Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нужда от помощ


Raychev

Recommended Posts

Здравейте колеги. Карам шкода октавия комби МК2 с десен волан. Днес бях в кат и ми казаха, че трябва да сменя фаровете. Моите са с лупи и не светят на английският стандарт а един колега от форума помогна, и с преместването на едни пластинки, фаровете светят в права линия. От кат обаче не ми дадоха да я регистрирам, макар че на поршето до мен светеха по същият начин, но за него нямаше проблем. Заядох се, но те ми казаха да се махам или ще ми спрат колата от движение.
Както и да е. Решението е да сменя фаровете. Понеже нямам тази възможност, искам да попитам има ли колеги от Пловдив , които могат да услужат (срещу скромно заплащане ако трябва) с фарове, колкото да я регистрирам, след което ще си разменим отново фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кога ти трябват?0897965678  Петър.звънни да се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като успееш да си регистрираш колата, вземи пусни една жалба до тук. Страшно много се дразня от двойните стандарти на тия копелета и ще е добре малко да се постреснат с една вътрешна проверка.

https://www.mvr.bg/dkao/Информационен-център/Полезна-информация/Жалби-сигнали-предложения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нали фаровете можеха да се регулират с някакво лостче. За англииски стандарт и за европа. Май не е нужно да сменяш целия фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм Св. Петър, но какво значи да ти услужи някой с фарове?! Те трябва да светят по определен начин заради сигурността на пътя, а не да се намират на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Относно изказването на mirizlivpor, колега, фаровете ми са регулируеми както знаеш с лостче, което ги прави на европейски стандарт и единственно ходих в сервиз за допълнителна настройка, която премества потока светлина да свети надясно към тротоарите, както е по изискване в европа. От както съм регистрирал колата имам няколко хиляди километра, доста от които са в тъмната част на денонощието и най-отговорно мога да ти кажа, че фаровете изпълняват своята функция точно както трябва, без да заслепява насрещнодвижещите се. Проблема беше в катаджиите, които просто са изнервени от дребни тарикати, които искат да минават регистрация с лепенки на фарове, които са с рефлектори и нямат никаква опция за регулиране. В този случай да смениш фаровете и после да аи ги върнеш, ефекта е равен на 0. Моят случай не е такъв и затова потърсих помощ или услуга го наречи в този форум. 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей те.Имам един проблем относно пребирането на страничните огледала и регулирането.Както си работеше сутринта всичко като загаса колата и заключа и задържа копчето ми се пребират огледалата но този път не стана.Отключих я на ново дадох контакт исках ръчно да ги прибера нестава завъртях да пробвам да ги регулирам и това не работи.Проверих бушоните всичко работи пробвах пак дали работи проработиха.Заключих колата задържах копчето да се затворят и пак не работеха.Имате ли представа какво може да е ? Шкода Superb 2.0 TDI 2009година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.