Jump to content
Ако имате проблем с вход във форума, моля кликнете и прочетете. Прочетете повече... ×
skoda-auto.bg     autozone.bg

Recommended Posts

Jorkata2

Колата е вече регистрирана, написаха evro 4 на талона :), пък ще видим. Утре или други ден ще отида до данъчното в общината, защото не ми стана ясно трябва ли да запиша лично или те си я записват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sharpshooter_
На 11.01.2019 г. at 20:49, sauber написа:

Малкия текст, който удобно пропускаме, защото на калкулатора излиза розово и изгодно за нас е следния:

Бла бла бла, дрън дрън дрън, коефициенти, путки майни, НО...всяка община преценява сама. Така че докато не отидем да направим плащане за 2019, само хвърляме боб. То и на мен калкулатора ми изкарва 50%, брат, ама нали знаеш - "`ноу хуу не е на хуу". Да не се окаже на касата, че сме с 50% отгоре...

При мен на евро 5 ми излиза на половина спрямо миналата година, а на евро йок (Корадото) ми излиза 20-30 лв по малко спрямо миналата година.

В тази връзка и аз хич, ама хич не мисля да повярвам в дядо Коледа на тия години.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ArmyDoc

На мен с Евро 4, за което се карах в КАТ и общината - 76 лева данък, от 120 си е сериозна разлика. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
lyubcho88

Ставките още не са излезнали!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Jorkata2

Ходих и до данъчното. Според служителката на гишето, края на Януари или началото да Февруари ще са ясни данъците. Зачисляването става автоматично, без да подавам каквито и да било документи.

Редактирано от Jorkata2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sauber

Последното, за което пишеш е само теоретично. Имай го на предвид. Да, така трябва да става, същото важи и за отчисляването. Но инфото и за двете в данъчното пристига от КАТ. Разбирай, че я пристигне, я не. Така че се подсигури сам. До 5-6 години може и тая система да заработи като в белия свят.

За данъците - аз в София (Слатина) съм ходил в края на Март и съм чувал "Не са готови още". Смятам по традиция да си го платя към Юни-Юли.

А освен в общината, как друго яче може да се плати? До сега заради това, че пунктовете искаха бележка със стикер от общината, все там съм ходил да го плащам. Или директно по фактура на някъв лизинг, а съм минавал после с групово платежно и списък с моя номер, изпратен ми от тях.

В Изи Пей май може, ама като отида, система им знае ли колко ми е данъка или кво?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft
преди 4 минути, sauber написа:

...

А освен в общината, как друго яче може да се плати? До сега заради това, че пунктовете искаха бележка със стикер от общината, все там съм ходил да го плащам. Или директно по фактура на някъв лизинг, а съм минавал после с групово платежно и списък с моя номер, изпратен ми от тях.

В Изи Пей май може, ама като отида, система им знае ли колко ми е данъка или кво?

Можеш и през банкирането - аз там го гледам... Вече не искат бележка с данък на ГТП-то - гледат си го онлайн и те ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deas
преди 26 минути, sauber написа:

Да, системата знае и има такса 1 лв за всеки отделен данък (инфото е от миналата година).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
chavdarlk

Аз плащам от години в epay.bg, но трябва партидния номер за да се регистрира, "търговецът" е Столична община.

Партидата са взима от общината, но май я има и на официална бележка от предишно плащане на каса в общината.

След регистирирането задължението си излиза веднага щом е налично.

Съвсем същото е както за данък сгради, регистирал съм и моята (половин) партида, и на жената (половин).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sauber
Отговорено (Редактирано)

Трябва да тествам чрез банкирането. Преди години, таман Пощенска бяха вкарали такава опция. Цъкнах един ден и платих на една кола през тях. Не помня какво се правеше. Май ЕГНто ли си въвеждах за да излезе, не се сещам. Това, което помня е, че на платежното излезе "партиден номер и 10-15 цифри". Което естествено НЕ свърши работа в пункта за ГТП и ходих пак до общината за бележка със стикер. Предвид, че вече не трябват бележки, ще гледам да пропусна разкарването. Ще проверя в Изи Пей как е, защото така или иначе плащам вкъщи и на офис, склад и още един обект води, тоци, интернети и 5000 глупости всеки месец.

П.с. - Нещо по темата данък - Един колега от Швеция е тук. Заговорихме се за на баща му Волвото, което е на 32-33 години. Не помня модела, но колата е като чисто нова буквално. Каза ми, че не плаща данък за нея, защото като минели 25г. и ставали "veteran car" се изрази.

Редактирано от sauber

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
shaft

Минавах Фабията миналата година края на Септември (2018) на ГТП и не ми искаха нищо друго освен талончето, лична карта, ГО... Общо взето документите, които задължително си се носят при шофиране - това искаха. Питах специално за данъка ще ми го искат ли, защото предните години минавах на ГТП само в ЕТ, тъй като имаше проблеми с данъка... Не можеха да ни дадат бележка от община "Овча Мисъл", защото колата е лизингова и се води в община "Старост" и т.н. Някакви лайняни изпълнения бяха и не ми се занимаваше да се разправям с тях. 

Плащам всичко през онлайн банкирането - избирам си общината (Столична), пиша си ЕГН-то и гледам, дали има данъци :) 

Така проверявам и за 2019, но още няма нищо :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
The Best Forman

Поне до средата на февруари няма и да има (така ми казаха от лизинговия отдел на ЕТ).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
lyubcho88

Излезнали са вече (поне на мен ми ги показва) и съвпадат с тези от калкулатора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mirizlivpor

Моят данък също е променен и съвпада до стотинка с този от калкулатора. В момента важи отстъпката от 5% и сумата е почти на половина спрямо преди.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tuningmania

До "lyubcho88" и "mirizlivpor" - За кои Общини са излезнали? Аз миналата седмица бях в Данъчното и ми казаха, че началото на Февруари някъде щяли да излязат..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване