Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Страх ме е от жена ми. ?

Но както виждаш от цената едва ли ще се продаде. ?

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, niki написа:

Страх ме е от жена ми. ?

Но както виждаш от цената едва ли ще се продаде. ?

Не знам, ама явно нещо ама ич не те кефи. Аз продавам на следвашия ден, ако нещо в часовника ме вбесява ? Кажи си, наши ора сме ;) п.п. За 600лв ще получаваш оферти, подозирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи, но го купих доста импулсивно. А и за последните девет месеца е трети часовник. А цената целево е такава, защото желанието ми е да не го продавам. Ако пък има някой голям мераклия на тази цена, добре дошъл, а аз ще си поръчам пак или ще скоча на Traska freediver. 

Между другото имах за една седмица eдин Citizen promaster eco drive, но баща ми ми го отмъкна. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за цената е ясно, че ако някой ти ги даде, ше си на далавера. В стрелките не вярвам дс се случи сред тия хиени ?

С коя механика е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seiko NH35. Ситизена беше на супер далавера в стрелките - една мацка, на която си продадох Сертината го купува нов за 340 с намаление от Гюлиян и го продава за 250 след две седмици. Час и половина след пускането на обявата, часовникът беше при мен. А след буквално пет дни, баща ми много му хареса и оттече. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nh35 - в стрелките няма да дадат такива кинти за тази "low-end" механика. Впрочем колко се връзва часовникът с доставката?

Ситизенът - далавера! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Айде, малко ъпдейт с нова придобивка, разбира се ? Ей, голям кръговрат, значи - започнах с тази мания преди 10 години от ниското ниво на швейцарските представители, минах през средните нива и стигнах (условно!) до върха, наречен Ролекс, след което ме удари желанието да видя как се справят руснаци, китайци и бюджетни микробрандове, за да стигна отново там, откъдето съм тръгнал - ниско ниво швейцарец, в случая представител на марката Certina, част от Swatch group, заедно с Tissot и мн.други. Моделът е DS-1 и уж е част от "лимитирана серия" (каквото и да значи в този ценови диапазон), атоматичен Powermatic 80 (швейцарска механика ЕТА 2824, която е модифицирана да тупти на по-малко вибрации, за да има "пауър резерв" от впечатляващите 80 часа), обпрудван със сапфир кристал отпред и на гърба. Декорацията на механизма е вяла, но за тези пари, без претенции :)Веригата е прекрасна за цената - тя е тип "shark mesh" който се регулира на дължина посредством преминаването от меш към отделни звена, чиито брой може да се редуцира (с пинове е, не е с винтове), с "quick release pusher" за лесна смяна на веригата без необходимост от инструменти и закопчаване тип "пеперуда"/транспарантна закопчалка, като в комплекта има и втора кожена каишка също с quick release. Короната не е на винт (все пак не е дайвър), но водоустойчивостта е до 100м (да, никой няма да се гмурка, но колкото повече е, толкова по-добре!). Задният капак е на винт, със сапфирен джам, през който се наблюдава механиката. Циферблат - доста изчистен, бял (не чисто бял, а леко кремаво), със "sunburst" ефект. Индекси - тип "нанесени". Текст - изписан. Стрелки - страхотен акцент, в син двят. Дата на 3 часа. Кутия - направена е да изглежда прилично, но всъщност е картонен евтинжос.

 

Извод: много прилично комбо за малкото пари, за които успях да го договоря от Джулиани ;) (иначе, цена по етикет 1580 лева). Това ще е последният ми часовник преди следващия, който ще ми бъде "доживотен", но за който ще трябва да се потрудя няколко години ?

Малко снимки:

1898477601_IMG_20200826_1320162.thumb.jpg.2759d578ea9540ca80c1698a058a6f98.jpg

1332546006_IMG_20200826_1321292.thumb.jpg.41b6105a2920e3c313e41d251d99ba50.jpg

318528434_IMG_20200826_1322052.thumb.jpg.0881c7e2ac7fa8ccef7d43c518cfbe9f.jpg

960268674_IMG_20200826_1322332.thumb.jpg.93eff8aa53955132f2469f30e91cbe71.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, супер е! Касата е супер удобна и елегантна. Дано да те радва дълго. И аз до март месец имах DS 1, супер машинка беше. Моят беше с 2824.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, niki написа:

Честито, супер е! Касата е супер удобна и елегантна. Дано да те радва дълго. И аз до март месец имах DS 1, супер машинка беше. Моят беше с 2824.

Мерси! Хаха, тва с дългото радване...? Този го взех, че изведнъж ми изкупиха всички налични часовници, а аз все трябва да избутам идните 2, но май по-скоро 3 години до заветната покупка, която планирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, niki написа:

Определено е страхотен часовник за парите си. 

Да видим! В случая съм любопитен как ще се представи пауърматика откъм точност и резерв. 

Алтернативите ми бяха едни JDM модели на Seiko, които са мн. трудни за намиране именно защото са JDM - Seiko SARX045, Sarb033 или Sarb035. Sarx045 е бомба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паурматика се твърди, че е машинно регулиран. Досега чета отзиви за висока точност. А и си прави резерва по книга. Ако трябва да съм честен обаче Сейковците, които си посочил са ми по на сърце, особено SARB. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, niki написа:

Ако трябва да съм честен обаче Сейковците, които си посочил са ми по на сърце, особено SARB. 

Амиии, аз също няма да лъжа - на мен също са ми по на сърце ? Ама се връзваха доста парици, предвид факта, че се шипват от Джапан. А и те не са съвсем без пари - по 500 паундюги са, без евентуалните допълнителни мита. В крайна сметка в момента изчезнаха от ибей. До преди седмица киснеха 2 нови бройки от sarx-a. Sarb няма вече 3 месеца :( Коктейл линията е с готини цифери и е достъпна - 800лв., ама са с минерални стъкла и кофти закопчалки от пресовано тенеке и леко подрънкващи вериги... Касата, короната, цифер, стрелки и индекси - супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си това е първия часовник , който наистина ми харесва от дълго време насам .

