Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

На 14.01.2021 г. at 9:54, Stucata написа:

Ами...аз и Щайна ще ти го предложа :D При мен часовници не се задържат ? 

 

 

 Аз се нареждам за Щайна :) Нов ли го купуваш или втора (зло)употреба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, digitalundgrd написа:

 Аз се нареждам за Щайна :) Нов ли го купуваш или втора (зло)употреба ?

Чистак бърсак ? :D Има и 15 евро шипинг, които са включени най-долу, за да стане 455 евро тоталът. За тия кинти си струва. И без да е дошъл съм убеден в това. Имам само няколко въпросителни по отношение 2-3 детайла от часовника:

1. винтовете на веригата (супер е, че звената са на винтове, но на някои китайски вериги резбите им се прецакват супер лесно)

2. някои места по веригата и закопчалката й, където може да има остри, недобре шлифовани ръбове, издаващи дразнещ cost cutting;

3. резбата на коронката, кото уж казват по ревютата, че е супер.

 

п.п. ако не ме изненада приятно и все пак открия елементи, които дразнят маниакалното ми отношение към часовниците, решението е само едно :)

 

1792087618_Screenshot_20210115-1315073.thumb.png.a43195688628a23fe9c4aefbc0f6fc2a.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те същото правят и на всички останали "King" часовници... Например - King Samurai. На King часовниците единствено лупата на датата ме дразни. А специално при Самурая - липсата на двуцветен безел също не ми допада.

 

 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, макар и "Кинг", но не оправят закопчалките от пресовано тенеке и не брандират короните :( 

 

edit: Джоди избухва с тоя diss за Ориент ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щайнхартът току-що пристигна. На пръв поглед няма видими недостатъци. По-натам ще споделя повече, като го поогледам внимателно под микроскоп :D

1242165079_IMG_20210120_1115392.thumb.jpg.ec56548b37ad4a1a7b5932f5ee12e9b7.jpg

1807795900_IMG_20210120_1120282.thumb.jpg.d7d85a22266bf7e264137cb5770aead4.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Izolini написа:

На пръв поглед - циклопа е мноого добър!

Циклопът е добър, да. Това с циклопите е много тънък момент, защото както го гледа човек, че е едно малко увеличително стъкълце, ако параметрите и позиционирането му не са ОК, това може тотално да скапе усещането за часовника). Конкретно този е приемлив, към добър, заради следните моменти:

 

1. центриран е добре (често се слагат много нагоре или много надолу и от определени ъгли седи нелепо чисто от визуална гл.т.);

2. прилична големина е, клони към голям (често се слагат по-малки и от определен ъгъл като погледнеш часа, погледът се дразни от това че половината дата е увеличена,  а другата попада в зоната извън циклопа и е малка)

 

Ето и минусът, който както е минус, така може да бъде и плюс. Увеличението! Както казах, това с циклопите е много пипкав момент! Конкретният циклоп увеличава 1,5 пъти. За справка, този на Ролекс увеличава 2,5 пъти, т.е. дата на Ролекса е по-уголемена, като така ефектът е по-голям. Когато марка, различна от Ролекс слага циклоп, който увеличава 2,5 пъти, много често от ефекта става дефект, защото увеличението, макар да е като на Ролекс, но лупата изкривява датата по начин, че тя става по-трудно четима, издута, дори прекалено раздута и понякога чак сякаш изскача от циклопа и затормозява погледа. Затова в случая адмирирам предазливото увеличение, нищо че не е 2,5х.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stucata написа:

2. прилична големина е, клони към голям (често се слагат по-малки и от определен ъгъл като погледнеш часа, погледът се дразни от това че половината дата е увеличена,  а другата попада в зоната извън циклопа и е малка)

На Паганито е много малък и ако не го гледаш точно срещу него не виждаш нищо! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

На Паганито е много малък и ако не го гледаш точно срещу него не виждаш нищо! 

Да, това имам предвид ;) Но именно защото Ролекс дава на притежателя си "the ultimate perfection" от гл.т. на всеки един компонент - вложени материали, пропорции, шлифовка (финиш, изпълнение), прецизност на механика и т.н. и т.н., могат да си позволят да скубят като бесни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FedEx действат бързо :) За няма и седмица пратката е тук.

