Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

П.с. - Въпреки, че Востока е 49мм. (май толкова беше), този на дъщеря ми е по-голям :D

20200829_105053.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

@sauber, евала! Действай! В тая игра няма "най-правилно". Всеки я играе по собствените си правила ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според доста хора коронката на този Лонжин има склонност да се забива в ръката. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, niki написа:

Според доста хора коронката на този Лонжин имо склонност да се забива в ръката. 

Вярно е. Аз преди месец слагах 43мм Конкуест и короната те шие лошо през китката. Това бе 1 от причините да не го купя. Вярно, имат и 39мм и 41мм от модела, но краят на короната е ръбест и не ми се рискуваше. Вече съм на такъв етап от манията по часовници, че търся макс комфорт. Без компромиси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради това го споменах. Този часовник като модел е един от най-често срещаните швейцарци в обявите на стрелките. Вероятно коронката има пръст в това. 

ПП Сега се заглеждам, че Заубера носи на дясна ръка, така че няма значение. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на дясната нося (не знам защо). А и след Востока, всичко което съм сложил на ръката си ми докарва микроинфаркти, че съм го загубил. Просто след тоя туч не усещам друго на ръката си и нищо не може да ме "уплаши". Лонджина го пробвах преди 2-3 месеца на бързо, че нямах много време. Не съм усетил някакъв дискомфорт. Беше в Джулиан/Гюлиан (не ги различавам двете имена) на Раковска. Честно казано започвам да се чудя дали има смисъл да инвестирам повече пари в автомат, макар че фейслифта на тоя модел е керамика и май няма (или поне все още) кварц. Аз като цяло не съм някакъв яко запален манИАк, това за мен си е просто аксесоар. Нито ще го нося 25г., нито го взимам с инвестиционна стойност. Та от тая гледна точка, има ли смисъл въобще се чудя... Знам, по-яко си е, по-класическо е, но от практична гледна точка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да раздвижа темата в малко различна посока ?

Виждам, че доста колеги си сменят сравнително често часовниците и се чудя как определяте продажната цена?

Ценообразувах с гугъл ? но ми се видя прекалено оптимистичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене, принципно зависи от часовника. Лукозните марки държат цена - Ролекс почти няма да мръдне спрямо платеното в магзина, Омега ще падне с малко. От там надолу обаче цените падат рязко. Вадиш един Брайтлинг от магазина за 8000лв. и на другия ден можеш да му търсиш 6500-7000, а ако е минало време и е поочукан - 4000лв. Слизаюе надолу - купуваш Орис/Фортис за 3500лв., на вторичния му търсиш 1300-1800лв. Вадиш Тисо/Сертина за 1500 от магазина и сшед това му взимаш ок 700-800. Т.е. при ниския клас швейцарес, директно се обезценява с ок. 40-50%.

Шансът да се продаде на по-добра цена е OLX, където се разчита на купувачи-лаици (там са и хиените от стрелките, но те по-скоро директно ще подминат, ако не ги интересува, а останалите ще ти влязат в ожесточена битка за намаляване на цената, дори тя обективно да е ниска). В часивникарския форум повечето хора разбират и или ще подминат ниския клас, или никой няма да извади парите, които му търсиш.

Още един фактор за лошия вторичен пазар е фактът, че сме в България. Тук няма покупателна способност на този вид стока. А предвид финансовата мощ на масата, рядко някой припознава часовникът като водещ аксесоар, респективно за часовник не е склонен да задели пари. Това тегли още надолу цената на вторичния пазар у нас.

 

Ако искаш "пътеводител" за ценообразуване в световен мащаб - правиш справка в сайта chrono24.

 

п.п. болшинството у нас не е фен на ретро класики, т.е. от тях пари не се изкарват освен, ако не е от топ марките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Стуци,

горе долу правилно се ориентирам, сверка в ebay и chrono 24 намалявам цената с 10-15% и ги засилвам към olx и евентуално ги продавам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Milen Dimitrov написа:

Мерси Стуци,

горе долу правилно се ориентирам, сверка в ebay и chrono 24 намалявам цената с 10-15% и ги засилвам към olx и евентуално ги продавам ?

В общи линии правилно си се ориентирал. А какво ще продаваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай "субтитри" за Сертината долу в ляво. Ако искаш тук, ако искаш на Л.С.

