Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Абе, щом предложи, бях сигурен, че ще го продадеш... ;)

 

Нищо де, остава си тогава DS Action Day-Date. Хем си е направо дайвър по параметри, макар и да не е по визия... ;) Ходих да го видя в Джулиани. За съжаление имаха само от новите DS PH200M, които не ме грабват, а са и доста по-скъпи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 6 минути, Pijomir написа:

Абе, щом предложи, бях сигурен, че ще го продадеш... ;)

Ами...аз и Щайна ще ти го предложа :D При мен часовници не се задържат ? 

 

Дайвърът на Сертина не си заслужава парите! Страшно е надценен за параметрите, които предлага. Но ти си знаеш ;) За този говоря:

878247707_Screenshot_20210114-0955312.thumb.png.0ba882f82368a0a43a14675f217a479f.png

 

п.п. в последно време набих много ?  в колата. Сега ще забавя темповете, че да обърна внимание на другите хобита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не говоря за този... ;)  А за този:

 

Certina DS PH200M

 

Иначе пробвах това:

 

Certina DS Action Day-Date

 

А за щайна ще искаш много пари... ;)

 

Пък и не харесвам точно този ролекс и производните му - най-вече заради стрелките. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Pijomir написа:

Тук по-важното е, че не ми харесва. И оригиналът не ми харесва, нищо, че е Ролекс... ;)

Абе на теб и часовници, различни от дйвъри не ти харесваха, ама нещо си промени мнението ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, все още основно дайвъри харесвам, но тия стрелки с кръгчета са ми отвратителни. Затова и Ролекса не го харесвам, и щайна... ;)

 

Ей го, виж колко е хубав:

 

 

IMG_20210113_085107.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, напълно те разбирам. Аз не те карам да го харесаш. Просто си имай 1 на ум, че във времето може да ти се промени вкусът :)

 

Самураят си е ОК (отново една идея надценен при ценообразуването), но на мен ми е голям. Ето - аз съм имал период, в който съм носил часовници между 44 и 50мм, т.е. огромни водомери. Сега НЕ МОЖЕШ да ме накараш да погледна такъв. Това имам предвид. Вкусът на човек се променя. Сега не харесваш нещо, после си кажеш "егати, извъртях сума ти часовници, айде ще понося събмаринър" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, много ясно, че вкусът се променя... Въпросът е, че в момента съм на тая вълна. 

 

Но съм убеден, че стрелките с емблема на мерцедес никога няма да харесам - ужасни са. Само развалят хубавите часовници... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Тогава ти го предложих на майтап. Не бях решил да го сменям. Аз и до вчера не бях, ама един колега каза "сваляй" и на бюрото ми метна илядо лева :D И аз свалих ?  А 1000лв. в какво по-добро да ги нашия, освен за въпросния Шайнхарт (900лв със шипинг), просто не се сетих ?

 

 

Ти хубави колеги имаш! Това е втория, за който чувам да прави така ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Izolini написа:

 

Ти хубави колеги имаш! Това е втория, за който чувам да прави така ?

То е все един и същ в случая :D  Просто тва с часовниците е супер зарибяващо, ако човек е дори малко податлив на тази тема. Иначе освен този, още един в работата съм заразил/разорил. А извън работата още бая народ ?  Абе, ако се прави с малки загуби и чрез "флипване" на налични, няма драма. По този начин, ако седиш в един клас, (почти) всеки път доплащаш няква малка сума за кефа да разцъкаш нов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stucata написа:

То е все един и същ в случая :D  Просто тва с часовниците е супер зарибяващо, ако дори малко податлив. Иначе освен този, още един в работата съм заразил/разорил. А извън работата още бая народ ? 

 

Мен добре че ме зарази само с този Pagani, от който съм супер доволен! Че иначе лошо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в работата заразих двама колеги и една колежка. От нула часовници всеки има минимум по три вече. Колежката е луда по Восток Амфибия, иди я разбери. 

А колегата @Pijomir е в тежка фаза на заболяването в момента. Казвам го с най-добри чувства - то си е готино. Иначе отначало лекичко и после почва да ти се вдига психологическата граница и се вдига и се вдига, докато в един момент си казваш 4 500  за тази Омега си е далавера.?

