Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък за 2019г.


Jorkata2

Recommended Posts

До "lyubcho88" - Единственото Логично за мен нещо е, да получаваме адекватни неща срещу Данъците Ни. Срещу това, което получава Българина, Германеца би платил не повече от €20 Данък. Честито и на дребния Бизнес между другото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    18

  • Jorkata2

    12

  • tuningmania

    11

  • lyubcho88

    11

Най-много писали в темата

На 20.01.2019 г. at 0:47, tuningmania написа:

До "lyubcho88" и "mirizlivpor" - За кои Общини са излезнали? Аз миналата седмица бях в Данъчното и ми казаха, че началото на Февруари някъде щяли да излязат..

За Столична. Става дума за Волвото от профила ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Немъртвия - а.к.а. Голф 5 +, 2.0 ТДИ - БКД 140 к.с., данъкът за миналата година беше 213.21 лева.

 

Сега, е 111.94 лева.

 

Първа вноска /за първи данъчен период/ - 58.92 лева.

 

Втора вноска /за втори данъчен период/ - 53.02 лева.

 

Това са си 100 лева /близо 50 %/ по-малко. 

 

Мнооого съм доволен.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Хюндай клуба се заговорихме и разбрах, че за Велико Търново си е дебел данъка пак - паднал е с 10тина лева на аналогична кола на моята (при мен е -50% за София). Много са богати там! Бааахти скапаната работа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са бе, Венци. Напротив, по-скоро общината е бедна и търси начини да събере пари...

Д'е'а държавата д'е'а! :) 

 

П.П. 104 kw, 2012 г., евро 5 - данък към Столична община 96.87 След петата година има драстично намаляване на данъка. С около 50% грубо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, kokarosta написа:

П.П. 104 kw, 2012 г., евро 5 - данък към Столична община 96.87 След петата година има драстично намаляване на данъка. С около 50% грубо.

 

Аз все още не мога да им хвана логиката на тия данъци моя за 77 kw, 2011г., Евро 5 - 137лв. Явно колкото по-мощна, по-малко се плаща ?. Другият път вземам 200+ коня с данък 15лв. и съм капитан ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Mqnkoff написа:

 

Аз все още не мога да им хвана логиката на тия данъци моя за 77 kw, 2011г., Евро 5 - 137лв. Явно колкото по-мощна, по-малко се плаща ?. Другият път вземам 200+ коня с данък 15лв. и съм капитан ?

Изчислява се като киловатите на автомобила се умножат по коефициентите за възраст, екология и ставката за киловат. Защо обаче при теб излиза по-висока сума не мога да си обясня.

П.П. Това е изчислено с някой от безбройните калкулатори или толкова ти изиза за плащане в справка на общината?

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, kokarosta написа:

П.П. Това е изчислено с някой от безбройните калкулатори или толкова ти изиза за плащане в справка на общината?

 

Това ми го дава от тук: https://ubbpay.bg/TaxesAndFees.aspx?regId=1 . От тук си платих и на другата кола, само че тя е вече на 15 години и си беше 37 лв. Просто ми стана странно за Шкодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възрастта на колата не се смята като човешката, защото годината на производство е година 1 (първа), а не година 0. Пише го в самия закон, че се брои и годината на производство. За по-лесно - смята се по формулата:

[ТЕКУЩА ГОДИНА] - [ГОДИНА НА ПРОИЗВОДСТВО] + 1 = ВЪЗРАСТ НА КОЛАТА за целите на ЗМДТ
Коли произведени 2011г, тази година са на 9г. по смисъла на закона. Aко колата ти е произведена на 20 декември 2011-та, то след 2 седмици, на 3 януари 2012-та, въпреки че е на две седмици от завода, то по смисъла на закона ни е на две години.
 

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След прочетеното в темата, днес минах през общината да видя какво ще кажат за моя случай. 2006годинина 1.9тди 105 коня. 
Миналата година данъка ми беше 150лв

Сега ми казаха че бил 115лв при положение, че колата се води без Евро норма. За да ми впишат евро4 колкото е колата, искат голям талон в който в поле v9 да пише евро нормата. 

