Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

@Stucataопределено има и кварцови часовници с плавно движение на секундната стрелка (Sweeping Second Hand)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 16 минути, sauber написа:

Мен това ме спаси от покупката на Лонджин. Предният дайвърски модел (не мога да се сетя как се казваше вече) имаше два варианта - кварц и автомат. В Автомат имаше само цветове, които не са ок за мен. Кварца го имаше в черно, така както исках. Беше 2К. Отивам да го гледам, ми те не успели да му нацелят маркерите с механизма. За 2К кварц...баси ташака.

 


Имай предвид, че в огромен процент от случаите, това за което говориш, е субективно възприятие.

Особено, когато говорим за изпъкнало стъкло, за потъващо в безела, за много тънки или специфични маркери и т.н.

Като отчетеш горното и прибавиш отсеченото движение на секундната стрелка, както и ъгълът под който гледаш, в 99 % от случаите говорим за “дефект/ефект на окото”, а не на механизма ?

Не, че не съм виждал това за което говориш, но не и в часовници за 2 хилки и то на марки с име и история.

Просто окото има много малко време за обработка на информацията и като прибавиш споменатите фактори/особености, впечатлението е за неточност.

А при плавното движение, ефекта от тези особености няма как да се прояви, освен при механизми с много ниска честота.

Дето се казва, дори спрелият часовник, два пъти в денонощието е верен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Izolini написа:

има и кварцови часовници с плавно движение на секундната стрелка

Да, да, просто са изключение. Булова са много известни с техните  262khz UHF:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Stucata написа:

Да, да, просто са изключение. Булова са много известни с техните  262khz UHF:

 

 


За мен, това е един от най-красивите им часовници !

Обаче, е доста трудно откриваем, не и на прилична цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:


Имай предвид, че в огромен процент от случаите, това за което говориш, е субективно възприятие.

Особено, когато говорим за изпъкнало стъкло, за потъващо в безела, за много тънки или специфични маркери и т.н.

Като отчетеш горното и прибавиш отсеченото движение на секундната стрелка, както и ъгълът под който гледаш, в 99 % от случаите говорим за “дефект/ефект на окото”, а не на механизма ?

Не, че не съм виждал това за което говориш, но не и в часовници за 2 хилки и то на марки с име и история.

Просто окото има много малко време за обработка на информацията и като прибавиш споменатите фактори/особености, впечатлението е за неточност.

А при плавното движение, ефекта от тези особености няма как да се прояви, освен при механизми с много ниска честота.

Дето се казва, дори спрелият часовник, два пъти в денонощието е верен ?

 

Да, много ми се иска да си прав, но много исках този модел, внимателно го гледах и разминаване с индексите си имаше. Сега, може бройката да е мяу, не е изключено на баш такава да съм попаднал. Ама и каката, която се опита да ми обясни, че при кварца е така и то "нямало как да се намести "луфта" на механизма" не ми наклони везните  :D

Аз грам не съжалявам де...Даже напротив. Стана идеално, че не оставих 2К за нещо, което просто не ги заслужава.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, ето най-приятната новост от Ролекс за тази година - отново пускат Експлорър на 36мм. Зная, че за мнозина това е малко, но моят Ойстър беше 36мм и на мен това ми е любимият размер :)

 

 

Ето как ми седеше на китката 36мм:

MsPtv0Nh_110340.thumb.jpg.64819730f87474d9439a65a211cc35a5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

 

Да, много ми се иска да си прав, но много исках този модел, внимателно го гледах и разминаване с индексите си имаше. Сега, може бройката да е мяу, не е изключено на баш такава да съм попаднал. Ама и каката, която се опита да ми обясни, че при кварца е така и то "нямало как да се намести "луфта" на механизма" не ми наклони везните  :D

Аз грам не съжалявам де...Даже напротив. Стана идеално, че не оставих 2К за нещо, което просто не ги заслужава.

 

Е, не... Това от страна на "каката" е меко казано непрофесионално... Всъщност, е абсолютно недопустимо, за професионален търговец. 

Наистина, по-добре че не си им оставил тези пари. Може и наистина конкретната бройка да е била "мяу".