Със здраве да си го носиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

Признавам си това е първия часовник , който наистина ми харесва от дълго време насам .

Със здраве да си го носиш!

Мерси! 

 

п.п.: Айде, още една, за да се види красотата на циферблата ⌚??

IMG_20200827_070149.thumb.jpg.d9d00127d46b2712dd812dd57e6f5cf6.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я че интересна тема! :)

Аз съм горд собственик на четири парчета от тотално различни светове.

1. G-shock - Не знам модела, черен с метална "скоба". Мега здрав, мега практичен, мега удобен. Най-евтин от всичките. Взех го с някаква отстъпка за около 170лв. 6 години го имам, от които съм го ползвал активно 3. Има една единствена смяна на батерия. Сега го слагам чат пат за тренировка и като ходя да се въргалям по откритите стрелбища.

2. Жак Леман, не знам модела. Супвр изчистен и минималистичен със силиконова каишка. Жена ми ми го подари преди около 8 години. Не съм го ползвал много. Надраха ми капака му отзад при смяна на батерия ?

3. Vostok Europe Expedition Krubera Voroniya. Водомер в пълния смисъл на думата. Тритии по стрелките и индексите (супер яко и удобно). Значително по-тежък и голям от средностатистически часовник и определено интересно изглеждащ.

4. Omega Speedmaster Moonwatch. Dark Side of the moon.

Взех го заради любовта ми по космонавтиката и нуждата от часовник тупалка. Прекрасен е, но му треперя и това ме дразни на моменти.

 

В много близко бъдеще смятам да продам 3 и 4 и да ги заменя с този Longines (само че с метална каишка). Семпъл, универсално изглеждащ, керамика и сапфир, мога да го нося и на плажа и с риза и сако.

 

 

L37814769_1563420128.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, sauber написа:

В много близко бъдеще смятам да продам 3 и 4...

Имай предвид маниаците от Шкода Клуб България, когато ще ги пускаш за продажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като фен на Omega aз съм в лек шок от това, че някой би заменил Speedmaster Dark Side Of The Moon с който и да било модел на Longines ?

 

От една страна имаме часовник за над 20k лева:

https://www.giulian.bg/omega-speedmaster-boonwatch-311-92-44-51-01-007
 

А в другия ъгъл имаме такъв за под 3k лева:

https://www.giulian.bg/longines-l3-782-4-56-6
 

Любопитно решение, но пък ако използването на Speedmaster-а е изнервящо, е донякъде логично

 

Моя Speedmaster не го давам за нищо на света ?

665C1E71-D071-4933-8E37-7C78570FB3B5.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Izolini написа:

Имай предвид маниаците от Шкода Клуб България, когато ще ги пускаш за продажба.

 

Will do

Преди 10 часа, FCB4Life написа:

Като фен на Omega aз съм в лек шок от това, че някой би заменил Speedmaster Dark Side Of The Moon с който и да било модел на Longines ?

 

От една страна имаме часовник за над 20k лева:

https://www.giulian.bg/omega-speedmaster-boonwatch-311-92-44-51-01-007
 

А в другия ъгъл имаме такъв за под 3k лева:

https://www.giulian.bg/longines-l3-782-4-56-6
 

Любопитно решение, но пък ако използването на Speedmaster-а е изнервящо, е донякъде логично

 

Моя Speedmaster не го давам за нищо на света ?

 

 

Моят не е като на посоченият от теб линк. Нов струваше под 12К, аз не го взех нов ;) Този вероятно е някъв едишън нещо си. И да, яко ме изнервя, защото имам склонност да блъскам часовниците в стени, врати, колата и прочие. И със сигурност не бих си купул часовник над 1000 лв. от България :)

И докато при Востока ново стъкло със смяна е 60 лв, тук вероятно знаеш, че съвсем не е така. Да не говорим за полираници и прочие.

Има и друг фактор, който си е мое разбиране. Има някои неща, които не отиват на хората преди определена възраст :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

И да, яко ме изнервя, защото имам склонност да блъскам часовниците в стени, врати, колата и прочие.

Ясно, значи не съм само аз ? Аз си продадох почти чисто новия Ролекс поради същите причини, след само 6 месеца употреба. Натоварваше ме пазенето му, защото аз съм вещоман и МНОГО ПАЗЯ ?? Другата причина, пак свързана с първата бе, че аз не притежавам повече от 1 часовник. Дразни ме мисълта, че на китката е един, а друг си кеси в шкафа :) Така се оказах на китката с часовник за 10к, който постоянно трябваше да пазя. 

 

п.п. с @FCB4Life сме откачени на тема пазене в състояние, неразличимо от ново...на почти всички вещи ??

п.п.2. явно без Ролекс няма да мина...пак ще купя, но явно ще трябва да имам и втори... 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от доста пазещите и точно това ме натоварва. Реално за мен е страшно нетипично да имам повече от един предмет по предназначение. За това и смятам да съкратя "колекцията" и Лонджина да ми е "one ring to rule them all". Кеф ти плуване, кеф ти на риза, кеф ти да си спя с него. Метална каишка, не мислиш амортизацията. Едно полиране на няколко години и газ. И честно казано, супер много ме кефи колко е семпъл. Покрай Востока пък, оцених, че въртящ се безел е готина екстра. Не че нямаме римайндъри на телефоните, ама е по-бързо.

Пък и смятам следващото лято да погмуркам, не че това е водещата причина да го харесам, но ще върши страхотна раЛта и за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.