Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 4 часа, niki написа:

Едно патекче златно с перпетуал и хроно и ще свиря край на мача. 

Дай боже всекиму да свирне така! ? Аз излизам от играта със следващия. Обещал съм си го ??

 

п.п. не е решено точно кой ще бъде, но ще е модел или на Омега, или на Ролекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.03.2021 г. at 19:44, Stucata написа:

@ID A, Вашронът вáжи! Като зачета "астро", аз се сещам за Астрономията на Джейкъб :)

 

 

 

 

Някакъв влогър му беше ходил на гости в магазина в NY. Тоя като наизвади модели с барелчета, електромери и някакви, които свирят определени мелодии , лошо ми стана. Чисто технологично са много яки, ама не знам с какво трябва да ме бият, че да сложа такова нещо.

 

Някой има ли впечатления от Ориент? До колкото знам са марка на Сейко (или бъркам), но нищо друго не знам за тях. Преди няколко дни някъде видях някакво Мако или нещо от сорта. Беше автомат за 700 лв. със сапфир кристал, тип дайвърски. Стори ми се баси офертата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, sauber написа:

Някакъв влогър му беше ходил на гости в магазина в NY.

Мда, Producer Michael беше ;) Следя го. Има впечатляваща колекция. За всеки влак си има пътници, но тези часовници не са за българи :D Айде, Божков, там, Пеевски да купуват.

 

 

 

Относно Ориента. Над 500лв. недей дава за Мако. Следи strelki.info за добра оферта и тегли цената надолу. Като цяло са нисък клас часовници, но са здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Pijomir написа:

 

Под шапката на Сейко са, но ползват техни си механизми. 

 

 

 

Аз имам Мако 2,което в момента продавам с 2 вериги - сложих му юбилейна. Ако имаш интерес, пиши. 

IMG_20210304_123736.jpg

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам още един жокер срещу "Сега и с тва ли ще се занимаваш", като кажа на жената, че отивам да се гмуркам :D

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... Не думай... Това с жената ми е познато. Викам ѝ "Продадох го тоя Ориент, ама ми е малко терсене, защото до последно имах съмнения дали да не си го задържа..." А тя с раздразнение - "Не ви разбирам това мъжете! Истински кокони! Не можете ли да си вземете един часовник и да си го носите, а не постоянно да сменяте!". :D

 

Е, то е истина, че последните 3-4 месеца купих 2 часовника, а сега предстои да поръчам, стига да се доредя, тоя новия Зелос, за който съм пуснал по-горе ревю... :D

 

Sauber, да ти е честит. Макото е уникален дрес дайвър, макар и да е евтин. Много малко съм видял с подобен циферблат с цифри - затова ми допадаше. Повечето са с големи/огромни маркери. 

 

Имай предвид, че е до 200 метра. Да не прекалиш с гмуркането. :D

 

И внимавай със смяната на датата - най-добре като сменяш, слагай часа да е на 5:30. Така няма да сбъркаш със сигурност. 

Редактирано от Pijomir
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех една НАТО каишка на Ориента.

Абе взех нещо да се влюбвам в тоя часовник. Два дена го нося и много мой го чувствам :)

 

п.с. - Не знам защо снимката излиза надолу с главата.

20210318_211536.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, часовникът е страхотен за парите си. Но нов в България струва 500 лева и е безумно... :) Този го купих от Амазон Германия. Иначе в Фешъндейс и Емаг от време на време го пускат на добра цена - около 300 - 350 лева.

 

Да те радва дълго. Аз една година му се кефех много, но покрай новите часовници почти спрях да го нося. Въпреки това си го слагах събота и неделя ... :) Другото хубаво е, че механизмът е регулиран. Предполагам при теб избързва повечко, защото го носиш на дясната ръка, но пак ще да е до 10 секунди на ден. Сверявал ли си го?

 

 

Ето го Swordfish-чето ми:

 

IMG-20210318-1335301.jpg

 

IMG-20210314-181703.jpg

 

IMG-20210309-090418.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Pijomir написа:

Да, часовникът е страхотен за парите си. Но нов в България струва 500 лева и е безумно... :) Този го купих от Амазон Германия. Иначе в Фешъндейс и Емаг от време на време го пускат на добра цена - около 300 - 350 лева.