Но иначе, има модели за които първата ми реакция е била точно - еб@си некадърниците, но всъшност се е оказвало, че точното съвпадение между стрелка и индекс/маркер се вижда само под определен ъгъл.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

Пичуи, ето най-приятната новост от Ролекс за тази година - отново пускат Експлорър на 36мм. Зная, че за мнозина това е малко, но моят Ойстър беше 36мм и на мен това ми е любимият размер :)

 

 

Ето как ми седеше на китката 36мм:

MsPtv0Nh_110340.thumb.jpg.64819730f87474d9439a65a211cc35a5.jpg

 

Стои... точно както трябва ! 

Ако и на мен ми стояха така, по-малките часовници, щях да съм безкрайно щастлив. Най-малкото, защото изборът от марки и модели в класическите размери, е направо огромен в сравнение с клас "Саскуоч", "Йети", "Водомер" и прочие...

А, за Експлоръра", мисля че няма какво да се каже - невъзможно е да сбъркаш с такъв часовник !!!

 

Аз обаче, предпочитам ето това: 

image.png.85e51fa9fadab5a2b9f60d4ed86e4526.png

image.png.2c9380418d37efa0c837ec9757d48e11.png

 

За седем пари и половина, в "Стрелките"...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък Самурая ми се държи много добре. Пиковете над +2 секунди са защото го оставям да почива от по-рано. Почива само с циферблат нагоре и се носи по минимум 10 часа на ден. 

Screenshot_20210408-124509.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Pijomir написа:

Напоследък Самурая ми се държи много добре. Пиковете над +2 секунди са защото го оставям да почива от по-рано. Почива само с циферблат нагоре и се носи по минимум 10 часа на ден. 

Screenshot_20210408-124509.png

 

Даже повече от добре. Направо си е супер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Боре написа:

 

Даже повече от добре. Направо си е супер.

 

Има голяма разлика при различни позиции, това му е кофтито(15 секунди). Но затова ми го регулираха от -6 до 9 секунди и с моето носене се докарва много прилично отклонение, както се вижда от screenshot-a. За този "евтин" механизъм е повече от доволно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Боре написа:

Аз обаче, предпочитам ето това: 

Имам подобни снимки ? Бях преди 2г. в Гюлиян на Раковски и го слагах. Беше с верига. Сега им вдигнаха цената с близо 1000лв, не зная дали знаеш. Надхвърлиха 10 палки от преди месец някъде :( Аква Тера е бижу! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен любимата ви омега от масово разпространените е Planet ocean (не и в размер 45.5 де, а и хронографа не ме кефи). Иначе Globemaster-a е брутално красив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Stucata написа:

Аква Тера е бижу! 

 

Направо си ми е "Most desirable watch" !!!  Да беше и маааалко по-голям... 

Може пък и да си променя виждането и вкуса към правилния размер ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Боре написа:

Може пък и да си променя виждането и вкуса към правилния размер

Помисли го. Факт е, че окото търси пропорцията, симетрията. Обаче, ако човек е с големи размери и окото му се блазни от 45мм нагоре, има голяма вероятност да пострада китката от врязващи се корони, освен ако часовникът не е с дясна корона или такава на 5 часа. Виждал съм как стои 40мм съб на човек, който е 1.85 и тежи около 140 кг. С пухкави китки. Ами, стои си му добре, да го ева у ролекса. Той вика, че му малее, разбира се, но според мен не беше така. Е, ясно е, че не трябва да седи смешно, защото 36мм ще седи като часовник за детенце на подобна китка. Като цяло любимите ни дайвъри са предпоставка да се лакоми човек за над 42мм, защото циферът по дефиниция е малък, тъй като безелът е дебел. На пилотските обаче е обратното - тънка каса, няма безел и там 40мм седят като 44мм-ов драйвър. Ей го 38мм Макс Бил от Юнгханс (дрес) - та той е само цифер, седи по-голям от който и да е 40мм драйвър:

Screenshot_2021-04-08-15-05-04-879_com.android.chrome.thumb.jpg.3017309613c12d8db56184a4a1b82a17.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Stucata написа:

Помисли го. Факт е, че окото търси пропорцията, симетрията. Обаче, ако човек е с големи размери и окото му се блазни от 45мм нагоре, има голяма вероятност да пострада китката от врязващи се корони, освен ако часовникът не е с дясна корона или такава на 5 часа. Виждал съм как стои 40мм съб на човек, който е 1.85 и тежи около 140 кг. С пухкави китки. Ами, стои си му добре, да го ева у ролекса. Той вика, че му малее, разбира се, но според мен не беше така. Е, ясно е, че не трябва да седи смешно, защото 36мм ще седи като часовник за детенце на подобна китка. Като цяло любимите ни дайвъри са предпоставка да се лакоми човек за над 42мм, защото циферът по дефиниция е малък, тъй като безелът е дебел. На пилотските обаче е обратното - тънка каса, няма безел и там 40мм седят като 44мм-ов драйвър. Ей го 38мм Макс Бил от Юнгханс (дрес) - та той е само цифер, седи по-голям от който и да е 40мм драйвър:

Screenshot_2021-04-08-15-05-04-879_com.android.chrome.thumb.jpg.3017309613c12d8db56184a4a1b82a17.jpg

 

Да, така е. Да не говорим, че до голяма степен е въпрос на навик. Свикваш да виждаш нещо по-голямо на китката или да го усещаш по-голямо, и всичко друго ти малее. 

Както по-горе писах, ориентите които постнах стоят много по-прибрани от хронографите, но честно казано доста ми харесва.

То, при мен проблемът е, че ми е едър "кокала" ?, ама сега откакто измършавях и вече няма толкова мЕсо, по-малките часовници все повече ми харесват...   

Все пак, говорим за разлика от около 40 килограма при ръст 188 см. Преди да отслабна, повечето часовници ги закопчавах на последна дупка и пак някои ми стискаха. Сега, съм на предпоследната или дори на третата, в зависимост от модела. Да не говорим, че ръката ми изобщо не минаваше през зеления Ориент Кано, например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

@Stucata

 Тъкмо се наканвах да ти пиша за Щайнито, а ти си го оженил явно. 

Ами един ме помоли да сваля обявата за 1 седмица, че на 15то число чакал заплата ? Ако го искаш, ще ти го дам, разбира се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

@Stucata

 Тъкмо се наканвах да ти пиша за Щайнито, а ти си го оженил явно. 

Защо? Фортиса не ти ли беше достатъчен? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Pijomir написа:

Фортиса не ти ли беше достатъчен

Още ли не си разбрал, че няма такова понятие като "достатъчен"?! ?

 

Търся безшумен стенен Ролекс Съб. Ако някой се сеща от дека може да се купи, да свирне :)

 

Screenshot_2021-04-09-10-44-23-382_com.android.chrome.thumb.jpg.9c335ba3d51c68632e05fa6f2f59edc9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

Още ли не си разбрал, че няма такова понятие като "достатъчен"?! ?

 

Търся безшумен стенен Ролекс Съб. Ако някой се сеща от дека може да се купи, да свирне :)

 

Screenshot_2021-04-09-10-44-23-382_com.android.chrome.thumb.jpg.9c335ba3d51c68632e05fa6f2f59edc9.jpg

 

Ха, не бях виждал таквоз чудо, но ако срещна някъде, ще свиркам...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, знам че ще ме освиркате за поредния кварц, но..., просто не се сдържах...

Поради което, вече си имам едно много сладко часовниче за лятото. Отдавна не се бях кефил толкова !

И, въпреки че е относително голям, не стои грубо. Всъщност е много приятен за носене. Освен това, си има 2 зулу каишки -черна и петролно зелена, а скоро ще си има още две-три /обмислям синя, червена и разбира се - жълта/. С всичките, мисля че ще стои уникално. С черната е брутален. Гледах из нета комбинации с другите и мисля че му заспят.

   

image.thumb.png.598bb7ef6db40dcde887001dbb8cd3a8.png

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, @Боре! :) В крайна сметка си е аксесоар, пък било то кварц. 

 

п.п. тоя стенен Съб не е истински Ролекс, а некви китайски ръчички са ги сглобявали :D Ма ме кефи...уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

Момци, знам че ще ме освиркате за поредния кварц, но..., просто не се сдържах...

Поради което, вече си имам едно много сладко часовниче за лятото. Отдавна не се бях кефил толкова !

И, въпреки че е относително голям, не стои грубо. Всъщност е много приятен за носене. Освен това, си има 2 зулу каишки -черна и петролно зелена, а скоро ще си има още две-три /обмислям синя, червена и разбира се - жълта/. С всичките, мисля че ще стои уникално. С черната е брутален. Гледах из нета комбинации с другите и мисля че му заспят.

   

image.thumb.png.598bb7ef6db40dcde887001dbb8cd3a8.png

 

Малко в повече ми идва жълтото, но иначе е с приятна визия. Честито. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.