1611166687401.thumb.jpg.7e27526234a3089d0fa53570b0bc6831.jpg

 

Картонената кутия беше обвита в предпазно фолио:

1611166715889.thumb.jpg.859dc0591160469dbf03d6ced79bad63.jpg

 

Очевидно Раксанчето е експедирала пратката:

1611166750049.thumb.jpg.6ccaa3985f0192d8758eb9d0ea70e66f.jpg

 

Семпла кутия, имитираща кожа:

1611166812348.thumb.jpg.bdfa071bd027511e4ad9b798e1eafd07.jpg

 

Самият часовник:

1611166976722.thumb.jpg.22c3f8dcb81357f0fa4b08dbb90370a2.jpg

1611167122245.thumb.jpg.46392a41b05eceaf03bf70798bd55483.jpg

 

Единствените места, които издават занижен бюджет са короната (евтин метод на брандиране, поради което на допир мене приятна), задният капак (същата причина) и закопчалката - обикновена е, няма push бутони:

1611167217024.thumb.jpg.cc1520bd60c5f334b1fac617f9c894b4.jpg

1611167516394.thumb.jpg.a07091d621eb67f8652472691e304b7d.jpg

1611167564123.thumb.jpg.d6f6ccb0d64cceac2bbc15e2fe8d3064.jpg

 

Снимка как седи на ръка:

1611167684936.thumb.jpg.7237d01ac53e7fe01e4e24222cd833d5.jpg

1611148768696.thumb.jpg.f707225d52b332b838409c4c7a788c1a.jpg

 

Lume shot:

1611149828125.thumb.jpg.8aaf7cd6f9cdf9db4acd2388b4d3f8be.jpg

 

 

Извод: много приятен продукт като цяло, добре позициониран чисто ценово, не е wow, но не е и бао-бао :) Гяволът е в детайлите:

1. Каса - нямам забележки. Само гравирането на задния капак е направено по евтин метод и на допир не е приятно усещането.

2. Керамичният безел е без видими забележки откъм изработка, като само въртенето на безела все още е една идея по-стегнато отколкото бих искал, но ще се еазработи. Зеленият цвят на керамиката е топ.

3. Коронка - много добро завиване и развиване, върви много мазно и е супер стабилна, т.е. не е халтава в развинтено положение. Тук съм много приятно изненадан. Споделих за минуса й - начинът на гравиране/брандиране, като при задния капак, е евтино.

4. Верига - нямам забележки. Развъртях всички винтове (да, на винтове е) докато го нагласях за китката ми, като резбата им е безпогрешна. Няма остри ръбове. Не лъха на китайско (а и не трябва, защото е "swiss made").

5. Закопчалка - обикновена (без пуш механизъм), бюджетна, но добре изработена и много солидна.

6. Полировка и сатениране на стоманените елементи - нямам забележки.

7. Механика - швейцарска ЕТА 2824, "elabore" grade, с настройки за точност на 3 позиции (standard grade дава настройки на 2 позиции). Работен кон, няма грешка.

8. Стъкло - няма грешка: сапфир, с двойно антирефлексно покритие от долната страна. Има и циклоп, който е ОК, без да е wow.

 

п.п. оразмерен за китката ми тежи 155гр., което е перфектно тегло. Принципно всичко до ок.150гр. се носи комфортно от там нагоре, дори само 170-180 да бъде, лично на мен ми дразни ръката.

1611174013589.thumb.jpg.57875587ccb06200dbcc29f6393ed3f9.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош, само да не беше тая стрелка с мерцедеса... :)

 

Ето малко замерване след лекото регулиране. Когато е навита повече пружината леко изостава и обратното. Като цяло, държи добри времена. 

Screenshot_20210121-172310.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре изглежда Щайнито. Да ти е честито. Ако го задържиш шест месеца, значи си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безела керамика ли е?

 

Единственото нещо, което ме дразни в Тритоня е, че не е керамичен безела. Има опция за мод, ама по-скоро ще го сменя с нещо фабрично керамично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki, как 6? В продажба е вече :D

 

@digitalundgrd, да, керамика и то хубава. Няма стърчащи над метала на безела ръбове, няма размазана боичка по маркерите. Цветът е какъвто "трябва да бъде" (Starbucks green) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя я тази тема с интерес. Не всички показани модели ми допадат, но има и такива, които са супер - чисто визуално, защото от подробности, механики и т.н. не вдявам хич. Та викам да разбуня малко духовете и да успокоя финансите. Показвате модели, струващи 4-цифрени суми, а пък аз реших да драсна за една марка, която има и по-скъпи модели (е, не като вашите), но масовите й са до 500-600 кинта. Зове се Casio. Спада във високия клас на ширпотреба часовниците, планинарите са фенове на Protek серията, ама аз нося едно нещо, струващо 250 кинта в магазина. Ето и малко от предимствата му:

- няма нужда да го навивам, батерията, ако я сменям, сигурно ще е след години, защото е соларен;

- не ми пука от вода, където аз се кисна, там и той;

- няма нужда да го свалям когато бъркам в двигателния отсек, цепя дърва или боядисвам, ако го съсипя (за сега не съм успял, дуракоустойчив е), ще си взема нов;

- и най-якото (освен цената) - в 4 сутринта, когато фосфорициращите (или там както се казват) циферблати на ръчните часовници не вършат работа, аз натискам бутонче и хоп, целия екран светва.