 

Да те радва дълго. Аз една година му се кефех много, но покрай новите часовници почти спрях да го нося. Въпреки това си го слагах събота и неделя ... :) Другото хубаво е, че механизмът е регулиран. Предполагам при теб избързва повечко, защото го носиш на дясната ръка, но пак ще да е до 10 секунди на ден. Сверявал ли си го?

 

 

 

О да. 500 са му множко, но бих казал, че и 400 е справедлива цена за чисто нов. Освен това не му треперя. А това много ме разтоварва. Хем неволно ги блъскам, хем ме дразни ако е крайно надрано нещо....

Сверих го вечерта след като се видяхме и го навих. Във вторник го пораздрусах малко. Сряда и днес го нося цял ден. Направих го на плюс 1 минута от часовника ми в хола, но без да цепя секундата. До тук абсолютно никакво отклонение не забелязвам. Ще видим след още 4-5 дни :)

Реално не е грам драматично. Всичко до 5-6 секунди на 24H е поносимо за мен. Така или иначе от практическа гледна точка, никой не брои минути като си гледа часовника, караме го на 5 минутни интервали. А 5-6 сек. на денонощие е сверяване един път в месеца. Нещо, с което съм напълно ок  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, идеята е, че за този часовник, между 3 и 8 минути, както беше при мен, си е страхотно... Иначе като го взех беше с около 25-30 секунди на ден, което, по принцип, пак е в границите за този механизъм... Е, мен ме дразнеше, и постигнаха чудеса с него. Цяла година го носих и си държеше тези времена. Напълно равномерен ход.

Честно казано, за парите си наистина е страхотен часовник. Ако се бях навил да му сложа сапфир, сигурно нямаше изобщо да го продам, но когато ми дойде идеята, си взех Самурая и се отказах.

 

Още си мисля с леко съжаление за сделката ни... ?

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

https://zeloswatches.com/collections/horizons-43mm/products/horizons-43mm-ss-burgundy?variant=39275836276825

Успях. Изчерпа се за под 3 минути... :)

 

Опа, а за 15 минути всички свършиха... 

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой цвят го взе? Това зеленосиньото изглежда много добре! Червеното също е доста интересно!

Между другото, от теб за пръв път чух за тази марка. Днес ми излезе някакъв съджешчън в тубата и един пич говореше за нея. Че била извънземна за парите си и имала голямо бъдеще и т.н. Даде някакви доста добри аргументи.

 

Реших да сверя Ориента. За щастие има хак. И сцепих секундата спрямо този сайт - https://time.is/bg/

Сверих го в Неделя, точно в 07:00. Към момента ако гледам със сайта, дава + 43сек. Което ми се струва невъзможно. Или греша? Носил съм го таман 3 пълни дни, по около... 10 часа на ден.

Все така не е драматично за мен, точно все тая ми е честно казано. Това би изисквало сверяване на 2 седмици по моите си разбирания.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber

 

И аз от тук разбрах за зелос и ми хванаха окото. Ники ме светна. Успях да взема червения, който се изпари пръв. 

 

Относно Mako-то, на мен ми даваше между 3-8 секунди, но го носех на лявата ръка и не съм го мандахерцал много. Ако дясната ти е по-активна, нищо чудно да дава различни стойности. Поноси го и го занеси, ако не ти харесва, за регулация при Лозанов - ще ти дам адрес и контакт. Добър и хвален часовникар е, няма да ти вземе много пари, а може и безплатно да го направи,ако не държиш на твърде финна насъройка. Поноси го по твоя начин и му го дай да го сложи на виброграф. Нормално е, доколкото ми е известно, при различните хора да дава различни отклонения. 

 

И все пак не очаквай чудеса. Това не е скъп механизъм и часовник като цяло. Качествен и здрав - да, но надали ще цепи секундата. Но до 10 и леко надолу секунди, мисля, ще се справя. 

 

 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Pijomir написа:

@sauber

 

И аз от тук разбрах за зелос и ми хванаха окото. Ники ме светна. Успях да взема червения, който се изпари пръв. 

 

Относно Mako-то, на мен ми даваше между 3-8 секунди, но го носех на лявата ръка и не съм го мандахерцал много. Ако дясната ти е по-активна, нищо чудно да дава различни стойности. Поноси го и го занеси, ако не ти харесва, за регулация при Лозанов - ще ти дам адрес и контакт. Добър и хвален часовникар е, няма да ти вземе много пари, а може и безплатно да го направи,ако не държиш на твърде финна насъройка. Поноси го по твоя начин и му го дай да го сложи на виброграф. Нормално е, доколкото ми е известно, при различните хора да дава различни отклонения. 

