Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Супер ежедневка - нещи, за което да не ти се къса сърцето, ако се случи да му се случи нещо :) Иначе аз съм голям фен на Ф.Мюлер. Дори често обмислям дали да не си взема една Казабланка хронограф или дори изчистен, без хронограф ? Ще видим. Сега съм на друга вълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

На 15.02.2019 г. at 14:18, digitalundgrd написа:

Вече почти месец с Ориента мога да кажа, че определено съм доволен от покупката! Лично на мен много ми харесва, а и често по служебни срещи или сред приятели хващам, че го "заглеждат" така любопитно ;)

 

За точността - при ежедневно носене избързва 2-3 секунди, но забелязах че ако преди лягане го поставям "полегнал на една страна", изостава с 2-3 секунди и така на сутринта е отново точен до секунда.

 

Хоп и една снимчица на Тритона от мен :) 

C1b6it6.jpg

И аз се снабдих с абсолютно същата машинка. Даже точността и е същата. Мога да кажа, че съм впечатлен, определено. За цената си страхотна изработка, доста е масивен, усещам го като солидно блокче стомана. Единствено бях недоволен от гадната тенекиена закопчалка, която просто проваля цялостното впечатление от часовника. Смених я с масивна, отлята и нещата заспаха. Искам да ти благодаря защото можеше и да го пропусна, а той хич не е за пропускане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, niki написа:

И аз се снабдих с абсолютно същата машинка. Даже точността и е същата. Мога да кажа, че съм впечатлен, определено. За цената си страхотна изработка, доста е масивен, усещам го като солидно блокче стомана. Единствено бях недоволен от гадната тенекиена закопчалка, която просто проваля цялостното впечатление от часовника. Смених я с масивна, отлята и нещата заспаха. Искам да ти благодаря защото можеше и да го пропусна, а той хич не е за пропускане. 

 

Привет, 

може ли да споделиш снимки на закопчалката и от къде я взе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братския алиекспрес. 

4fca65ad8eb7fdaa4522fad3c08c3c4d.jpg

e8a20c48be35bdf035191d71a49cd544.jpg

 

https://m.aliexpress.com/item/32962645556.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32962645556&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=1406amp-CzAPsFk_2pqRX6QXWaDsDQ1571930430556&gclid=null

Примерен линк - трябва ти 20 мм. Идва си с патенти и инструмент за смяна на каишки. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 28.06.2019 г. at 0:01, Pijomir написа:

А, не, след година поне ще е следващия, просто този Ориент ми допада. Не съм чак такъв запалянко. ;) 

При мен следва ъпгрейд на платформата на PC-то първо. ? Бая се застоях на Ivy Bridge. 

Излъгах, поръчах си Мако 2 от Амазон UK. Не издържах година... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Pijomir написа:

Излъгах, поръчах си Мако 2 от Амазон UK. Не издържах година... ?

Честито! Със здраве!

 

А аз първо взех един Парнис със "стерилен" (небрандиран) цифер. Хомидж на Ролекс Хълк. Много ефектен, но както предния (Паганито), така и този още първия ден на работа и колега много си го хареса. Та, пак останах без часовник. Порових доста, за да намеря нещо, което хем да не е куче марка, хем да изглежда добре, да е механика и да е до 500-600лв. И си купих командира на Восток :) Бруталната каса, с тритиеви тръби вместо луминисцентно покритие.

 

 

 

П.п. ей го и Парниса:

IMG_20191213_132402.thumb.jpg.61cbea600c2cbe7b56bb5f9fd7a0fa7c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз искам да се включа с един малко по - голям събрат и един въпрос. Имам два гарови часовника на 24V (Огромни благодарности на Цецо75, той знае защо!!!) От ден 2ри смених механизма с чешки, защото българския тракаше и звънтеше ужасно! Като лъжица в паница, направо не може да се спи! От около 3-4 год вече са на 14V за да са още по - тихички , но единия започна да изостава и да спира, не искам сега да снимам механизма, защото едва го закрепих да не спира засега. Подозирам че спира, защото кученцето, което му пречи да се върти наляво задържа и трябва да се смаже, но не ми се иска да е с WD40. С каква смазка се смазват механизмите и откъде може да се намери някакво подходящо спрейче примерно?

