Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Още е рано. Иначе го пуснах на виброграф - показа, че е в добро състояние и отклонение около +14. Само че за момента ми е около 9 и пада. Ще сверявам 1-2 седмици да видим какво ще изкара, ако не ми хареса - ще го нося при Лозанов за допълнителна настройка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Pijomir написа:

Още е рано. 

Е, да, поне 2-3-4 седмици носене да се пораздвижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, стъпка нагоре спрямо Ориента! Някой ако е мераклия на Ориент Тритон като от снимките в началото на темата да не се стеснява да пита. Прекарах и един Zelos swordfish титаниев, ама се полакомих за варианта с изцяло светещия циферблат и на живо на светло не ме грабна. Просто дайвър с бял цифер, не е за мен. Иначе изработката беше страхотна, много качествена работа. Верига, закопчалката с готиното микрорегулиране, безела, коронката, задният капак, всичко беше топ, само че не си взех правилната версия. И цената му беше смешна - 369 долара с включена доставка в комплект с дървена кутия, рол и допълнителна кожена каишка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, ето, нали не знаеше кои са читавите микробрандове. Марката, посочена от @niki е точно такава - супер качество за парите, които търсят (под 1000лв.!). @niki, ни са пра'и, а пущай снимки на зелката ? 

 

п.п. Аз сега фъргам пачки по колата, часовниците почиват ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Честито, стъпка нагоре спрямо Ориента! Някой ако е мераклия на Ориент Тритон като от снимките в началото на темата да не се стеснява да пита. Прекарах и един Zelos swordfish титаниев, ама се полакомих за варианта с изцяло светещия циферблат и на живо на светло не ме грабна. Просто дайвър с бял цифер, не е за мен. Иначе изработката беше страхотна, много качествена работа. Верига, закопчалката с готиното микрорегулиране, безела, коронката, задният капак, всичко беше топ, само че не си взех правилната версия. И цената му беше смешна - 369 долара с включена доставка в комплект с дървена кутия, рол и допълнителна кожена каишка. 

Пусни снимки да видя за какво иде реч. 

 

Иначе баш Тритон исках да си взема - избирах между самурая и него. Накрая надделя самурая, защото Triton, макар и доста ъпгрейднат, визуално е като голям Ray/Mako. 

 

Иначе колко му търсиш на твоя? 

 

 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не друго, доста еднакви резултати. Ако се настрои, ще е супер. Но ще продължа с измерването още поне 2-3 седмици. 

Screenshot_20201211-121956.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално отклонение като за entry level механизъм. Е, може да падне с още малко, но като цяло това ще му е без настройка. При ниския клас механики всичко е до късмет и дали някой си е играл да го настрои преди да бъде пуснат за продажба. Аз, например, съм имал механика NH35 на Сейко, сложена в един въз китайски hommage на Corum Bubble (пускал съм го назад из темата), която даваше отклонение ок.2 секунди на денонощие ?. Лично аз не бих носил неотварян, чисто нов часовник за настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже бих казал, че е доста добре - на този механизъм му дават допустимо отклонение от - 35 до +45 секунди на ден. Честно казано, когато го нося, отклонението е около 8 секунди, скача когато го оставя в нормално положение в кутията. Мога да пробвам различни позиции как ще му се отразят. Вероятно надолу с коронката ще му е най-добре. 

 

Радва ме, че разликата между дневните отклонения до момента е минимална. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, може да се каже ненадейно се снабдих със SARB 033 в идеално състояние. Всичко добре, обаче ми седи на ръката не като мой и се чудя какво да го правя.? А може и да ми трябва време за свикване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен е - аз изгубих един такъв от дядо ми, Бог да го прости, по време на местене и ремонти... :( Не го носех, но си го пазех за спомен. Последният му часовник. И една стара Omega имах пак от него, но и нея не я знам къде е. Дано изникнат отнякъде...

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://postlmg.cc/CRtpF2zN

 

https://postlmg.cc/xqRrk8Xq

 

https://postlmg.cc/dhhgS94T

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форумски, иначе е поръчан от Япония. Цената направо народна, като се имат предвид цените напоследък. Почти минт е, даже свалих веригата, че ми е съвестно. Само малко следи от смяна на каишки отвътре на лъговете. Толкова красиво Сейко не бях виждал наживо. Продавачът го купил за подарък, но това не се случило, а той не може да го носи защото е с 21 см ръка. Веригата в пълен размер е за 19,5 см китка максимум. Отказал се да купува звено защото му искали 70 долара за едно.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! Много любим часовник, заедно със SARX045! Детайлите галят окото. Който не разбира, не може да го оцени. А за който разбира, това е добра сделка, дори предвид, че е discontinued (произвежда се между 2008 - 2018) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SARX045 е по-висок клас и по-голям, но пък няма люм, което не ме кефи, защото аз обичам по-практичните часовници. Като изключим това е супер. Е и цената де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 26.08.2020 г. at 14:01, Stucata написа:

Айде, малко ъпдейт с нова придобивка, разбира се ? 960268674_IMG_20200826_1322332.thumb.jpg.93eff8aa53955132f2469f30e91cbe71.jpg

 

Да кажем "чал-чал" на Сертината. Служи вярно цели 4 месеца ? Обобщение: красив, бюджетен, автоматичен часовник. 

 

Идва ред на Steinhart Ocean One 39 "Kermit" (черен цифер със зелен, керамичен безел). Няма начин, трябваше да го пробвам, че толкова много хвалебствия по клипове и форуми, че... По-подробно, когато получа пратката от Германия :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, ако имах такава Сертина - вероятно бих си я оставил завинаги. Мноооого изчистен мамка му! Луд си, да я разкараш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, zloQQ написа:

Аз, ако имах такава Сертина - вероятно бих си я оставил завинаги. Мноооого изчистен мамка му! Луд си, да я разкараш :)

хахаха, да луд, ама това е константата. Променливата са часовниците ? Велко, лично за мен  няма часовник под 10 000лв, който да се яви достатъчно специален, че да ме мотивира да го запазя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Pijomir написа:

Продаде ли я Сертината? 

si señor ? Чакам 27мия ми часовник да бъде щипнат ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Бях се замислил дали да не пробвам и нещо различно от дайвъри и се бях присетил, че ми писа, че ще се отърваваш от този часовник, влизам, а ти си писал, че го махаш... ;)

 

Шанс. 

 

Иначе си запазвам Самурая, в крайна сметка. Все повече ми допада. Занесох го за регулиране при Лозанов. На виброграф в момента е -5 до 5 сек. на ден, но на практика с моето носене държи вече седмица 2-3 сек. на ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Pijomir написа:

..., че ми писа, че ще се отърваваш от този часовник, влизам, а ти си писал, че го махаш... ;)

Тогава ти го предложих на майтап. Не бях решил да го сменям. Аз и до вчера не бях, ама един колега каза "сваляй" и на бюрото ми метна илядо лева :D И аз свалих ?  А 1000лв. в какво по-добро да ги нашия, освен за въпросния Шайнхарт (900лв със шипинг), просто не се сетих ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.