти го дадат. Еуратек са най-обикновена модерна автокъща - продавач/търговец, те не произвеждат автомобила. Трябва да пишеш до Шкода Ауто в Чехия, които са "производителя на автомобила", а не до Еуратек, където трябва да си платиш, за да си получиш сертификата. :) 

 

Ето ти контакти:

infoline@skoda-auto.cz 

 

Ето и телефон в Чехия:

+420 800 600 000

 

Реално ти трябва Certificate of Conformity (COC), който би трябвало да ти пратят, когато си изпратиш рамата на колата. Нямам идея, дали ще получиш изобщо някакъв отговор, обаче, защото нямам идея как ще докажеш собственост на колата - какво им трябва, за да докажеш, че ти си собственикът /дали са валидни нашите талони от КАТ, нямам идея/ :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    18

  • Jorkata2

    12

  • tuningmania

    11

  • lyubcho88

    11

Най-много писали в темата

Е що да пиша на чехите след като си имаме "официално представителство"  за БГ, ама ако трябва ще пиша една снимка на талона да са спокойни би трябвало да е достатъчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в официалното представителство в България ти искат пари, нали :) Пък чехите няма да ти искат пари... Иначе отиваш в Еуратек и си плащаш и си вземаш бележката и забравяш за всичко. Няма много варианти :)

 

Но според написаното по-горе - производител е Шкода Ауто в Чехия, а не Еуратек в България ;) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, fabia 1234 написа:

""След като вчера от СДВР премахнаха указанията за сдобиване с удостоверение за екокатегория, чиято цена излиза около 100 лева, днес от Пътната полиция дадоха вариант за безплатно придобиване на такъв документ - с електронно писмо до производителя на автомобила и получен отговор за съответната категория, който ще се зачита от органите на МВР.""

Та по този повод някой правил ли е електронно запитване в Еуратек и на кои актуален Еmal сте го правили?

Е как 100 лева, аз платих 20?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jorkata2 125 лева било в Мерцедес :) Оплака се едно момче по телевизията преди няколко дни ;)

 

Всеки си определя цената за 5те минути изгубено време, защото това нещо не струва на никого нищо. Само трябва да отвори портала, да напише рамата и да принтира сертификата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вадил копие от сертификат за съответствие през 2012 год.

Първоначално при регистрация сертификатът се прибира в КАТ и там остава. За да ми издадат копие, Еуратек писаха до Чехия и оттам пратиха дубликат. Долу в десния ъгъл пишеше "Second edition" и беше на бежова хартия с воден знак по средата. 

Сега незнам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз през 2014 поисках сертификат, заради данъчните. Стана за секунда време, не съм плащал нищо. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, shaft написа:Само трябва да отвори портала, да напише рамата и да принтира сертификата :)

 

 Кой портал да отворим. М/у другото писах вчера на по-горния Email ама до момента няма отговор само "при първа възможност ще ви отговорим"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, shaft написа:

 Само трябва да отвори портала, да напише рамата и да принтира сертификата :)

 Кой портал да отворим. М/у другото писах вчера на по-горния Email ама до момента няма отговор само "при първа възможност ще ви отговорим"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което не разбирам е едно. Около мен няколко пъти са се регистрирали коли за първи път. Говоря за модели, които сефте влизат в България. Например един приятел преди години си купи Инсигния OPC. Нямаше такава в България и помня как от Опел ходеха да я регистрират с 2 папки с документи. За да има инфо за тая кола в системата на КАТ. На какво отговаря, а-у, всички подробности. Естествено е предоставен и Евро сертификат, който примерно е бил Евро 5 или къвто е бил там. От там нататък, тая кола с тоя мотор и модификация, светещите жилетки знаят всичко за нея. За на кой хуя след първата регистрирана Октавия, Фабия или каквата и да е Шкода или въобще кола, трябва да ходиш да се обясняш на КАТ, щото те нямат информацията? Нали вече са регистрирали такава кола, такава година, с такъв мотор?! Тука никой не кара Кьонингсег деееба!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, fabia 1234 написа:

 Кой портал да отворим. М/у другото писах вчера на по-горния Email ама до момента няма отговор само "при първа възможност ще ви отговорим"

 

Ти никой портал не можеш да отвориш :) Трябва да имаш достъп до него - там могат само Еуратек да пипат. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Естествено е предоставен и Евро сертификат, който примерно е бил Евро 5 или къвто е бил там. От там нататък, тая кола с тоя мотор и модификация, светещите жилетки знаят всичко за нея. За на кой хуя след първата регистрирана Октавия, Фабия или каквата и да е Шкода или въобще кола, трябва да ходиш да се обясняш на КАТ, щото те нямат информацията? Нали вече са регистрирали такава кола, такава година, с такъв мотор?

