Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор майстор/фирма изработка на кухня - София


Ради

Recommended Posts

Здравейте,

предстои ми поръчка на кухня и вече тотално се обърках от фирми и най-различни коментари във форуми.

Ще съм благодарен, ако някой сподели своят опит т.е. ако скоро е поръчвал кухня и е останал доволен.

Това което ме интересува е качествена изработка, отношение към детайла и качествени механизми.

По принцип съм се спрял на нещо такова.  За съжаление към момента не мога да открия фирма, която да изпълни такива вратички  https://bg.kronospan-express.com/public/hightlights/images/_3d_foils/carousel/image_5.png и да разбера цена. В повечето случай фирмите/майсторите просто решат правоъгълни профили /извинявам се за лаишкото обяснение/. Само да уточня, че това на снимките не е масив, там цената отива доста нагоре, а представлява МДФ с фолио.

Тъй че всичко зависи от цената, предварително благодаря на всички, които имат какво да споделят или препоръчат, независимо дали става въпрос за точно такава изработка.

 

При добра фирма/майстор и препоръка, може и да се размина с такива вратички :)

 

PS Долният ред цокъл, шкаф + плот трябва да е равен на 91,5 см. Оказа се че повечето работят само на 84 - 86 см. нищо, че работят по поръчка.....


Предварително благодаря и Весело посрещане на Новата Година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почти приключвам с генерален/тотален ремонт и съответно изцяло ново обзавеждане. Ползвам човек, които до сега е направил ако не цялото, то поне половината от обзавеждането на 10-12 приятели. Няма недоволни от него! Работи качествено, но малко се мотае със сроковете. Т’ва си е “минус” за доста хора. При мен с т’ва нещо няма проблем. От към цени, определено “избива рибата” по мое мнение. Не съм капацитет или взискателен клиент, съответно на дали съм кой знае, какво “мерило” обаче. При мен, освен кухня, направи и спалнята. Предстои да прави детска и обзавеждане, както и дървен плот за банята, дървени рафтове пак там, шкафове закачалки за коридора... Абе с две думи - залагам на него да се погрижи за почти цялото обзавеждане вкъщи. 

Ще се чуя тези дни с него и ще го питам как е с работата и ако каже, че може да се наеме - ще ти пусна телефона му на ЛС. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, zloQQ написа:

... Ще се чуя тези дни с него и ще го питам как е с работата и ако каже, че може да се наеме - ще ти пусна телефона му на ЛС. 

Велко, ако е удобно и майстора има възможност пусни ми контакт и на мен, че пролетта трябва да обзавеждам два апартамента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм направил 2 кухни с тази фирма - http://www.ddmebeli.com/home.php

Най - добре е да се отиде на място, да се види, да се говори конкретно. 

https://www.facebook.com/dd.mebeli/

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да препоръчам този:

https://bg-bg.facebook.com/mebeliKremenov/

 

Идва на място, говорите какво точно искаш, прави скица, взима си точни размери и го прави.

За цената се съобразява с изискванията на клиента и предлага съответно различни материали.

Казваш му, че имаш бюджет Х, той си прави сметка и ти казва дали може да стане и с какви материали.

Човекът работи за себе си и съответно се старае да изпипва нещата качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двама братя, много прецизни. Работят малко по-скъпо, но са супер.
Държат качество вече над 12 години.
Димо 0887 462 308
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2018 г. at 0:57, nelasms написа:

Велко, ако е удобно и майстора има възможност пусни ми контакт и на мен, че пролетта трябва да обзавеждам два апартамента.

 

На 27.12.2018 г. at 22:07, Ради написа:

Здравейте,

предстои ми поръчка на кухня...

 

PS Долният ред цокъл, шкаф + плот трябва да е равен на 91,5 см. Оказа се че повечето работят само на 84 - 86 см. нищо, че работят по поръчка....

