Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 1 час, JORDITO написа:

Току що ги засякох на 24 часа тест. Моя е 5 секунди, дамският е 15 секунди напред. 

 

DSC_9188.JPG

В кутията или носени. Моят, ако го оставя в кутията 24 часа с циферблата нагоре, държи до 4 секунди на денонощие. Но като го нося, избързва повече. Бях засякъл при 24 часа нон-стоп на ръката ми, че е до 14 секунди на денонощие, но по принцип не го нося повече от 12 часа, та затова смесеният разход е 8-9... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая на шкафа. Но принципно моя съм го засичал на смесен разход и пак е 5 до 6 секунди. 

Предполагам, че и дамския ще слезе надолу след 10 дни, като се посмажат механизмите. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, JORDITO написа:

В случая на шкафа. Но принципно моя съм го засичал на смесен разход и пак е 5 до 6 секунди. 

Предполагам, че и дамския ще слезе надолу след 10 дни, като се посмажат механизмите. 

Майсторът, при който ходих, ми обясни, че това с разработването са градски легенди - възможно е да има подобрение или напротив, но не е задължително, а и обикновено било в порядъка на секунда, две. 

 

Този майстор е с доста положителна репутация в стрелки точка инфо, та съм склонен да се доверя. Аз затова не чаках, а директно, след разговор с него, отидох да ми настрои часовника. И не вярвам да ми го е казал, защото ще ми вземе парите, просто защото за настройката не ми взе пари... 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Pijomir написа:

Майсторът, при който ходих, ми обясни, че това с разработването са градски легенди - възможно е да има подобрение или напротив, но не е задължително, а и обикновено било в порядъка на секунда. 

Имал съм часовници, които за няколко седмици са подобрявали работата си в рамките на 10 секунди спрямо времето, което пазиха след покупката им. Реално невинаги става така, защото наистина други пък си цъкат по един и същи начин от ден първи. При Методи ли си бил? Или Иван?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да направя и аз една смесена засечка. Моя избързва 10-11 секунди, но не го свалям изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Имал съм часовници, които за няколко седмици са подобрявали работата си в рамките на 10 секунди спрямо времето, което пазиха след покупката им. Реално невинаги става така, защото наистина други пък си цъкат по един и същи начин от ден първи. При Методи ли си бил? Или Иван?

При Христо Лозанов ходих по препоръки от няколко човека и след като прегледах мненията за него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Методи и Иван... Ориент. Ниска топка е за тях. Не че искам да кажа нещо лошо и за тях и за Ориент. Христо е много добре работещ часовникар, а и много свестен като човек. Аз се мъкна от Красно село до Люлин специално заради него. 

 

ПП Моя Ориент Тритон/Нептун си уцели пълен изрод. От петък до петък, без сваляне от ръката освен за къпане направи +9 секунди. Ако го свалям и нося и друг часовник за същото време прави + 35-40 секунди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, новият ми Восток избърза между 25 и 30 сек. първото денонощие след вадене от кутията. Сега бяга 10 сек на ден (от вчера го засякох). Не е настройван, т.е. няма мит, няма легенда ;) След още 2 седмици ще замеря отклонението, което ще даде за 30 календарни дни и ще разделя, за да разбера колко е среднодневното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, аз споделям какво ми казаха, а е възможно и да не сме разбрали и по-скоро да е имал предвид, че не е нужно да се чака, за да се настрои ръчно часовника. 

 

Така или инак, моят също има прогресивно подобрение. Последните 5 дни е средно 7.7 секунди на ден, а от вчера почнах ново измерване и за ден е избързал с 6.2 секунди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Pijomir написа:

... аз споделям какво ми казаха...

Лошо няма ;) А аз споделям опита ми с около 20 часовника, които са минали през ръцете ми.

 

Ай, поздрави с Командира! :)

1578831926704.thumb.jpg.b58940626b730925fc25f83190d2d413.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Pijomir написа:

Добре изглежда, само кожена каишка няма да сложа никога. Иначе ми допада. 

Моят е модела К39. Има и гумена каишка в комплекта. С Восток трябва да се внимава, че повечето модели изглеждат добре/приемливо само на снимка, а на живо са "майка плаче с големи сълзи" откъм изработка... Но то на повечето им искат около 200-300 лева руснаците, та за тези при - толкова! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на макото тука му искат 500 лева... На промоция пада до около 390. На мен с доставката от Амазон ми излезе 270...

 

 

За нищо ги нямат парите по българските магазини. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тритона му искат над 1000 лв. в българските онлайн магазини. Комедианти. Купих го нов за 670 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже на малко под 500 лева излизаше с доставката от Амазон UK на някаква промоция, но не ми допада циферблата, както и на Рей. Иначе се бях замислил по едно време покрай мненията тук. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се търси читав НОВ механичен часовник, който да е ОК и на вид + приличен "finish", според мен истината е в т.нар. микробрандове. Макар, че вече и те поскъпнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 9 минути, Stucata написа:

Ако се търси читав НОВ механичен часовник, който да е ОК и на вид + приличен "finish", според мен истината е в т.нар. микробрандове. Макар, че вече и те поскъпнаха.

Какво имаш предвид? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натам ще видим, за момента приключих с нови часовници... Вече имам 3. А и засега още съм със смесени чуства към автоматичните/механичните, въпреки че моят вече държи около +5-6 секунди, измерено последните 4 дни. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А принципно Ориент не са ли добър бранд? Аз съм останал с такова впечатление. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

А принципно Ориент не са ли добър бранд? Аз съм останал с такова впечатление. 

На този въпрос не може да се отговори еднозначно. Много зависи какво имаш предвид под "добър бранд".  

Относно смесените чувства към автоматиците - не е нужно всеки да харесва автоматични. На теб кое не ти харесва в тях? Ако не ти допада точността, тя при ниския клас часовници (като моя, твоя и много други под 1000лв), а често и при средния клас за под 6-7-8000лева си е на късмет. Ако искаш автоматът да "цепи секундата", това се постига грубо над 7-8000лв. и то пак има едни +/- 2сек. толеранс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно точността и това, че трябва да се "пази" часовника от различни влияния. Знам ли, касиото го навих и толкоз - половин година не съм пипал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влияния? Не трябва да отнася силни удари. Не са толкова капризни. А що се отнася до точността - това е част от чара, защото изведнъж множеството чаркаля и зъбни колелца оживяват без батерия и на всичкото отгоре се движат по такъв начин, че пазят отклонение от по няколко секунди на ден. Магия :) За мен пък кварцовите нямат душа. Всички са еднаки - батерийка, която захранва кварца, който да трепти и  има няква китайска платка. Нищо интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.