Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабията на Моджо, размисли и страсти


Моджо

Recommended Posts

Кат пак издават картонче. Поне 2018 ми издадоха за Х3то за две години, защото тогава изтичаше тюфа. Или 17та беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моита я взех на 07.04. , а прегледа беше от 05.04. .. следващата година отидох на 07.04. и никой не каза нищо .. всъщност тогава разбрах , ама късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Минахме трето ТО. Няма 90 000 още ма така и така бях там. Преглед не ми направиха, че нещо за газовото требвало(кат че аз съм го слагал) и затова вторник в БРЦ и за това + преглед правят и те. 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минайме и ГТП. Нямам кьорав документ за този ГИ, ама в БРЦ си се оправиха. Лепнали са ми една лепенка ГАС на задното стъкло. Моа ли да я маана, дразни ме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Моджо написа:

Минайме и ГТП. Нямам кьорав документ за този ГИ, ама в БРЦ си се оправиха. Лепнали са ми една лепенка ГАС на задното стъкло. Моа ли да я маана, дразни ме.

Лепенката  се слага, за да може да знаят пожарникарите как да действат в случай на пожар!

Не я сваляй , то си е за теб !

Всичко се случва !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Моджо написа:

Не е като старите. Тая има номер. Различна е. 

Нормално .. старите бяха по 1.50 , новите по 5.00 лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има друго предназначение, не е за случай на пожар. Ако е само затова ще я махна, ма не е си мисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото им предназначение е чичкото на бароерата на подземния пракинг в МОЛ а да те върне , щот не дават с газови уредби у мазето .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли свързано с ГТП?  То мола не работи)))) ша фана некоя от кокошките да цвъкне една курешка отгоре)) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

https://photos.google.com/share/AF1QipOJ4cXsTz6URpEdSE6WQUw484SIv8rOSOfsGcdNidfYnR1qU7byWBlPIftT-BN-sQ/photo/AF1QipNeC9tN9iNH41QpqkKAJjrpNspQSg3yG1ApzI_q?key=VV80SXdIek81N285OTlYTXRsaWhNbzdvSVMtMG5R

 

От Копривщица до дома, хе хе без нищо специално да правя. Просто си карам по правилата. 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • PRR changed the title to Фабията на Моджо, размисли и страсти
  • 3 месеци по-късно...
  • 1 година по-късно...
Публикувано (Редактирано)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И следващите 100к да са безаварийни. Иначе ако смятам правилно ~43% нагоре за Едишън TSI 110 6M. Другите модификации не съм ги гледал. Екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Язък, че се пофалих. Почна да губи антифриз. Долях 2 пъти , ясно е че има проблем..вече. Остават още 300 км до края на гаранцията. Звъним в ЕТ.

-така, така....

- Аха, ок. Емиии имаме свободен час след 2 седмици. Заповядайте.

- ОК, само регистрирайте проблема СЕГА, защото след 2 седмици няма да е в гаранция колата.

-Амииии...то така не става.

-А как става ? Защо да не става ?

- Чакайте да ви дам колегата.

-Ало, колегата съм. Ами докарайте я, ще я приемем.

-Добре, кога да очаквам да е готова?

-Ами...то нямаме хора, имаме много коли...2-3 седмици.

-МОЛЯ?!?! Не става. Колата ми трябва. Какъв е проблема да регистрирате сега проблема и като имате хора и време ще дойда да го отстраните.

-Мии но може така...ОК. Елате утре рано. Ще установим откъде тече и ще решим какво да правим.

На другия ден сутринта.....

-Добро утро. Тука съм за еди къв си проблем.

-Добре, оставете колата и ще ви се обадим като я оправим.

-Изинявайте, вчера говорих с ваш колега. Уговорката е да я видите само и да установите откъде тече пък след това ще реша оставям ли я или не. И това трябва да стане СЕГА.

