Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък за 2019г.


Jorkata2

Recommended Posts

Колата е вече регистрирана, написаха evro 4 на талона :), пък ще видим. Утре или други ден ще отида до данъчното в общината, защото не ми стана ясно трябва ли да запиша лично или те си я записват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    18

  • Jorkata2

    12

  • tuningmania

    11

  • lyubcho88

    11

Най-много писали в темата

На 11.01.2019 г. at 20:49, sauber написа:

Малкия текст, който удобно пропускаме, защото на калкулатора излиза розово и изгодно за нас е следния:

Бла бла бла, дрън дрън дрън, коефициенти, путки майни, НО...всяка община преценява сама. Така че докато не отидем да направим плащане за 2019, само хвърляме боб. То и на мен калкулатора ми изкарва 50%, брат, ама нали знаеш - "`ноу хуу не е на хуу". Да не се окаже на касата, че сме с 50% отгоре...

 

При мен на евро 5 ми излиза на половина спрямо миналата година, а на евро йок (Корадото) ми излиза 20-30 лв по малко спрямо миналата година.

В тази връзка и аз хич, ама хич не мисля да повярвам в дядо Коледа на тия години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих и до данъчното. Според служителката на гишето, края на Януари или началото да Февруари ще са ясни данъците. Зачисляването става автоматично, без да подавам каквито и да било документи.

 

 

Редактирано от Jorkata2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното, за което пишеш е само теоретично. Имай го на предвид. Да, така трябва да става, същото важи и за отчисляването. Но инфото и за двете в данъчното пристига от КАТ. Разбирай, че я пристигне, я не. Така че се подсигури сам. До 5-6 години може и тая система да заработи като в белия свят.

За данъците - аз в София (Слатина) съм ходил в края на Март и съм чувал "Не са готови още". Смятам по традиция да си го платя към Юни-Юли.

 

А освен в общината, как друго яче може да се плати? До сега заради това, че пунктовете искаха бележка със стикер от общината, все там съм ходил да го плащам. Или директно по фактура на някъв лизинг, а съм минавал после с групово платежно и списък с моя номер, изпратен ми от тях.

В Изи Пей май може, ама като отида, система им знае ли колко ми е данъка или кво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, sauber написа:

...

А освен в общината, как друго яче може да се плати? До сега заради това, че пунктовете искаха бележка със стикер от общината, все там съм ходил да го плащам. Или директно по фактура на някъв лизинг, а съм минавал после с групово платежно и списък с моя номер, изпратен ми от тях.

В Изи Пей май може, ама като отида, система им знае ли колко ми е данъка или кво?

 

Можеш и през банкирането - аз там го гледам... Вече не искат бележка с данък на ГТП-то - гледат си го онлайн и те ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, sauber написа:

В Изи Пей май може, ама като отида, система им знае ли колко ми е данъка или кво?

 

Да, системата знае и има такса 1 лв за всеки отделен данък (инфото е от миналата година).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз плащам от години в epay.bg, но трябва партидния номер за да се регистрира, "търговецът" е Столична община.

Партидата са взима от общината, но май я има и на официална бележка от предишно плащане на каса в общината.

След регистирирането задължението си излиза веднага щом е налично.

Съвсем същото е както за данък сгради, регистирал съм и моята (половин) партида, и на жената (половин).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да тествам чрез банкирането. Преди години, таман Пощенска бяха вкарали такава опция. Цъкнах един ден и платих на една кола през тях. Не помня какво се правеше. Май ЕГНто ли си въвеждах за да излезе, не се сещам. Това, което помня е, че на платежното излезе "партиден номер и 10-15 цифри". Което естествено НЕ свърши работа в пункта за ГТП и ходих пак до общината за бележка със стикер. Предвид, че вече не трябват бележки, ще гледам да пропусна разкарването. Ще проверя в Изи Пей как е, защото така или иначе плащам вкъщи и на офис, склад и още един обект води, тоци, интернети и 5000 глупости всеки месец.

