Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

преди 4 минути, digitalundgrd написа:

Еваля Пижак!

 

Честно казано мислех, че на тази цена ще престои малко повече при теб :)

 

В олх-а е пълно с лалажии, които само ти губят времето и се правят на интересни. За щайна буквално получих 6-7 съобщения още в деня, когато го пуснах от сорта на : защо го продаваш, счупен ли е, има ли му нещо, ама гумената верига май не е оригинална, защото часовника бил титаниев, а закопчалката не и всякакви такива псевдо-купувачи-разбирачи без лев....

Миии, аз не се съмнявах, че ще го продам сравнително бързо, не мислех, че ще успея на тая цена, но бях готов да смъкна до 550, не повече. Напоследък доста подобни се продадоха и видях, че се търсят. Малко ми е терсене, обаче, защото си го харесвах. Поне знам, че попаднах на човек, който ще му се кефи и ще го пази. Не като бедното ми Мако. @sauberвече се похвали, че го е сефтосал... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 1 час, Pijomir написа:

Тоя Патек е толкова грозен, а не ми се мисли колко струва... :D

Ужасен е, факт ? Не мога да повярвам, че го казвам за Петек, нооо просто не са уцелили "нещата" с това избеляло зелено.

 

Баси, вие тука всичко разпродадохте, а аз още седя със стария Щайн. Я да го засилвам ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Миии, аз не се съмнявах, че ще го продам сравнително бързо, не мислех, че ще успея на тая цена, но бях готов да смъкна до 550, не повече. Напоследък доста подобни се продадоха и видях, че се търсят. Малко ми е терсене, обаче, защото си го харесвах. Поне знам, че попаднах на човек, който ще му се кефи и ще го пази. Не като бедното ми Мако. @sauberвече се похвали, че го е сефтосал... :(

 

Нищо му няма бре! Мога да ти го водя на свиждане, поне сме близо :) Даже започнах ежедневно да си го нося.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niki написа:

Баси, а на мен какви тъпаци ми пишат в олх-а. Направо ще се гръмна. Някакъв искал да го вземе за "инвестиция" - един вид под пазарната цена трябвало да му го дам. Друг ми пише, че бил много хубав часовника ама нямал пари. 

Някой не му ли e мераклия. 

https://www.olx.bg/ad/zelos-swordfish-diver-40-mm-emerald-green-nova-tsena-CID655-ID8u8ZF.html

 

Аз съм фен на зеленото. Но тази форма с "дълбок" цифер и плосък безел не е моята.

Виж, Ориента на Боян ????

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, sauber написа:

 

Нищо му няма бре! Мога да ти го водя на свиждане, поне сме близо :) Даже започнах ежедневно да си го нося.

Шегувам се... :)  Иначе той си е перфектен за ежедневен часовник. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, niki написа:

Баси, а на мен какви тъпаци ми пишат в олх-а. Направо ще се гръмна. Някакъв искал да го вземе за "инвестиция" - един вид под пазарната цена трябвало да му го дам. Друг ми пише, че бил много хубав часовника ама нямал пари. 

Някой не му ли e мераклия. 

https://www.olx.bg/ad/zelos-swordfish-diver-40-mm-emerald-green-nova-tsena-CID655-ID8u8ZF.html

 

Между другото, защо не го пуснеш накрая в стрелките? Моят купувач беше от там. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, какво мислите за тези ? Не съм се отказал от Сейко като цяло и конкретно от Шогуна, все още ми е фаворит, в краен случай Самурай, просто се оглеждам за алтернативи ;)

 

image.png.9c966dee8e1704ba3786bd0902c674a8.pngimage.thumb.png.79cf9f859d5e5ca6e76cf33a1b557af7.png

 

image.thumb.png.11f29d1dfea58dc66d420d84ae56f7eb.png

image.png.51749cf24463df591f7e39923eab4506.pngimage.thumb.png.8e929cc3aba363632f0620f161893880.png

image.png.1f36968200595487bf9c9da5c5e1ee84.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре, Formex-ът е топ сделка. Радвам се, че подхващаш темата с този производител, защото имат много интересни решения. Федерико много им се кефи:

 

Има и един, който лично той си купи (или му подариха :) ), с окачването на касата :) :

 

 

Аз бих посегнал на този втория. По другите, които пусна, лично аз откривам детайли, които издават "аз съм микробранд", без това да е непременно лошо, но Формекс седят доста луксозно, без да са особено скъпи. Също така изработката и детайлите са на високо ниво. Повечето от посочените часовници са със средно качество на изработка, като например: видими фуги около end-link-овете, където се допират до касата и лъговете; заоблени сечения на метала на веригата, които някъде не кореспондират с отсечените форми на касата и т.н. При Формекс детайлите са на много добро ниво.

