Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Крушка на копчето за подгрев на седалките


chiquita

Recommended Posts

Колеги някой знае ли как се сменя крушката на копчето с двете врътки за подгрев на седалките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли да има друг проблем за да не свети при положение, че седалките си топлят релетата си чукат а тя не свети как мислиш колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега можеш ли да ми кажеш от къде да си закупя такава крушка тъй като гледам е доста странна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър въпрос, крушката е за 12V, не знам от къде може да си вземеш фабрична. По всяка вероятност е и боядисана в зелено. Ако на мен ми се случи да изгори бих я заменил с някаква заместител, каквато има в магазина. Свалям тая и по нея си избирам. Или другия вариант LED зелен цвят и подходящ токоограничаващ резистор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ги смених тези (и всички останали светлинки в купето) с диоди. Нямаше нужда от резистори. О1 не е претенциозна на диоди и не мрънка. Поне при мен - преди фейса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но от къде да взема крушка или диод с толкова дълги крачета е въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От магазина :) А ако са къси крачетата - взимаш от някои резистор крачетата (1килоом примерно) и ги презапояваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://elimex.bg/product/133357/avtomobilna-krushka-12v-0-02a-t1-l3204.html

Мисля, че това е крушката поръчах си днес пък ще видим какво ще дойде

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано стане колега!

За светодиода като казах токоограничаващ резистор, имах в предвид точно това. Резистор се слага на всеки светодиод серийно (не успоредно да лъжем колата, че има повече консумация), за да ограничим тока през него, колкото е необходимо. Трябва ни да знаем колко е непрежението, което се подава, пада на напрежение през светодиода, когато е отпушен, и препоръчителния прав ток за ползвания диод (типично 20мА за маломощни диоди като тези в запалките). Смята се по закона на ОМ-а. Тук има и калкулатор за по лесно смятане. https://www.digikey.bg/en/resources/conversion-calculators/conversion-calculator-led-series-resistor

Където:

Supply Voltage - входнo напрежение (типично 14V в автомобила)

Forward Voltage - пад на напрежение на светодиода когато е отпушен

Forward Current - ток в права посока (типично 20мА, но зависи от ползвания светодиод, за копчета е около тая стойност)

калкулатора смята стойност на резистор и мощност (обикновено е 0.25/0.5W.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.