Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

преди 13 минути, niki написа:

зелен Зелос

Ако взема такъв, след 2 седмици ще е в продажба. Ще ми се нещо, което да ме погъделичка за малко по-дълъг период от време. Може да посегна на някое Сейко (примерно римейка на 62mas, който пуснах тия дни), знае ли човек :) Зависи как се стекат обстоятелствата. Това е време, в което не се бърза :) Едно е сигурно - край на микробрандовете. Нагледах им се. Ясно ми е, че няма перфектен микробранд (Кристофър Уорд само не купих, който се води един от най-пипнатите микроси).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 58 минути, Izolini написа:

Аз му харесах часовник!

image.thumb.png.a8cd5abaf5e40f6ad704df41fb9c8d74.png

Малееее , добре , че не съм гинеколог :)

 

Боре , само мога да ти благодаря , че ми отвори очите към руската часовникарска индустрия , която незнайно защо (поне от мен) е неразлиима от тежко машиностроене , но имат един голям плюс - мултифункционални са като швейцарско ножче .. трябва ти чук - сваляш часовника , трябва ти нещо да хвърлиш по някой - сваляш часовника .. с две думи - къща можеш да вдигнеш с един руски часовник .

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini - красавец е! Фен съм си на марката и т'ва е!

@Stucata - като зачетох, че пишете за Seiko, се сетих, че съвсем скоро се загледах в едни юбилейни издания, които, поне според мен, са мноооого джазови! Слагам един линк, че и @Боре да го види, ако не е взел онзи син красавец. 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/astron

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

едни юбилейни издания

Ауу, Астронче :) На цената на килограм сирене :D

 

https://timeland.bg/porachka/seiko-astron-5x53-le-ssh083j1/

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, zloQQ написа:

@Izolini - красавец е! Фен съм си на марката и т'ва е!

@Stucata - като зачетох, че пишете за Seiko, се сетих, че съвсем скоро се загледах в едни юбилейни издания, които, поне според мен, са мноооого джазови! Слагам един линк, че и @Боре да го види, ако не е взел онзи син красавец. 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/astron


Ооооо, ако ще е Hi-tech часовник, категорично няма да е Астрон...


Виж, Casio Oceanus !

Новият S5000 и Кашалотът са ми много на сърце, но любомият ми е този - Casio Oceanus Ocw-g2000h-7ajf, дебна го за цена от половин година:

image.thumb.jpeg.ba66288d49dcb9bc2229cba0c12680b4.jpeg


Разбира се, нямам предвид качество, а технологии ;) 

Иначе, дори имат подобен:

image.thumb.jpeg.f63500db4375531f5b16dfa9985e8ae2.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре, в България никъде няма Океанус. Ти виждал ли си? Точа се на един от 2 години, но искам да го видя наживо първо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

@Боре, в България никъде няма Океанус. Ти виждал ли си? Точа се на един от 2 години, но искам да го видя наживо първо. 

 Има няколко които се продават и си струват. Два са чисто нови, един е слаган само веднъж за проба и дори не може да се каже че е минт - направо и той е нов.

Иначе, ги дебна по чужди сайтове, но няколко пъти се разминавам със сериозните намаления /400-500 долара/ и от яд, вече се хапя отзад... 

Впрочем, при тази серия на Casio има невероятни колебания в цената, според националността на пазара и модела.

Този който на мен ми е любим, на някои пазари е сравнително обезценен, заради светлия цифер, на други обратното - въпреки че имат върховно синьо, то не се харчи толкова и се търси светлия. 

Същото е и с безелите - на едните пазари ценят керамичния с преливащите тонове, на други - металните. 

Някои от по-новите модели и по-технологичните, често се намират под цената на някои от по-старите модеили и с по-остаряла техника. 

Например, т.нар. "Кашалот" е с някакъв направо легендарен статут и със съответната легендарна цена !