 

+359 89 4072594 - Жоро

Т’ва е човека, който се занимава с обзавеждането при мен. Лично аз съм изключително доволен от работата му и още по-доволен от цените. Може да разчитате на него за решения и идеи в зависимост от ситуацията. Ползва (според мен) качествени механизми, а за материалите също “удря рамо” с насоки. Разбира се, ако вече сте избрали механизми, лица за шкафовете, дръжки, плот и гръб за кухнята, или материали за спалня, гардероб и прочее, няма грижа да направи с тях желаната от Вас конфигурация. Между другото, колкото по-рано му се обадите, да се видите и договорите за цени и срокове, да вземе мерки и изобщо да каже - дали ще може да направи т’ва, което искате - толкова по-добре! Повечко време да имате, защото, както по-горе писах - леко прекрачва сроковете на изпълнението. Аз проблем с т’ва нямам, но моля да го имате в предвид.

Само да споменете, че имате телефона от мен, да не се окаже зает и да Ви откаже.

Дано съм бил полезен. Успех с ремонтите :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Още едно въпросче свързано този път с уредите.

Някой има ли представа при пералните на АЕГ и БОШ кой серии се произвеждат в Германия.

И другото което се чудя, пералня за вграждане в кухнята ли да бъде. Това което ме притеснява при вградените модели че всичко е много плътно и при центрофуга вибрациите не създават ли проблеми на кухнята като цялост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност, пералнята (и/или сушилнята) да е на отделно място - не я вграждай. Според мен, заема място в кухнята (освен ако нямаш огромна кухня де), което може да оползотвориш по-рационално. Не знам дали и тези за вграждане не са по-малки като обем от другите. Мисля, че 6-7 кила са максимум, но може и да бъркам. Иначе, ако е добре нивелирана пералнята не би трябвало да имаш никакво грижи. Аз съм със 6-а серия на Бош, но не в вградена. Идеално нивелирана - няма грам вибрация. Отделно, нали има и амортисьор, който поема леките вибрации, та не би трябвало да имаш грижа в тази насока.

За производствената локация - нямам идея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, zloQQ написа:

Ако имаш възможност, пералнята (и/или сушилнята) да е на отделно място - не я вграждай. Според мен, заема място в кухнята (освен ако нямаш огромна кухня де), което може да оползотвориш по-рационално. Не знам дали и тези за вграждане не са по-малки като обем от другите. Мисля, че 6-7 кила са максимум, но може и да бъркам. Иначе, ако е добре нивелирана пералнята не би трябвало да имаш никакво грижи. Аз съм със 6-а серия на Бош, но не в вградена. Идеално нивелирана - няма грам вибрация. Отделно, нали има и амортисьор, който поема леките вибрации, та не би трябвало да имаш грижа в тази насока.

За производствената локация - нямам идея. 

 

За съжаление нямам възможност пералнята да е другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Ради написа:

Още едно въпросче свързано този път с уредите.

Някой има ли представа при пералните на АЕГ и БОШ кой серии се произвеждат в Германия.

И другото което се чудя, пералня за вграждане в кухнята ли да бъде. Това което ме притеснява при вградените модели че всичко е много плътно и при центрофуга вибрациите не създават ли проблеми на кухнята като цялост.

Доколкото съм срещал информация най-високият клас на Сименс и Бош се правят в един завод в Германия, а АЕГ май беше в полша, заедно с Електролукс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, zloQQ написа:

Не знам дали и тези за вграждане не са по-малки като обем от другите. Мисля, че 6-7 кила са максимум, но може и да бъркам.

 

Има и по-големи, аз поръчах 8 кг вградена, на АЕГ, но е 2 в 1  - пералня и сушилня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има перални слим, които са с предно зареждане и дълбочина 45 см. Трябва да се има предвид, че размера е на горния капак и от него напред към люка има още 5-6 см. така, че ако стои зад врата до мивката трябва да се има предвид, че стандартния плот е 60 см. LG също имат такъв модел със сушилня- пере 7, суши 4 кг. Ако е без сушилня има по-голям избор, иначе истинските перални Бош, Миеле и Сименс не влизат на такова място защото са дълбоки 60 + см или  може да се напъхат донякъде само ако пред тях няма врата за да си стърчат волно напред поне 10 + см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.