 

П.с. - Нещо по темата данък - Един колега от Швеция е тук. Заговорихме се за на баща му Волвото, което е на 32-33 години. Не помня модела, но колата е като чисто нова буквално. Каза ми, че не плаща данък за нея, защото като минели 25г. и ставали "veteran car" се изрази.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавах Фабията миналата година края на Септември (2018) на ГТП и не ми искаха нищо друго освен талончето, лична карта, ГО... Общо взето документите, които задължително си се носят при шофиране - това искаха. Питах специално за данъка ще ми го искат ли, защото предните години минавах на ГТП само в ЕТ, тъй като имаше проблеми с данъка... Не можеха да ни дадат бележка от община "Овча Мисъл", защото колата е лизингова и се води в община "Старост" и т.н. Някакви лайняни изпълнения бяха и не ми се занимаваше да се разправям с тях. 

 

Плащам всичко през онлайн банкирането - избирам си общината (Столична), пиша си ЕГН-то и гледам, дали има данъци :) 

 

Така проверявам и за 2019, но още няма нищо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезнали са вече (поне на мен ми ги показва) и съвпадат с тези от калкулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят данък също е променен и съвпада до стотинка с този от калкулатора. В момента важи отстъпката от 5% и сумата е почти на половина спрямо преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "lyubcho88" и "mirizlivpor" - За кои Общини са излезнали? Аз миналата седмица бях в Данъчното и ми казаха, че началото на Февруари някъде щяли да излязат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, наистина са излезнали. Моят в Ориндж Каунти вместо 270лв е 145.83лв. Значи има Дядо Коледа за сега... Ще видим от къде другаде ще ни го сложат. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Няма вече нисък "Данък МПС" за Моторни Превозни Средства от Категория "N 1":

Screenshot_2019-01-20-12-47-33.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така , но от друга страна е добре , защото по старите разпоредби за моята Фабия трябваше да плащам 320 , а според новите калкулатори - 82 , което мисля е ОК и без N1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен по калкулатор излиза 76,23. Тоест 70 лева повече. Хубаво, съгласен съм, че реално моята кола не е товарна. Но защо и бордовото ми Пежо Боксер трябва да пострада покрай Порше Кайен N1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Izolini" - Поради един прост Факт: Идеята, да се накара Веселин Маринов да спре да Пее, уповестена във "Face Клюк", има Стотици Хиляди Последователи (или там не знам как се казват, защото си изтрих "Face Клюк"-акаунта около една Година след появата на въпросния сайт) а идея да се Организира Протест срещу "Данък МПС" няма да събере и Хилияда Последователя. Ако зависеше от мен, на такъв Народ, бих направил Данъците по-високи от Заплатите Им..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.01.2019 г. at 1:47, tuningmania написа:

До "lyubcho88" и "mirizlivpor" - За кои Общини са излезнали? Аз миналата седмица бях в Данъчното и ми казаха, че началото на Февруари някъде щяли да излязат..

Би следвало за всички да са излезнали.

 

преди 21 минути, tuningmania написа:

До "4е4о" - При мен, в Град София, за 2014 Година Автомобил, 170 Конски Сили, "Евро 5", с "N 1", "Данък МПС" за 2019 Година ми излиза около 130 Лева. Всичко същото но без "N 1" май бил малко над 200 Лева.

Сега виждам, че за Супърб-а казваш, че ти е 130лв и мислиш, че е заради N1 - Не, за софийска община колата попада в графа 6-10г и данъка е колкото на всеки един автомобил в Софийска община с мощност 125kW, EURO5 на възраст 6-10г, а имненно 138лв (пише го и на извлечението), а в момента има -5% отстъпка до края на м. март ако се плати, затова е 131лв.

 

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "lyubcho88" - Много Теми за Данъци егати.. Август 2014 Година е "Superb"-а ми. Защо да попада в Графа "От 6 До 10 Години"? Нали уж пише "До 5 Години Включително"?

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общината го смята така. Данъка се дължи от деня на първа регистрация и това е година първа.

2014 - 1 год.

2015 - 2 год.

2016 - 3 год.

2017 - 4 год.

2018 - 5 год.

2019 - 6 год.

затова графата е 6-10г и данъка ти е по-нисък. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "lyubcho88" - Значи Автомобил, закупен Нов, преди около 51 месеца, според Данъчните, е в графа "От 6 до 10 Години". 5 Години, пълни, по 12 Месеца, са 60 Месеца. Браво, Данъчни. Обичам ВИ! Значи, вече няма облекчение за Товарни Автомобили до 3.5 Тона.

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.