Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Забива при натискане на газ


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, вчера ми направи впечатление че шкодето забива- или по точно няма мощност.

На място и изключена от скорост се форсира и отчита педала на газта нормално. В момента в който тръгна и реша да я изръчкам, педала на газта я отчита със закъснение и нещо все едно я спъва и от към вървеж и от към двигател...

Все едно влиза в авариен режим.

При плавно плавно набиране на скорост няма проблем, проблема е само в "спортен режим" :)

Горивния филтър който е при двигателя е сменен 2017-та, актуатора на турбото е сменен 2018-та, нафтата е хубава- какъв може да е проблема?

окти 1.9 tdi помпа дюза, 4х4 2003та 

Редактирано от vladkant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инфо от преди малко- на студен двигател е същото....

На 2ра предавка е до две хиляди оборота и макс 60 км/ч

На 3та има желание да поеме ама не иска- форсира се до 80 км/ч и макс три хиляди оборота

На 4та леко поема до към 100 км/ч

на 5та и 6та за мен е в авариен режим.....

Преди можех да я вкарам в червената граница на оборотите и да стигне до прекъсвач, сега не може да мине три хиляди оборота.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

log файл в движение ще си покаже. 

Може да е пак актуатора, маркучи за вакуума, дебитомер, клапан N73. 

Пепино може да ти направи log - ове и диагностика. 

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маркучите са чисто нови от есента на 2017та

На Пепино му бях писал преди време и не ми отговори ? а от тогава само изваждане по колата и не мога да смогна за да се обадя в сертвиза, понеже ми се иска "ремап" май се казваше....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай връзките на маркучите (дебелите) за високото налягане. Да не се е измъкнал някой.

Има такъв отгоре от ЕГР и отдолу м/у кулера и турбото.

Може някоя връзка да е изпуснала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

"Качиха" я на компа и изписа 462D 

От информацията която ми даде чичко Гугъл, зацапана геометрия на турбото. Явно ще трябва да се сваля и да се чисти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.