Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Октавия 3 с 1.6 TDI мотор


jorojoro

Recommended Posts

Аз карам вече 18 000 км. (от април 2018 г. взета нова) Октавия 3 2.0 TDI със 6-степенна ръчна кутия. Преди това карах БМВ 5-тица автоматик. Имах колебания единствено за двигателя. Имаше възможност и тествах последователно при дилъра 1.6 TDI и 2.0 TDI.  В градски условия разлика не се усети, но при извънградско при изпреварвания усетих значителна разлика в двигателя и избрах 2.0 TDI, предвид факта, че 80% ще я ползвам извънградско. Съветът ми е направи тестово каране и избери тогава двигател. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Typi_taratajki написа:

 Как па тия в Шкода не са сложили една 6 степенна ръчна кутия, бе?

 

Едно време, или по моето време/преди 30г./ кутиите масово бяха 4 степенни. 5 степенната беше мечта и голяма екстра. Да не казвам, че преди това време са били и 3 степенни. Сега се борим за Шест! , другари :)

Слабичък е мотора за 6 степенна.

 

 TEO81 написа:

2.0 TDI .  Съветът ми е направи тестово каране и избери тогава двигател. 

 

Също съм с две ръце за по-мощния двигател. Но, колегата не е поставял този въпрос. Т.е. , за мен, той е направил своя избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм почнал с Жигула с 4 скорости ;) И все търсех 5-та, щото "кинеше 'амуто" на тогавашната "магистралата за морето" :D Що да е слаб мотора за 6 скорости? Как на Фабия с 2 бири  мотор има такава опция, па за дизелова Октавия няма? То не че няма, но не поръчват предварително в ЕТ. Но, както и аз, човека избира от "витрината с обслужване". Каквото има, това е. И избора му не е лош, според нуждите му, до колкото ги разбирам. 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Typi_taratajki написа:

 Що да е слаб мотора за 6 скорости? Как на Фабия с 2 бири  мотор има такава опция, па за дизелова Октавия няма?

 

щото гледам Супърб 1.9 и той с 5. 2.0 с шест. За 2.0 си заслужава 6. Там предавателното число е друго щото има тяга и има и смисъл.

При по-малките мотори мисля, че "играят" с предавателните числа на кутиите и на практика разликата м/у 5та и 6та не е кой знае каква.

Особено пък на литровия мотор на Фабия с 6 скорости. Спокойно са можели едната предавка да я пропуснат. Ама трикове - имам 6 скорости, но  ти остава само ръчкането в повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, joro-120L написа:

...

Слабичък е мотора за 6 степенна.

 

 ...

Чакай да те извадя от контекста - моя слабичък двигател тогава защо е 7?

И помисли от друга гледна точка - при по-слаб двигател дали повечето предавки няма да се окажат по-удачни от към разгръщане на потенциала? Иначе е ясно, че минуса ще е по-честата смяна, особено при нужда от доускоряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз като избирах автомобила направих тестово шофиране на 1.6 и 2.0 точно защото ме смущаваше факта за 5 скорости на 1.6-цата.

Чудех се межди 1.6  на Октавия и 2.0  150 кс на Супърба.

Двата автомобила при скорост от 120км. бяха с около 2000 оборота, Октавията на 5 скорост, Супърба на 6 скорост, разлика около 50 оборота не мисля че е от значение. На октавията 4 и 5 са по дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моята Фабия четох, за други коли не мога да коментирам, но разликата м/у 5 и 6 степенната кутия е само в 6-тата предавка, която разтоварва мотора при висока скорост. До 5-та предавателните числа са еднакви. Сигурно презумпцията ,да не слагат повече предавки на по маломощни мотори е, че се предполага, че с "малолитражка" ще си джиткаш само из града и по междуселски пътища. Няма да се качваш на аутобана. И за това би ти била излишна 6-та предавка. Като се замисля, то и ние нямаме много аутобани, така че не би трябвало да създава дискомфорт липсата на 6-та :)  При мен във фабията започва доста да бучи след 130 км/ч, защото отивам над 3000 rpm и си става шумен мотора. Но на фона другото бучане /гуми, вятър, перфектен асфалт/ той ми е най малкият проблем :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Мисля,че този двигател и скоростна кутия  ще ми паснат.Щом при 2 000 оборота е на 120-130км/ч-супер!

А що се отнася за тест-драйв,след всичките коли които съм имал ,,нов внос"....Искам да изпитам кефа след като я платя и стане моя да подкарам за първи път тази кола!

А как стоят нещата с гаранционното обслужване в ЕТ?Ще мога ли да сменявам маслото на 15000км.и други подобни?Колко струва едно ТО-масло,филтри и т.н.?Чета много обезпокоителни неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа смяна на 30 000, обслужването с всички набори филтри е 440 лв. ( аз вече съм на 30 000 ) реших да сменя и горивен филтър, заради качеството на горивото в България ( по “бумаги” се сменя на 60 000 ) ако не сменяш горивен филтър цената е около 340 лв. Това са цените с масло Кастрол, при ШЕЛ са с около 30/ 40 лева по-ниски. Днес сменям масло и филтри и за това споделям пресни впечатления. 

 

П.С: Мой съвет, не чакай 60 000 за горивен, както и не прави компромиси с маслото, поздрави и нека бързо я получиш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си сменяш маслото когато искаш :) Аз смених на 15 хил. без никакви грижи. ВЪздушният филтър си го сменям сам пред 6-7 хил. купувам си го от ЕТ. Ти не си я подкарал, взе да я обслужваш :D Чак след година и повече ще ги мислиш тия неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Izolini написа:

Чакай да те извадя от контекста - моя слабичък двигател тогава защо е 7?

 

Щото си с ДСГ. ;)

Повече няма да допускам такава грешка и да казвам, че 1.6 е слаб мотор.

Всичко е предавателни числа Ице. Може и с 10 скорости да я направят. Но твоите предавателни числа със сигурност не са като на 2.0 170к.с.

 

Преди 11 часа, Izolini написа:

И помисли от друга гледна точка - при по-слаб двигател дали повечето предавки няма да се окажат по-удачни от към разгръщане на потенциала?

 

Прочети пост № 32

Аз не познах каква е функцията на шестата при 1.0. Очаквах да е по-къса предавка. С оглед мощността на мотора.

Добре щеше да бъде, както ти предлагаш, но не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2019 г. at 8:00, Nik_VT написа:

 

 

Редактирано от Nik_VT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2019 г. at 8:00, Nik_VT написа:

Моята е същата конфигурация само че е капучино металик ?

INTELLIGENT PARK DISTANCE ASSISTANT- автомобилът е оборудван със задни и предни сензори за паркиране, като при маневриране показанията им се визуализират на дисплея на мултимедията, като допълнително се показва и траекторията на движение на автомобила.

Само да допълня - при маневра, автомобила спира аварийно, ако се доближи опасно близо до препятствие и водача не реагира ( около 5-6 см.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.