Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 1 час, niki написа:

Колко ти беше китката

Фините 16 санта +айде и едни 5мм макс, за да е лабаво :D Затова съм си за 40мм :)

IMG_20210426_205024.thumb.jpg.75dd1d260128d88ec63e366a0ea36995.jpg

 

Ето го, чака ме :D

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 18. Мисля да го пробвам тоя кикстартер утре. Само не знам как ще изтрая до ноември. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неточността на придобивката ми от @Бореявно не може да се измерва на дни, а трябва да е на седмици - до момента за точно 72 часа е избързал с 2 секунди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, niki написа:

Явно ти е продал менте?. Всичко е късмет с точността на евтините часовници. 

Аз имах предвид, че върви изключително точно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се шегувах с първото изречение. Второто е сериозно. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki написа:

SARB033

Супер як часовник :) За кви пари го засили? Аз днес експедирам Щайна :D

 

p.s. на 19,5 санта спокойно се носи 42-44мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki написа:

 Заради това и SARB033 отлетя. 

 

Жалко, аз също много го харесвам. Супер готин е за еждневка, а спокойно става за по-представителни случаи. 

 

Разбира се с уговорката, че познавачите ще разпознаят в него добър и надежден часовник, а пауните и перушаните ще кажат "Ъ, тоа па... Сейко !    Баща ми/Дядо ми имаше такъв..." ?

 

Преди 2 часа, niki написа:

Сутринта мерих - 19.5 см.  

 

Ники, с тази обиколка на китката, спокойно може да си носиш повечето "водомери" на пазара, стига разбира се да ти харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Боре написа:

"Ъ, тоа па... Сейко !    Баща ми/Дядо ми имаше такъв..." 

Винаги давам за пример точно това ? Затова не искам да дам торба с пари за Гранд Сейко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 820 лв го дадох на един колега. На него му дават 850 лв., но той не иска да го продава. Беше минт, само следи от смяна на каишка/верижка имаше и едно косъмче на закопчалката. Жесток часовник, изключително красив и елегантен, обаче ръката ми седи празна с него. Поне 40 мм да беше. А и трябваше да финансирам космонавта. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, niki написа:

ръката ми седи празна с него

Това изчерпва на 100% смисъла от притежаването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, niki написа:

19.5 см

Гледам си ги мерите хахахах Взимам преди малко метъра и с изненада установих, че и моята е толкоз 19 санта... А все си мислех, че се въртя около 16-17см (на око).

 

Така като се замисля винаги "инстинктивно" съм залитал към 42+мм часовници :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме тръгнали на мерене...

Точно 20.2 см., в най-тясната част на китката, между кокЕла и началото на дланта. 

С кокаляка, отива на 21 см, че и више.

Разбира се, това е просто плътно, но без да се пристяга. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато си ги мерите (китките) , кажете една добра дума за това , че по форумите много противпречиви мнения.

IMG-a29e1ddd56ddcd9c96205712a7994f4a-V.thumb.jpg.864800151a11b8f506f911053ba247d9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Докато си ги мерите (китките) , кажете една добра дума за това , че по форумите много противпречиви мнения.

IMG-a29e1ddd56ddcd9c96205712a7994f4a-V.thumb.jpg.864800151a11b8f506f911053ba247d9.jpg

Специално този модел, или марката по принцип? Иначе слагат механизми Seiko NH35. Освен това са големи - този например е 43 мм.

Аз много бях залитнал по този,

IMG_20210427_225640.thumb.jpg.ecba2fa29eb45190a9cd121a4ef36758.jpg

докато не видях реални снимки в олх и да ти кажа - изглежда си сделано в СССР. А и 48 ММ е за хипопотами като Учтивия Лос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

кажете една добра дума за това

Само за информация - този Восток не е от онази руска марка Восток, която все още си е жива, а е Восток, но с продължението "Europe" и е литовска марка. Споделям го, за да няма разочарование, ако си очаквал да заложиш на дългогодишния опит на руснаците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че това е сделано у комшиите на юесесар. Восток еуроп е латвийска/литовска (забравих каква) марка, сделана при дръпнатите. Качеството е горе долу. За мен не е ок. За тези пари може да се вземе истински часовник.

 

А за Учтивия лос - думи нямам, удари най-голяма китка по масата. ?

Но няма как, винаги има някой с по-голяма (китка). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Izolini написа:

Специално този модел, или марката по принцип? Иначе слагат механизми Seiko NH35. Освен това са големи - този например е 43 мм.

Аз много бях залитнал по този,

IMG_20210427_225640.thumb.jpg.ecba2fa29eb45190a9cd121a4ef36758.jpg

докато не видях реални снимки в олх и да ти кажа - изглежда си сделано в СССР. А и 48 ММ е за хипопотами като Учтивия Лос.

С моите 16 см. на фантазия и 43 мм. ми е много :)

Инак се загледах по произведенията на Братушките , защото другата алтернатива изисква бъбреци и черен дроб :) , но явно не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

явно не си заслужава

Не, за "заслужаване" не си заслужава. Ако човек просто го кефи като джаджа, няма ядове, да купува. Но за тези пари, както @niki писа, има възможност да се купи по-часовник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаемий Дон Чичи, тъй като явно сте изпаднал в носталгично настроение, по отношение на отдавна отминалата Ви младост, ето един малък жест от мен - към Вас.

Това е линк, към руската марка часовници Восток /и към доста други/, които явно представляват някакъв особен фетиш за Вас. 

Само се притеснявам, че с оглед на възрастта Ви, ако си закупите часовник от въпросната марка, ще се превърнете в първообраз на лирическия герой от онзи стар виц:

 

"Еееее, мъж за женене стана, а още носиш руски часовник... " ?

 

Заповядайте и да ви е сладко:

 

https://slava.su/Vostok/

 

 

П.П. Може да разгледате и останалите часовници, от секцията "Российские часы" ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@StucataВреме ти е да опиташ зелен Зелос. Досега зелен безел, вече и зелен цифер. ?

@The Best Forman

https://meranom.com/en/

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.