 

spacer.png

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, зле съм... ?

 

Тоя монстър ми идва вече в повече. :D

 

Иначе ме кефи, че е със същите стрелки като на Самурая. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Pijomir написа:

Дам, зле съм... ?

 

Тази болест има само едно лечение - КУПУВАШ до откат!!! ? Аз ще спра когато се домогна до "The holy grail" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе да, няма, сигурен съм. ?

Монстърчето е на един приятел. Има два такива лимитед едишън 1:1, единият е минт, другият е този - леко понабит и се използва за бийтър. Циферът му е много красив, на живо е убиец. Кофтито е, че го нося нерегулиран, а на моя човек ръката е 20 см, а моята 19 см. Иначе има общо 5 монстъра от 7 часовника. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монстърите винаги са ми били интересни, но дойде ли момент да се замисля да им посегна и все нещо ме спира. А поне 3-4 пъти съм се замислял. Дразнят ме някои елементи, които крещят "занижен бюджет" - закопчалките на веригите, короните не са брандирани, стъклата (май) не бяха сапфир. И в един момент излиза, че за някой лев отгоре получаваш всичко това накуп от друг производител. Иначе визията им наистина е емблематична. Впрочем такава е и на перфектния бийтър - SKX009 :)

 

p.s. зная за опцията за "тунинг" на стъклата, стрелките, ама нещо тая работа при часовниците не искам да я правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм. След като регулираха леко Самурая, точността му ми допада доста. 

 

Ако почива с циферблата нагоре, с моето носене за 10-12 часа докарва до 3 секунди на ден. 

 

Ако почива с коронката нагоре, докарва около... +/- 0.5 секунди на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Pijomir написа:

Ако почива с циферблата нагоре... 

 

Ако почива с коронката...

Остави го да почива и се успокой и ти :) Чарът на механиките не е в точността им. Остави го да си върви както си иска и не робувай на начин на попиване, за да докарваш точност. Знаеш - Шкода никога няма да стане Ауди. Така и с часовниците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

Остави го да почива и се успокой и ти :) Чарът на механиките не е в точността им. Остави го да си върви както си иска и не робувай на начин на попиване, за да докарваш точност. Знаеш - Шкода никога няма да стане Ауди. Така и с часовниците :)

Може, но все пак някак ме кефи повече 0-3 секунди на ден сравнено с 12-15 на ден... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:

...все пак някак ме кефи ...

Е, в крайна сметка това е най-важното - да ти доставя удоволствие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Izolini написа:

Явно моя за това бърза повече - изобщо не го свалям, ама хич.

Най-сетне един истински щастлив от Паганито. Има някои трески за дяклкане, ама само по веригата и закопчалката. Каса, безел и т.н. са на много прилично ниво :)

 

Покрай краткото обследване на актуалните модели на Щайнхарт, което направих тази седмица, преди да поръчам моя "номер 27", се натъкнах на много прилична презентация на "Кърмит-а" (идва от връзката между зеления керамичен безел и жабокът Кърмит, от Ул.Сезам ;)) :

 

 

Покрай него се запознах и много якия титаниев GMT, с "Батман" безела, заимстван от Ролекс (много се замислих дали него да не поръчам, но той идва на 42мм, който размер вече гледам да избягвам и да ползвам максимум 40мм, колкото е Кърмита):

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Stucata написа:

Най-сетне един истински щастлив от Паганито. Има някои трески за дяклкане, ама само по веригата и закопчалката. Каса, безел и т.н. са на много прилично ниво :)

На моя и закопчалката е ок. Помня, че ти имаше драма с отварянето на твоята, но при мен работи без проблем. От покритието на веригата наистина има какво да се желае, защото вече има доста драскотини. Но при положение, че една плътна верига за истинска марка струва повече от целия часовник - намерил съм Шкодата на часовниците ??

Харесах си нова марка, даже и модел, направо съм влюбен във външния вид. Само дето вътре и той е със Сейко механизъм.

image.thumb.png.ece978b4ccac0258b9b1bbab08db1d39.png

 

В момента в "Стрелките" има един Восток на страхотна цена, но някак самия модел не ме грабва, прилича ми на циферблата на мокър водомер:

image.png.2568558a6752eba3d7266b2965092c1a.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.