При всички случаи, рядко можеш да пипнеш някой от по-ценените и популярни модели, за по-малко от 1200-1300 долара, а тези които на мен са ми любими, започват от 1700-1800 и стигат 2200-2300, уви ! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.04.2021 г. at 14:32, Stucata написа:

Ако взема такъв, след 2 седмици ще е в продажба. Ще ми се нещо, което да ме погъделичка за малко по-дълъг период от време. Може да посегна на някое Сейко (примерно римейка на 62mas, който пуснах тия дни), знае ли човек :) Зависи как се стекат обстоятелствата. Това е време, в което не се бърза :) Едно е сигурно - край на микробрандовете. Нагледах им се. Ясно ми е, че няма перфектен микробранд (Кристофър Уорд само не купих, който се води един от най-пипнатите микроси).

Аз ще се пробвам и с kickstarter-a на Axios Pathfinder. Искам 1 сив.  Междувременно, червеният Zelos Horizons съм го договорил за след 15 май да го продам . Определено направих грешка с червения циферблат - хем е красив, хем ме дразни този цвят. Трябваше да взема карбонов. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Pijomir написа:

Аз ще се пробвам и с kickstarter-a на Axios Pathfinder

Винаги "ЗА" разнообразието! :) Купуваш, добиваш впечатления, продаваш и да идва следващият ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.04.2021 г. at 14:32, Stucata написа:

 

За сега, Самурая си остава за постоянен часовник. Него вече 7 месеца не мога да му се наситя. Мисля да си го задържа завинаги за резервен - за да не оставам без часовник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Pijomir написа:

Мисля да си го задържа завинаги

хехехе, ще замине и той ;) Рано или късно е чао ? Пфу, трябва да ходя да го пробвам тоя Кинг Самурай... За чий ми беше да се поставям в това положение... Щайнчето си беше топ!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белият King Samurai не ме кефи, само защото е на силиконова каишка, а определено нося само вериги. Иначе изглежда много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Pijomir написа:

Белият King Samurai не ме кефи

Баш той най-много ме кефи - циферът е топ с този релеф тип "блокчета шоколад", който изпъква именно благодарение на белия цвят.  Иначе веригите на Сейко са ?? Евтина пресована тенекия. Н-И-К-О-Г-А! Китайските микроси са с по-хубави вериги.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Stucata написа:

Баш той най-много ме кефи - циферът е топ с този релеф тип "блокчета шоколад", който изпъква именно благодарение на белия цвят.  Иначе веригите на Сейко са ?? Евтина пресована тенекия. Н-И-К-О-Г-А! Китайските микроси са с по-хубави вериги.

Всъщност, самата верига на Самурая си е доста добра. Закопчалката е кофти. Аз за моя ако намеря верига на срапкод за по нормална цена, бих взел такава. Ама от Амазон UK не доставят в България, а в немския струва 200 евро най-евтината. Евентуално може от Щатите да ми донесат познати. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.secondhour.com.au/shop/the-mandala

 

Ей този часовник ми влезе в полезрението. Някой да има мнение относно този бранд? Не съм ги чувал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, не, нямам инфо за тоз микрос, но Джоди му прави ревю:

 

...но продавам това (на познат е, който носи само кварц а този е автомат) :D

 

https://m.olx.bg/ad/tissot-v8-automatic-chronograph-CID655-ID8xag7.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Pijomir написа:

Нещо друго за продажба да има?

Ц, няма :) Сега го търся това, което след 2 месеца ще е в продажба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, ако все още не си, убий тук (https://watchbandit.com/products/watches/) няколко часа и разгледай за микроси :) Ето нещо сравнително прилично, за сравнително прилични пари, макар да не е съвсем евтино... Реално такива параметри имаше и Фибоса ми, а цената му бе 550лв.

 

https://watchbandit.com/product/venturo-skindiver-c3-date/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ме ме грабва, освен 2 Zelos-a, но засега май се отказвам от този бранд. Моделите, които бих им пробвал, за момента са out of stock. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Pijomir написа:

Нищо ме ме грабва

Е, има разни, които стават, но и мен не ме карат да бръкна. Ей го, тоз е със Селита дори:

https://watchbandit.com/product/crafter-blue-hyperion-ocean-blue-sunburst-hoss002-sb-r/

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Крафтър блу е копие на един друг модел, но не мога да си спомня името му. Правят великолепни гумени каишки. Имам такава на костенурката. Днес племенничката ми ме обиди сериозно - дадох и да ми държи фортиса, докато сменям гуми и тя каза, че бил тежък, респективно чичарски. Направо ме е яд, че и смених гумите. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.