 

И все пак не очаквай чудеса. Това не е скъп механизъм и часовник като цяло. Качествен и здрав - да, но надали ще цепи секундата. Но до 10 и леко надолу секунди, мисля, ще се справя. 

 

 

 

Мен ако ме питаш, на хората здраво им е писнало от овърпрайс марките (Ролекс и сие). И така като гледам, почти никой вече не ги третира като часовници, а като бижу за инвестиция. Или поне такава тенденция усещам.

Аз нямам много опит с автоматиците. Този Ориент ми е вторият. Първият беше една Омега, която продадох наскоро. Толкова ме изнервяше да не я плясна някъде, че почти не я носех. Нямам повече от два последователни дни носене, а съм имал случай, в който месец не беше вадена от шкафа. И не съм имал възможност (а и намерения) да я засичам. За мен + 15 секунди на 24H e поносимо. Това е сверяване веднъж на две седмици по моите разбирания за точност. Така че драма няма :) А иначе да, дясната ми ръка е перманентно в движение. Отделно аз имам един навик да си "изстръсквам" часовника към китката. Правя го сигурно 15 пъти на ден, което със сигурност оказва влияние :)

А иначе не е лошо да пуснеш контакт на този човек Лозанов. Едва ли ще хукна да настройва Ориента. Дори още не съм решил дали ще го нося като еври дей. Но читав часовникар ще потрябва рано или късно. А аз не знам за такъв. Когато ми трябва някоя кайшка, смяна на батерия и прочие ходя при едни пичове в Бели Брези - Вип уочес. Но нямам идея те с какви класове работят, защото там съм носил джи шоци, Жак Леман и прочие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber

 

 

"Здравейте, 

 

името ми е [b]Христо Лозанов[/b]. Часовникар съм от 1991година. Основно ремонтирам часовници с механизми ETA(VALJOUX), RONDA, ISA, HATORY(SEIKO), MIYOTA, руски часовници, както и всички китайски реплики. 

 

[b]Гаранцията след ремонт е 1 година. 

Обикновено срока за поправка е от 3 до 5 работни дни. [/b]

 

Работя с клиенти от цялата страна чрез куриерски пратки. Ако има рекламация при такъв клиент, куриерските разходи ги поемам аз. Ателието е обурудвано с всичко необходимо – виброграф, струг, микроскоп, преса за безопасно отваряне и затваряне на часовници, миялна машина “ELMA”- последно поколение, вана с ултра звук за чистене на капаците и верижките на часовниците, барокамери(за сух тест и за тест с водно налягане), полираща машина и много друго по-дребно оборудване. Цените са нормални. Например ремонта на автоматичен часовник започва от 60 лв, за часовник с ръчно навиване и по-малко. Цената която обявя при прегледа е окончателна,  клиентът може да е спокоен, че няма да има изненади в последния момент. НЕ ПРАВЯ МОДВАНИЯ НА ЧАСОВНИЦИ с части, които не са от производителя. Почти винаги се получават неочаквани и непреодолими усложнения.

 

Адресът е: Ателие "Импулс", София, ж.к. Люлин 3, ул. 301, Кооперативен пазар, Търговски комплекс “Сан Марино“, магазин 23(зад Търговския дом), [b] тел. 0898 41 41 45[/b]

Работно време: Понеделник - Петък от 10ч. - 19ч.

                                              Събота от 10ч. - 17ч.

 

Часовниците изпращайте на адрес: Офис на Еконт, София-Нови Искър, ул. Искърско дефиле 120А. Тел. 0898414145, Христо Лозан ов."

 

Редактирано от Pijomir
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

интересни предложения

Гледай детайлите и изработката, които предлагат за малкото пари, които им търсят. А, да, още нещо - 2 години гаранция ;)

 

п.п. конкретният модел е взел това-онова от Longines Heritage diver, но това са подробности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел специално го гледах, но този тип стрелки не ми допадат. Всичко останало му е супер. Но сега чакам часовник, на който харесвам всичко... ;)

 

А между другото, двете години гаранция са си чист маркетингов трик. Ако има проблем, ще се установи много бързо, а ако трябва нещо да се поправи, в повечето случаи няма да си заслужава цената за транспортта. 

 

 

https://phoiboswatcheurope.com/products/phoibos-voyager-300m-automatic-diver-watch-py026d-brown.html

 

Този модел много ми допада и особено тази разцветка. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.