 

п.п. последният Орион копира Ролекс експлорър, в което пак няма лошо, стига човек да се кефи на взаимствани те детайли. Лично аз не му се кефя. Безелът седи евтино с тази черна боичка.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно по тези причини, искам мнение. Защото и аз се вторачвам в детайли, но предпочитам да гледам цялата картинка и често това надделява. 

Аз също най-много харесвам Формекс, въпреки че и NTH имат симпатични модели, и доста разнообразни.

Но като цяло, Формекс просто изпъква с качество, поне визуално. 

От друга страна, точно заради детайлите, по-високите класове на масовите големи производители са за предпочитане.

А, Формекса в какви страхотни цветове го имааааа - не е истина, този който постнах, е най-утрепания от всичките ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Формекса е трепач, аз също го харесвам. Формекса май имаше брутално зелено. NTH e супер як часовник, но не е за теб, повечето са 40мм. Те като качество от посочените са доста близко до Формекс. Формекса от друга страна, гони Орис Акуис на цена, което малко го обезмисля, поне за мен.

@Pijomir Пуснах го.

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Stucata написа:

Ох, искам го! ?

 

 


Страхотен е, но за 17500 лева, мисля че бих избрал друго.

Но, въпрос на вкус...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

А аз се чудя за този, ама аз Зелосите едвам ги дочаквам, камо ли този...

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Формекса е трепач, аз също го харесвам. Формекса май имаше брутално зелено. NTH e супер як часовник, но не е за теб, повечето са 40мм. Те като качество от посочените са доста близко до Формекс. Формекса от друга страна, гони Орис Акуис на цена, което малко го обезмисля, поне за мен.

@Pijomir Пуснах го.


Никсън, 500 долара разлика, си е доста приличен аргумент в полза на Формекс.

А и не мисля, че Орисът ми харесва толкова...

Ама, то за момента само си се облизвам ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Pijomir написа:

 

 

А аз се чудя за този, ама аз Зелосите едвам ги дочаквам, камо ли този...


Този, мноооого радва !!!

Май пак ще пада поръчване на нов и  спешна продажба на поръчания ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niki написа:

Орис Акуис

Ето я далаверата - кал.400, със 120 часа резерв, без да намаляват херцовете на 3 :)

https://timeland.bg/porachka/oris-aquis-day-cal-400-400-7763-4135-07-8-24-09peb/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, niki написа:

Имаше го с 20% през декември. Рано ми е още за него, но ще му дойде реда. 

 

Да, така беше. Но отиваме ли на 5000, аз започвам да оглеждам Пешо (PetarN) какво има да предложи на тезгяха :)

https://strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=52377

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Stucata написа:

Да, така беше. Но отиваме ли на 5000, аз започвам да оглеждам Пешо (PetarN) какво има да предложи на тезгяха :)

https://strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=52377

Извинявам се, че се намесвам, без да имам дори минимални познания в областта на часовниците, но как е възможно да се допусне подобно отклонение? Мен такова нещо ме влудява, а при тази цена, направо ще налитам на бой ... ?

Omega-Seamaster-Aqua-Terra-150-M-Silver-dial-ref-2502-30-00-2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, SKODA 105 RS написа:

без да имам дори минимални познания в областта на часовниците

В рамките на 1 секунда, стрелката тиктака 6-8 пъти (може и повече), зависи от автомата на часовника. Не е както кварцовите да цъка през 1 секунда. Секундната стрелка при автоматиците се движи плавно.  Колкото повече бийта в секунда, толкова по-плавно се мести стрелката, но и (уж) повече натоварва и износва механиката. Иначе, на снимката камерата е щракнала стрелката преди да стигне съответния маркер, защото е имала още 1 бийт да направи до секундата. От 09.20 започват сравненията на забавен кадър - там ще видиш как всъщност цъка стрелката на автоматиците:

 

п.п. имаш око за детайла! От теб ще стане перфектен болен мозък на тема часовници :D Само да се зарибиш първо де... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега като казваш, веднага се сетих за какво става дума и си пролича, че се изказвам неподготвен. Ще продължа само да си чета и да се радвам на красотите, които споделяте. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен това ме спаси от покупката на Лонджин. Предният дайвърски модел (не мога да се сетя как се казваше вече) имаше два варианта - кварц и автомат. В Автомат имаше само цветове, които не са ок за мен. Кварца го имаше в черно, така както исках. Беше 2К. Отивам да го гледам, ми те не успели да му нацелят маркерите с механизма. За 2К кварц...баси ташака.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.