 

п.с. - Отностно продаване и т.н. Имам един пич познат, швед. Човека бръмчи на часовници висок клас. Предимно Омега и Ролекс. Из цяла Европа купува и продава. От него си взех Омегата. Намира нещо, което ново е струвало 15К. Купува го за 4-5К (не знам как, той си знае и едва ли ще каже от къде ги намира), "рециклира" го изцяло (механизъм, кашишки нови, полировка) и го продава за 7-8К. На практика си взех чисто нов часовник на половин цена. Гаранцията, която дава е gentleman agreement 1 година, предполагам, че си разчита на репутацията в тия среди. Бая бизнес прави по Скандинавия. Ще го питам ако искаш дали има против да ти дам контакта му и да купуваш/продаваш ако има какво? По принцип гледа да не работи с Балкани, Германия, Австрия и т.н. Заради населението при нас и заради кореняк немците и австрицийте. До колкото знам, работи си предимно UK, Скандинавия и някакви гъзари из Русия.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber

мерси за предложението с шведа, обаче от две години не мога да си харесам часовник, а бях тръгнал да купувам няколко, когато си ги сложих на раката химията не се поява и не познах никой да е моят. Сега май с един TAG ще се познаем.

А наличните хич не държа да ги продавам, тези които останаха са ми подаръци и имат сантиментална стойност за мен. Обаче ми става тъпо, че не ги нося и само си седят и след двегодишно отлагане най-накрая се опитвам да ги пусна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, автомата е малко досаден ако не го носиш ежедневно. Аз търся ежедневвн автомат в дайвърски стил. Ослушвам се още :) Ще го нося денонощно обаче, та не ме притеснява, че ще мре  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Привет.


Аз съм се загледал по този:

 

IMG_20200919_160735.jpg

 

Пуснат е на търг с крайна цена 700 лева. Единствено каишката ме спира - не ме кефят кожените, особено такива. Ако беше с метална, сигурно нямаше да се колебая.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Pijomir написа:

Привет.


Аз съм се загледал по този:

 

IMG_20200919_160735.jpg

 

Пуснат е на търг с крайна цена 700 лева. Единствено каишката ме спира - не ме кефят кожените, особено такива. Ако беше с метална, сигурно нямаше да се колебая.

Цената е висока! 500лв макс и то, ако е прилично състояние. 700лв само, ако е неразличим от нов и много да ти харесва ;)

 

п.п.: имай предвид, че в Пауърматика има пластмасови части ;) Balance wheel-а е пластмасов, например. Това някои хора не ги бърка. Аз в момента също съм с такъв механизъм, но мен не ме бърка, защото е много вероятно да се разделя с часовника в близкото бъдеще. Иначе по-рано съм продавал часовницк само защото съм научавал, че в механиката има пластмасови компоненти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. То и аз повече от 500 лева не бих дал, имайки предвид, че трябва да сменя и веригата. Иначе е, уж, чисто нов - ненужен/нежелан подарък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Pijomir написа:

Ясно. То и аз повече от 500 лева не бих дал, имайки предвид, че трябва да сменя и веригата. Иначе е, уж, чисто нов - ненужен/нежелан подарък. 

Щом е чисто нов, стреляй на 600 лв. ;) И за 600 е сделка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ще го видим докъде ще стигне търга. За момента е 500, края е на 15ти 21:00. Единствено тая каишка много ме спира... 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Pijomir написа:

Мнения за Certina DS PH200M Diver Powermatic 80? 

@Stucata

 

Отказах се от Тисо-то, за сметка на Сертина-та отгоре и сега наддавам за нея. В отлично състояние е, с изключение на леки драскотини по металната верижка. Мога ли да те помоля за мнение? ;)

 

До колко си заслужава, как се представя механизма и т. н.

 

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сертината и Тисото са две марки, собственост на Swatch групата и са общо взето еднакви - среден към нисък клас. Механиката е powermatic 80, разработен на базата на ЕТА 2824, но е на 3 херца, вместо на 4, за да се удължи резервът. Общо взето излизат добре регулирани от завода. Моят върви минус 4 секунди на 24 часа, което е ОК. На въпроса "доколко си заслужава" е мн. трудно да се отговори. Зависи. Със сигурност не си заслужава, ако се вади от магазина, защото директно се обезценява с 30-40%. Ако изпадне на оферта, ОК. Иначе часовникарска стойност в този клас часовници няма, т.е. това не може да бъде мотиватор за покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, просто ми допада и ми се носи още нещо. За момента съм на 370 лева, колко, според теб би струвал - като тисото до 500?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Pijomir написа:

колко, според теб би струвал - като тисото до 500?

Ако е в безупречно състояние - 700/800 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.