 

И аз съм на това мнение. Извинени са само ако е първи модел или модификация. Та една вратичка няма ли да се отвори за да ги съдим, за некоректно попълване на официален документ, за подвеждаща информация или липса на такава   или за квото друго се сети един адвокат, щото реално липсва информация от оригиналния талон? Вместо ние те да плащат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "fabia 1234" - 

Преди 5 часа, fabia 1234 написа:

Вместо ние те да плащат.

Колега, това за да стане, в Графа "Гражданство" на Личните НИ Карти, трябва да пише Германия, Швейцария и така нататък..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При регистрация в КАТ, при връчване на талона винаги казват - погледнете си данните, дали са верни. Гледаш всичко и казваш, аааа тук я няма нормата, искам си я! 

 

Но... Народът е неграмотен, не знае и не предполага, че това нещо ще потрябва, а на КАТ това им е козът, да цакат сега. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shaft написа:

При регистрация в КАТ, при връчване на талона винаги казват - погледнете си данните, дали са верни. Гледаш всичко и казваш, аааа тук я няма нормата, искам си я! 

 

Но... Народът е неграмотен, не знае и не предполага, че това нещо ще потрябва, а на КАТ това им е козът, да цакат сега. :)

 

 

Да казват, но в този случай гледам мойте лични данни дали са точни не на колата, за да гледам тях все още стария талон трябва да е в мен а той вече не е, ми то и кубатура и килограмите и натоварване на оси и още 6-7 работи. То май трябва да ги наизустя и тогава да ходя, съмнявам се някой освен личните да проверява друго. Преди 5 месеца прехвърлях едната Фабия от жената на мен съответно имаме смяна на собственност и никаква друга промяна само променяме името на собственика без договор. От там при засрахователя да изчистя двете оставащи вноски, че пътувах до Германия и там видяха, че на колата и умалял двигателя от 1.9 TDI станала  1.4 TDI,  че като се върнах и развиках 15 мин. и 0лв.  им трябваха да оправят всичко, ама то като им е усран гъзъ мълчат да не се разчува. Та тъй найзустяваме данните от чуждия талон и бегом в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, fabia 1234 написа:

 

Да казват, но в този случай гледам мойте лични данни дали са точни не на колата, за да гледам тях все още стария талон трябва да е в мен а той вече не е, ми то и кубатура и килограмите и натоварване на оси и още 6-7 работи. То май трябва да ги наизустя и тогава да ходя, съмнявам се някой освен личните да проверява друго. Преди 5 месеца прехвърлях едната Фабия от жената на мен съответно имаме смяна на собственност и никаква друга промяна само променяме името на собственика без договор. От там при засрахователя да изчистя двете оставащи вноски, че пътувах до Германия и там видяха, че на колата и умалял двигателя от 1.9 TDI станала  1.4 TDI,  че като се върнах и развиках 15 мин. и 0лв.  им трябваха да оправят всичко, ама то като им е усран гъзъ мълчат да не се разчува. Та тъй найзустяваме данните от чуждия талон и бегом в КАТ.

 

Точно така е, човек... Всичко в Схемистан трябва да следиш, точно заради такива неща... някоя леля не е видяла и е цъкнала, където не трябва и айде... дори е възможно с бутончетата на клавиатурата да смени каквото е избрано в селект-бокс-а и айдееееее.......... честито, имаш 3 цилиндъра ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нямам, нямам бяха като ракети по-бързи несъм ги виждал и айде момчето там в края на опашката да дойде да си вземе талоня. Пък хората си викат  баси връзкаря сигурно Шкода кара.

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.