 

И сега да не вземе някой да се върже. Не ви дразня, не се заяждам. Прости си пускам една муха да бръмчи. Че не видях тук някой да драска за Casio, въпреки, че марката е доста популярна и предлага интересни модели от ниския и средния клас часовници на пазара.

 

И да не забравя, ето го боеца: Casio G-Shock GR-8900

 

Casio_G_Shock_GR8900A_1ER.jpg.28d645db34ef495b9dd6d3c97c546401.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, digitalundgrd написа:

Безела керамика ли е?

 

Единственото нещо, което ме дразни в Тритоня е, че не е керамичен безела. Има опция за мод, ама по-скоро ще го сменя с нещо фабрично керамично ;)

Какво толкова е по-доброто в керамичния безел? Много ми блести. Вероятно по-трудно се дере, но аз нямам проблеми с опазването на моите часовници... Други предимства има ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mishelle написа:

... Че не видях тук някой да драска за Casio, въпреки, че марката е доста популярна и предлага интересни модели от ниския и средния клас часовници на пазара...

Я пак?

На 30.04.2019 г. at 18:20, Izolini написа:

Аз от около 5 години имам EF - 341 и съм страшно доволен от него:

http://media.snimka.bg/s1/6369/038981651-big.jpg?r=0

Имам и ЕFA - 120 но него го подарих на жената да го носи, че аз свалих 20 кила и сега не ми харесва как седи:

http://media.snimka.bg/s1/6369/038981652-big.jpg?r=0

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mishelle, хааайде де, откога те чакам :) Имам и специален поздрав за теб, защото от последния ни разговор разбрах, че ти си точния човек, който да придобие собствеността върху този Casio G Shock!!! 

 

Screenshot_20210121-200357.thumb.png.716a50ca1ade4d9317b8af976c45660a.png

 

300 грама 18 каратово злато, лимитиран в 35 бройки за целия свят...май 85000 долара му търсят лудите :)

А сега сериозно - Касио си има своето предназначение. И ти си го описал. Който има нужда от такъв часовник в ежедневието, е щастливец, че Касио същетвува. Както каза, с две думи: не го мислиш. Трошиш го (ако изобщо успееш), отиваш в магазина и казваш: "моля, завийте ми една бройка от този" :)

 

@Pijomir, керамиката дава повече дълбочина на съответния цвят на безела. Металът кара боята да седи "плоска". Едното е, че керамиката е недраскаем материал, а другото е, че прави часовникът по-красив с нея.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Stucata написа:

керамиката дава повече дълбочина на съответния цвят на безела. Металът кара боята да седи "плоска". Едното е, че керамиката е недраскаем материал, а другото е, че прави часовникът по-красив с нея.

За драскането съм съгласен, но в някои часовници предпочитам алуминия като визия. Например при на Самурая му тича много повече безела отколкото на кинг Самурая, чийто безел е керамичен. Същото ми е мнението и за Тритона - много повече му тича с алуминиев безел. Е, това си е мое мнение. ;) Не го налагам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе @Stucata, няма смисъл да го взимам този G-Shock. Ей сега паля колата и отивам за ... злато. Знам къде да копая, ама мама каза да не ти казвам. Моя ще го направя 400 грама. И ще го пусна в дубайския ибей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Pijomir написа:

..., но в някои часовници предпочитам алуминия като визия. 

Всичко е въпрос на вкус, разбира се. На едни им допада кермиката, на други - не. Имал съм часовници с метални вложки на безела и много съм си ги харесвал независимо от това, че не е било керамика. Но в същото време съм си казвал "ех, да беше с керамика" :D Т.е. аз явно винаги съм си драпал към нея :)

 

@Mishelle, аз съм сигурен, че сега препращаш клипчето на всички познати, защото ти е харесало златното Касио :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ти кажа честно, посочения модел е пълно дърво. Или поне на мен не ми харесва. Подобен носих в 5-ти клас, пластмасов, не златен :). Ама този от видеото бих го взел, да му сваля и претопя златото. Знаеш ли каква яка топка на скоростния лост на rs-ката ще си направя. Ще има и за стрелките на таблото. А каквото остане ще ти го подаря, да минеш накрайника на Супърба, да ти отива на часовника :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Mishelle написа:

Знаеш ли каква яка топка на скоростния лост на rs-ката ще си направя. 

Недей, че болна тема!!! Искам да изкорубя това недоразумение в Супърба и да го сменя. Ще го мисля, това е следващото. Ще говоря и с Евгени по въпроса. Не мога да гледам тая умряла топка.

Но чакай, за да не сме офтопик, един поздрав и за бай @Pijomir, който трябва да го облъчим на тема Ролекс, за което бай Ерик ще помогне - ето, тук няма керамичен безел, а къдрав, златен такъв ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.