Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Така, бързичко дойде Щайна. Принципно трябваше в понеделник да ми го доставят шматките от Федекс, ама не знам какво се замотаха, та реално си го получих във вторник. Форума нещо много ми "мачка" снимките и все едно е снимано с VGA камера :) 


Та малко първи впечатления :

 

Много пипнат часовник. Сравнено с Тритоня го чувствам някак по-фин и елегантен. Значително по-лек е. Ориент Тритона с неговата масивност, сякаш си е буквално "tool watch", създаден да върши точно определена работа при гмуркане, докато Щайна не е такъв (или поне в моите очи).

 

Веригата директно я свалих, даже не я сложих на ръка. Според мен се дере само с поглед. Предвидливо си заръчах оригинална гумена, за да държи повече на бой в ежедневието ;) А като дойде време да се разделяме, ще я монтирам обратно на часовника, за да е в "mint" състояние. Закопчалката на гумената също е по-добра (според мен), на тази титаниевата за малко да си строша маникюра, за да я откопчая (бая трудно).

 

Безелът щрака много приятно (отчетливо), много стегнат, без абсолютно никакъв луфт напред/назад. Ориента доста по-леко се въртеше и имаше леееек луфт. Същото мога да кажа и за коронката на винт (Стуци също беше споменавал) - абсолютно потвърждавам, че грам не мърда след като я развиеш. На Ориента беше една идея халтава.

 

Луминесценцията е ок... (синя на цвят) Може би по този параграф очаквах повече. Осветен е и безела, но на двата Ориента, които съм имал (RAY 2 и Тритон) някак си беше по-ярка. Не знам заради цвета ли (зелен), но там направо къртеше зъби първите минути след като влезеш от светло на тъмно.

 

Сверих го, и сега ще видим как ще се представи като точност. Направи ми впечатление, че датата се смени точно в 00:05ч, а на Ориентите се сменяше по-рано, към в диапазона 23:57-8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

На Мако-то ми дата се сменя също точно в 00:05, на Самурая малко преди 00:00. 

 

Честито. 

 

Аз издивявам вече, как ще издържа още 4 седмици, не знам... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Pijomir написа:

издивявам вече,

Мани, съчувствам ти... Аз едвам изтраях 5 дена! В понеделник, когато беше уж заявено в тракинга, че ще ми го доставят, висях цял ден като преоценена луканка в нас на прозореца в очакване на камиончето на федекс и накрая - х*й. Бая ми скапаха настроението. 

 

Вторник към обяд ми го доставиха и мирясах :)

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, убава машинка! Аз си взех титаниев Зелос обаче го продадох преди да съм го носил. Щайна изглежда добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, niki написа:

Честито, убава машинка! Аз си взех титаниев Зелос обаче го продадох преди да съм го носил. Щайна изглежда добре!

Зелос все повече ми допадат... Пясъчният blacktip e много готин. Ще се замисля април месец, ако още са налични. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точността за първите 48 часа носене е доооста прилична +3 сек на денонощие. Дано се запази така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умирам от кеф. Думи нямам. Един доктор ми го даде на цена подарък, като ми приспадна сумата за обслужване. Втори часовник купувам от човек, на който му е тясна веригата. Какви са тези хора с китки над 21 см не знам просто. 

IMG-55322a67037c965aee9fcb5ee728c65c-V.jpg

IMG-dff4e1fb4ae1a33df5dc7bbaa5f05c80-V.jpg

IMG-6e3440823f887def9a753737aa2872a6-V.jpg

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki, тук грешка няма! :) Любима марка! Малко застинаха в развитието си, но си ги следя, че не се знае...

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее - много добър! Честито! 5К ако мога да прежаля някой ден - т'ва е един от изборите ми. Ама пусто, над 1000€...не ми се дават като знам, че ги пребивам буквално часовниците.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как застинала Стуца, три нови модела пуснаха 2020 година и то доста добри. Имат нов собственик, все още са независими. Разгледай им канала в тубата. Новият собственик определено има визия за марката, а и е бил фен преди да я купи. Основният му бизнес е добавки за ХВП. 

Може да се каже, че този космонавт ми е Граал в пълния смисъл на думата

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, zloQQ написа:

Ееее - много добър! Честито! 5К ако мога да прежаля някой ден - т'ва е един от изборите ми. Ама пусто, над 1000€...не ми се дават като знам, че ги пребивам буквално часовниците.

 

Ще ти трябват по-малко от 5к. Преди две седмици обявиха модела за изчерпан и това предизвика в мен желанието да пусна тема в раздел купувам, което пък доведе до тук. В сайта на Фортис беше 3170 chf. Втората употреба доста надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, niki написа:

Е как застинала Стуца, три нови модела пуснаха 2020 година и то доста добри. Имат нов собственик, все още са независими. Разгледай им канала в тубата. Новият собственик определено има визия за марката, а и е бил фен преди да я купи. Основният му бизнес е добавки за ХВП. 

Може да се каже, че този космонавт ми е Граал в пълния смисъл на зумата

Да, да, следя какво става с Фортис. Изкараха механика със 70 часов резерв. Те си вървят ръка за ръка с Орис. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има независими марки, а не само машинки за печатане на пари, обаче пък без лица. 

Сега остава един Орис Акуис с новия калибър за 40тия рожден ден (след 3 години) и мисля да почивам. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че са с нов собственик. Това понякога дава импулс. Дано просперират. Пазарът е убийствен. btw ценово GMT-то им, един от новите дет викаш, е на 2 палки от Ролекс OP...което е маааалко множко :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флигерът обаче (39 милиметровият), който по-може да сравняваме с оп е между 1800 и 2200 евро. ГМТто е с някакъв уж инхаус калибър 70 часа резерв и тн. Все пак донякъде може да си оправдае цената. ОП няма дори дата, по дяволите. Бах тоя маркетинг за 100 милиона на година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак си се надявам при мен да стане - слагам Фортиса и забравям за другите марки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, niki написа:

Няма спасение Пижо, не разбра ли? 

? Това просто е неизлечимо ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.