IMG-20191228-150514.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.12.2019 г. at 19:45, Pijomir написа:

Излъгах, поръчах си Мако 2 от Амазон UK. Не издържах година... ?

Днес дойде. Не е лош - общо взето е това, което очаквах. Само един физически недостатък има - триъгълника на безела не е подравнен спрямо чертата на 12 часа - има съвсем леко отклонение, което може да дразни само такива като мен (демек - побъркани... :)). Така или инак, явно е често срещано явление, защото в почти всяко ревю, което съм гледал, е споменато подобно нещо.

 

За точността - поне след седмица ще коментирам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве! Относно центровката на безела - бял кахър! При бюджетне часовници е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Стуца. Все пак се надявах да е ок безела, но няма пълно щастие. 2 часовника бяха и на двата все така седи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безелът се оправи - беше се разместил леко и след като го врътнах, заспа на мястото си... ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Командирът дойде. Доста приличен за цената, която му търсят. 1578675694402.thumb.jpg.b0954fb97981e20aa3fc512373d6e02f.jpg1578676401546.thumb.jpg.b421fa1270f7446186634f64a4cb13c5.jpg1578676445689.thumb.jpg.2acb6c8b5491e5800e38b42dbc59ca88.jpg1578676516252.thumb.jpg.fc5771e9ac64f710e5677e7bfe428f6a.jpg1578675963396.thumb.jpg.819a81ebbfa15c3b6b89341d19f83db1.jpg

 

Брутална подсветка от тритиевите тръби!

1578676925632.thumb.jpg.a68334a8aa78467b6c05c0abec24b7cf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Стуца, изглежда много добре. Жалко, че не искат да се напънат за сапфир. 

Аз поръчах и чакам около май един Helm Vanuatu. Много хвалби, много нещо, но основно че грабна визията, супер инженер веригата, както и масивността. А цената е близо до подарък. Като дойде ще видя какво ще правя - дали ще го нося или ще го пусна по пързалката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, niki написа:

Браво Стуца, изглежда много добре. Жалко, че не искат да се напънат за сапфир. 

Аз поръчах и чакам около май един Helm Vanuatu. 

Братушките слагат усилено минерално - К1, каквото и да означава... Така или иначе не вярвам да го задържа дълго у мен :D Който иска, да го взима за 500 ? Май съм го решил - отново Ролекс ?

 

Хелм - добър пример за бюджетен часовник, който дава много за парите си. Иначе механиката му е работен кон - Сейко NH35 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Съб? 

Ако марката бъде тази, моделът 100% ще е Събмринър. Има и други варианти, разбира се! Пазарът е доста разнообразен. И не е като при автомобилите, защото качеството невинаги идва на висока цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така разположена тази корона, удобна ли ти е? Аз имах за кратко една Инвикта и направо ми правеше рани 

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, digitalundgrd написа:

Така разположена тази корона, удобна ли ти е?  

Ако го нося така, както обичам да си нося часовниците - ниско на китката, не, не е удобно, защото короната се забива. Затова го нося малко по-нагоре (както Пижка по-горе е боднал Макото над кокала) и всичко е точно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз да се включа в темата, макар да не съм толкова запален, колкото са повечето пишещи тук. Общо взето, в повечето време съм имал на китката часовник. Първия ми беше подарък от единият ми дядо - “Слава”. Ученик бях, някъде в 3-4 клас. Приех го като голяма отговорност. Навивах го всяка сутрин, гледах да е винаги чист, имах няколко каишки и ги сменях - абе - голям кеф. После, другия ми дядо ми донесе някакъв електронен от Турция, различни мелодии, различни менюта, хронометър, обиколки...за онова време беше като Тесла днес - страшна работа (поне за мен де). Но ми го свиха от гардеробчето в басейна на ЦСКА докато тренирах един ден. След т’ва носех к’во ли не - стига да беше леко и тънко, че не бях фен на “водомерите”. Последните няколко вече по-детайлно ги помня, а някои дори все още си ги имам.

Случайно попаднах на сайта на Skagen от някаква реклама преди...може би повече от 10 години и веднага си поръчах един “Titanium 105LTX” - много тънък и лек като перце. Семпъл и незабележим - точно това, което исках. Изобщо не се усеща на китката, а и до ден днешен, няма драскотина по стъклото! Чудна машинка!