В моя талон обаче седи празно, защото от КАТ така са го направили. В моя случай казаха, че и да си извадя удостоверение от ЕТ за кое Евро ми е двигателя няма тежест и ще трябва да отида да си сменя талона. Тогава съм щял да платя 88лв данък :)

Звъня цял ден на КАТ и никой не вдига, че искам да ги питам дали знаят евро колко ми е колата или трябва да им го доказвам с документ от ЕТ. 

Като цяло за разлика от 27лв незнам до колко има смисъл да ходя в Кат и да си платя да ми сменят талона :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Най-накрая излезе и моя данък, отговаря на този от калкулатора 127 лева. Доволен съм, че се позаиграх за евро стандарта, оказа се че има смисъл. Спестявам около 50 лева на година?, а съм вложил еднократно около 25.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много случаи данъка не отговаря на калкулатора.В нашата община например автомобили с Евро 4 в талона се таксуват по Евро 3 но разкарването и средствата по доказването не си заслужават труда.Хитро .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, доживях държавата да ми намали нещо на половина

Колата е Евро 4, 142KW община Слатина

Gr3bKep.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... за сега у'я излиза лекичко и догодина ще го напънат да влезе, както си требе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, shaft написа:

Мда... за сега у'я излиза лекичко и догодина ще го напънат да влезе, както си требе ;)

Да минат изборите... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От политическа гледна точка според мен е гениален ход. На огромна част от хората данъка се намали меко казано значително. Което разбира се образува дефицит.

За да се покрие дефицита, шамар отнасят всички с N1, като те не мрънкат, защото обикновено са хора с доходи, на които 100-150 кинта на година не им представляват проблем, а и до сега са минавали "метър". Иначе реално при по-голямата част N1ци, процентното увеличение е четирицифрено число.

По-малкият шамар е за тези, с най-старите коли, но там увеличението в абсолютна стойност е незначително - 10-20-30 лв. Та и те не мрънкат съществено. В крайна сметка се получи някаква версия на "И вълкът сит и агнетата цели". По случайност някои намазахме повече. На мен данъка ми е с 17-180 лв. по-нисък. Но честно казано ми е точно все тая за тия 200 лв на годишна база. Естествено, че предпочитам да не ги дам, ама няма да ми изправят или накривят шапката. Повече ме дразни несправедливостта с ГОто, че там системата е социална и няма значение дали си добър или лош шофьор - плащаш редом с всички останали. Последното се дължи само и единственото на невъзможността на държавата да произведе, поддържа и експлоатира някаква нормална електронна система. Респективно застрахователите не могат да получат читави данни. Те самите пък, много добре се крият зад некъдърността на държавата и "мажат" тихо и кротко, без да се обясняват много. КФН естествено е поредната структура, която много работи, ама нищо не прави. Ама това е друга тема...

Та аз лично НЕ очаквам да се случи скоро драстично повишение на данъка за таралясниците ни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен друго ми е интересно и с него съм се сблъсквал и друг път - не коректно попълване на данни за автомобила.

Първия път се оправдаха , че попълването на талона е ставало на обикновенна пишеща машина и за това не са въведени каталожните букви на рамата . В резултат - преиздаване на талон срещу ХХ пари в районния КАТ на първа регистрация.

Сега масово не са въвеждани евронормите заложени от производителя (сигурно , защото не са били съществени към датата на регистрация) и сега КАТ тръби каква е процедурата и пак времето и парите ще са за наша сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

""След като вчера от СДВР премахнаха указанията за сдобиване с удостоверение за екокатегория, чиято цена излиза около 100 лева, днес от Пътната полиция дадоха вариант за безплатно придобиване на такъв документ - с електронно писмо до производителя на автомобила и получен отговор за съответната категория, който ще се зачита от органите на МВР.""

Та по този повод някой правил ли е електронно запитване в Еуратек и на кои актуален Еmal сте го правили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.