Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Вече почти месец с Ориента мога да кажа, че определено съм доволен от покупката! Лично на мен много ми харесва, а и често по служебни срещи или сред приятели хващам, че го "заглеждат" така любопитно ;)

 

За точността - при ежедневно носене избързва 2-3 секунди, но забелязах че ако преди лягане го поставям "полегнал на една страна", изостава с 2-3 секунди и така на сутринта е отново точен до секунда.

 

Хоп и една снимчица на Тритона от мен :) 

C1b6it6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е фотосът! Браво на япошките! Тая машинка може да ни надживее. Така ги правят "a hell of a workhorse", де' викат англоговорящите брат'чеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с един часовник въпреки, че нищо не разбирам, а и не можах да се науча да нося ( наследствен ми е). Ако някой познава модела, може да сподели малко информация. :)

10322DD0-6BD1-4AF2-8DB2-F23442524771.thumb.jpeg.63b596b91d2dbcaf8e64e2194584807f.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От серията Multi Year Calendar е, както си пише на цифера. На колко години е? Направи му една профилактика (смяна на масла, почистване на механизма), ако искаш да си го пазиш работещ, макар и да не го носиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На около 20 години е. Може би наистина трябва да му направя профилактика, защото не мисля че някога му е правена. Иначе и сега си работи екстра. Даже се замислям дали да не му сложа друга каишка ( нато примерно, както ги наричате малко по-нагоре ) и да пробвам да го нося.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи му профилактика и опитай с нато. Виждам, че между 12 и 15 часа имаш 3 цвята на вътрешния безел. Съчетай натото с някой от тях и ще се изнанадаш колко свеж аксесоар ще се получи :) Например черно нато с червени или сини или жълти ивици.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, axel написа:

....

Моя го поправиха в chasovnikari com някъде на ул. Ангел Кънчев е сервиза смея да твърдя , че добре се справиха и гаранция дават за всеки ремонт , който извършват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG-20190218-215559.jpg

Костенурчето се сдоби с Super Oyster верига от Uncle Seiko. За в бъдеще ми остана един керамичен безел инсърт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се президент верига, но след като цял декември пишеше, че се очаква в началото на следващата година, през януари се появи съобщение, че ще има чак лятото и не издържах. 

Въпросният Uncle Seiko е някаква много интересна личност. Сейко фенбой, който всъщност е пастор с пет деца. Основен приницип на бизнеса му е - "Ако не искам да го нося, не го продавам". Печалбата реинвестира в разработка на нови модели и в дарения за сираци. 

Всичките му неща са страхотни - особено за олд скуул Сейко фенове. Има хубави гуми за дайвъри - те са универсални. Веригите са само за модели на Сейко, Ориент и Лонжин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От както @Stucata пусна темата издирвам из шкафове и гардероби този часовник:

038964806-big.jpg?r=0

 

Най-после го намерих (в кутия с панделки ?). Това е стария часовник на баща ми, купуван средата на 80те години от Кореком за изключителната сума от 67 долара.

Още не съм го засичал продължително, но за няколкото часа, от както го намерих и го подкарах върви изрядно. Баща ми казва, че е сменян механизма на автомата в една от най-добрите според мен часовникарски работилници в София - на Раковски и Искър бяха баща и син арменци.

Стъклото е доста надраскано. Почти 100 процента съм сигурен, че когато баща ми го носеше и имаше драскотини те се самовъзстановяваха. Как - нямам идея.

Капака според мен също не е оригинален и има страшна драскотина от изплъзнал се инструмент при отваряне.

Верижката също е сменяна и е ужасна.

 

На първо време искам да сменя верижката, но нямам идея от къде да намеря оригинална или ако не е оригинална какво да сложа? Дайте идеи какво да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 6 дни носене се оказа, че часовника спира на всеки 3 дни. Явно автомата не работи.

Дайте съвет къде да го дам за почистване и ревизиране. Преди ползвах баща и син арменци, които бяха в една будка на Раковска и Искър. Сега нямам идея къде да отида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-нагоре Гената е писал за поправка. И пише, че са ОК. До колкото знам, собственика е един от двамата сертифицирани в Швейцария българи за ремонт и поддръжка на тамошни машинки. Пък и са вносител/сервиз на бая имена в бранша... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini, ето топ часовникаря на София (или поне един от най-добрите). В ръцете на човека се доверяват прекрасни бижута, та не вярвам да останеш разочарован. Препратка към часовникрския форум:

https://strelki.info/viewtopic.php?t=36175

 

Ето повод да споделя, че преди месец се разделих с Ролекса ми. Причина - комплексна: голям вещоман съм и пазя много. А като зная, че вещта е и скъпа на всичкото отгоре, пазенето ми вгорчава живота. Това вече не го търпя и откъдето дошъл, там и отишъл :) Препродаден с незначителна загуба и парите са вложени в друго любимо (не е колата ? , макар че като се замисля за тия пари я правех APR Stage K04, сиреч хибридната турбина и софт от APR за около 330 коня, ама...голям филм не ми се снима, че х*ят да не излезе голям накрая ? ). 