 

6DF0E486-55DE-418C-ADDF-627714525D45.thumb.jpeg.31b0d6ddf102988fd2ddf9b161e61b27.jpeg
 

После реших да взема нещо подходящо предвид разходките из планините. Беше ми ясно, че няма как да е т’ва, дето харесвам и че ще трябва да се примиря с нещо по-голямо ма ръката. Спрях се на “Timex Intelligent Quartz Compass Chronograph - T2N721”. Служи ми отлично, около 2 години и го подарих на приятел.285B6801-C25B-4ED7-BE7F-936A8636B9F5.png.13718b23a9dc3bc3044721b87722204a.png

 


Timex-a, беше с по-голяма каса от часовниците които предпочитам и съответно по-тежък, но се оказа, че не беше зле и за т’ва се огледах в нещо подобно като размер. Изпадна ми един “Tissot T-Race Touch” и реших да пробвам как е. Ами...добре беше :)ABE33F9D-368C-43EF-AAD9-7B996D5C2AE2.jpeg.120adef121b1aa61dd2d37b425d3e203.jpeg

 

Но пък времена за обиколка, и инфо за приливите...не ми бяха нужни и след година го смених с нещо, което чаках да излезе - “Tissot T-Touch Trekking Titanium Watch - Black”. Отново с малка каса и лек, с благонки като термометър, компас, прогноза за времето, височинен метър...ADDA91D9-33E6-41B7-BDE6-8F6C339327AD.jpeg.72252eceddad374210243df7c614b168.jpeg
 

Последния, за сега, реших да пробвам от новите технологии и взех един “Smart watch”. Чудех се какъв да бъде точно, четох, гледах и...се спрях на Ticwach Pro, който се оказа, че е учудващо читав

 

18BF7C95-6889-4854-9112-D7FA14FFB4BC.thumb.png.a313c4839e3c4b2a2e658911f920a251.png


И те така...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да похваля Tissot-a. Спуках го от носене! Лек, удобен, дуракоустойчив и абсолютно непретенциозен! Ето две негови снимки на които чудесно си върши работата. Едната е на леко топличко местенце, а другата е на една идея по-високо от нормалното :)

 

Македония - вярно, на слънце мерихме, което не е правилно, но пък се оказа верен с още два живачни термометъра!
6636614F-44B8-4356-B330-DD7EEB8B0C7F.thumb.jpeg.09027fe3dfaf277f90f87f17a289df98.jpeg
 

А тук е на “покрива на Африка” - Килиманджаро 

2A0ED4A8-7EC5-4912-ABF1-50A84E62AD33.thumb.jpeg.36ea5767db1103a64a216295d995a33e.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала бре Велко. Чак на Килиманджаро. 

Ето и от мен коледният подарък на жената. 

Loreo с механизъм на Сийгъл. Наживо е доста по-красив от на снимките. 

 

DSC-9158.jpg 

 

DSC-9171.jpg 

DSC-9164.jpg 

DSC-9167.jpg 

DSC-9173.jpg 

DSC-9170.jpg

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ, евала! Определено си личи, че целенасочено подбираш определен вид часовници, които наистина да вършат и друга работа, освен да показват колко е часът. И аз се кефя много на титаниевите изработки - супер красив цвят е самият титнаий и е много приятно лек! 

 

@JORDITO, честито на благоверната! ;) Кажи как се справя с точността, че ми е любопитно. Ама след седмица-две, че да се пораздвижат маслата и да се посмаже механикта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам го до моя и го гледам,че за момента еднакво върви. След 10 дни ще го сверя и засека за 24 часа точно.

 

DSC_9181.JPG

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Stucata написа:

Ако го нося така, както обичам да си нося часовниците - ниско на китката, не, не е удобно, защото короната се забива. Затова го нося малко по-нагоре (както Пижка по-горе е боднал Макото над кокала) и всичко е точно.

 

Аз го нося свободно, та просто на снимката е отишъл по назад... ;) 

 

 

Жоре, как са с точността? Моят дойде доста неточен - избързваше с около 25 секунди на ден. Занесох го да ми го настроят и на виброграф максималното отклонение е +4 секунди на ден. Реално, обаче, като го нося избързва повече, та в момента е около 8-9 секунди на ден, което, за мен, е приемливо.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.