Поседях 1-2 седмици без часовник (аз винаги притежавам само един), за да си почина и реших да вложа минимално количество пари в нещо, което хем да ми харесва, хем да е механика, хем както казах - да е много евтино. Знам, че на фона на цените на Ролекс, "много евтино" са 1000, 2000, 3000лева, но аз купих направо за "жълти стотинки" - за 140 лева ? Комбинацията е брутално перверзна, защото: 1) марката е китайска (Reef Tiger, Ocean Speed), 2) механиката е японска (самонавиващ Seiko NH35a), а дизайнът - каквото китайците умеят най-добре - краднат директно от швейцарците Corum, модел Bubble. За тез' направо мизерни 140 лева (намален за РД на Алиекспрес ?) се сдобих с 44мм каса от неръждаема стомана и коронка не на винт (водоустойчив 100м), полирана безгрешно до блясък, стомнена закопчалка тип "пеперуда" с твърде прилична за цената изработка, естествена кожа (дебела), и сега най-впечатляващото: стъкло от 8мм дебел куполовиден сапфир-кристал забележете (който много забавно пречупва гледката към циферблата), прозрачен заден капак, през който се вижда механиката, а самият механизъм ме смая - за 11 дни е изостанал само 24 секунди, което прави по малко над 2 секунди на денонощие... Нямам думи, защото това се явява третият ми най-точен часовник след Ролекса (който цепеше секундата). За справка - Едокса ми бягаше с 2 секунди, Радото - с 5 секунди, Мюле Гласхюте - със 7 секунди, Хамилтън - 10 секунди, Фортис - 7 секунди, Сертина - 15 секунди, скъпият Ориент - 14 секунди, Тисо - 20 секунди... и те така.

Ето няколко снимки:

605912632_IMG_20190422_2045042.thumb.jpg.40cb4394c1b0f5090f8aed646fda2547.jpg

1411410011_IMG_20190422_2103442.thumb.jpg.204e9e569dfce8e888aa35f3306a5b57.jpg

1936298030_IMG_20190422_2046422.thumb.jpg.8e4065b7d173ec60dfcd199fb1fc4b15.jpg

1395432741_IMG_20190422_2047172.thumb.jpg.0d6f0ea1ee1b38e55dc7c8000ad9b869.jpg

1427485055_IMG_20190422_2045133.thumb.jpg.548a58371fb1631156ddcbb20f5ed976.jpg

1998562201_IMG_20190422_2047332.thumb.jpg.774736925d3daa7740f64abe0fea1d18.jpg

902404579_IMG_20190422_2013162.thumb.jpg.585fcde0a8f54b477801cf23fba436c4.jpg

 

И едно unboxing видео ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че си се отказал от робството. Балончето изглежда супер, а за парите си съвсем. 

Малко поплаках на видеото. ?

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki, ами робувах му, защото: 1) обичам да си пазя вещите и 2) зная, че всяко "косъмче" (изобщо не говоря за деруги и удари по стоманата) сваля от стойността му. Този модел е "entry level" и сам по себе си не пази цена (за разлика от Submariner например, който и изпонадран ще държи цена като в магзина). Моят бе ценен и конвертируем, ако е в състояние близко до нов. Радвам се, че се докоснах до Марката - не е мит, че са същински бижута :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм наясно защо си му робувал и в никой случай не те критикувам. Въпросът е дали си струва да робуваш дълготрайно на този модел. Виж за съб е друга работа, макар че аз съм от хората, на които не им е точно по сърце. Аз бих робувал на една Омега Сиймастър 300, но на друг етап от живота ми. 

А за колегата @Izolini

https://www.google.com/search?q=часовникарско+ателие+импулс&oq=часовникарско+ателие+импулс&aqs=chrome..69i57.14786j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:nav,rc_ludocids:4276293921264638219,rc_q:%D0%A7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%20%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5%20%22%D0%98%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%81%22,ru_q:%D0%A7%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%20%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5%20%22%D0%98%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D1%81%22

Много съм доволен от този часовникар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, niki написа:

Въпросът е дали си струва да робуваш дълготрайно на този модел. 

Твърдо не :) Ако имах фин. възможност да притежавам заедно  примерно Йахтмастър everose gold на гума (24 000 евро) и един ойстър (за 5000 евро), за последния нямаше да ме е грижа толкова. Сборът на цените на двата часовника обаче би стъпил колкото един доста прилично оборудван VRS :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от ученик не бях носил часовник - с появата на мобилните телефони, ми се струваше ненужен артикул. 

 

Миналата година, по желание на жена ми, купих по часовник Фосил за двама ни. 

 

В последната година почти не съм го свалял и миналата седмица ми се скъса каишката - не знам как се случи, изглеждаше много здрава. Така или инак харесвам часовника и му взех нова каишка, която, въпреки че не ми допада колкото оригиналната, беше най-близо като цвят и се получи добра комбинация: IMG-20190428-080707.jpgIMG-20190428-080712.jpg И с оригинална каишка за сравненение: 1491369976FS5251.jpg

 

Та зарибих се дотолкова, че ми е терсене без часовник. 

 

Докато Фосила беше без каишка, поразгледах Касио часовници и взех, че се влюбих в EF-547D-1A1VEF и днес си го купих:

 

 

LbIcCQm.jpg

 

Страшно доволен съм.

Зарибявка си е, до миналата година им се смеех на колегите. Не че и сега бих хвърлил повече от 500 лева за часовник, но поне почвам да ги разбирам донякъде. 

 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около 5 години имам EF - 341 и съм страшно доволен от него:

038981651-big.jpg?r=0

Имам и ЕFA - 120 но него го подарих на жената да го носи, че аз свалих 20 кила и сега не ми харесва как седи:

038981652-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.