-Я, кой колега? Как не знаете ? Дайте телефона от който ви е звънял. Мииииии който ви е казал да дойдете да я оправи той.

-!?!?! МОЛЯ?

- Добре, добре..но само ще видим къде е проблема.

- ОК.

След 3 часа

-Ало, установихме откъде е.

-Да?

- Отзад има едни тройници, газаджийте са резали маркучи. От там е. Капе,

- Аха, ми добре и какво правим?

- Ми нищо, тва си е проблем на БРЦ, не е наш.

-Я? Аз колата съм я купил от ЕТ и ГИ не съм го слагал аз, а Вие.

-Еми нищо не можем да направим. Оставете колата и като е готова ще ви се обадим.

-Дайте ми заместващ автомобил, колата ми трябва.

-Ми немаме, рент а кар има,ще звънна да питам. Миии немат.

-Добре, каже ми време за да знам какво да правя.

-Ми не мога. Когато стане -тогава. Идете в БРЦ.

-Хубаво.

Обаждам се в БРЦ, елате другата седмица еди кога си. Отивам.

-Добър ден, записал съм час, колегите от ЕТ казват - тройници, маркучи...да го видите.

- Ами, съжалявам, ама не са нито тройници, нито маркучи. Ето вижте, тук капе. Тва е "фланеца на термостата" и проблема си е за Шкода, не нас.

-Добре, дайте да сме сигурни че е от там и да видим какво да правим.

- Е сега ще я надуем и ще разберем. От там е. Сменя се нещото, има една тръба към водната помпа, която също протича обикновено та може и тя да се наложи  да се смени.

-Ок, какво ще струва и ще стане ли за 1 ден.

- Ми 100 лв труд, 150-на лв нещото на термостата и евентуално тръбата ако протече и тя. Ще стане за 1 ден.

 

Остават още 100 км до края на гаранцията и теоретично мога да я оставя в ЕТ да я оправят. Обаче за 200-300 лв да седя без кола щото "Кога стане - тогава " няма да се получи.

Явно си мислеха, че ше подмина 100 000 и затва ме пратиха към БРЦ набързо, при все че е очевидно откъде капе (след като ми го показаха де), ма както и да е.

И така , в понеделник я оставям в БРЦ, следобеда треа си я зема. И ако е по-ранко ще мина през ЕТ да ги "нахраня" и да ми платят фактурата ?

 

 

ПП Тая кола с верига ли е или с ангренаж, че не са ми казвали нищо досега нещо за смяна това онова.

 

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ремък трябва да е и му дават 150 000 , за това не са ти казвали нищо .. аз за 5 години едва минах 50 000 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Еуратек се сменя на 150000 км. или 5 години. Шкода препоръчва инспекция на 210000 или 7 години и след това на 30000 или всяка година. Производителя на ремъка казва че е lifetime. Аз моя го погледнах на 120000 и изглеждаше като нов и не смятам да го сменям на 150000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Така, проблема е отстранен...засега.

Оставих я, обадиха ми се след час, че тече и от водната помпа да сме сменяли всичко комплект. Ок, колко - 550. Добре.

Отивам да си я зема следобеда. Колко ви дължа - 150. Е, нали бяха 550? Еми то комплекта го има ама 2 дни доставка, а искате колата да е готова днес и не става. Поръчахме само водна помпа, тя па дойде по различна. И накрая сменихме само уплътненията. Можеха още в началото само това да направят , нали, вместо да сменят комплекти за ххх лв.  Ще видим кога ще протече пак.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ми бяха записали час в ЕТ по някаква причина - освен ако не броят юни месец посещението (29,06 - смятай. почти месец за свободен час и не е ясно колко време ще я държат) - та отидох.

Естествено колата вече не е в гаранция обаче пак се почна.

- Пратихте ме в БРЦ, оказа се водна помпа, какво правим ?

- Ами оставете колата, ще я разглобим, диагностицираме и ще решим.

- Ок, колата е тука, колко време ще отнеме да я диагностицирате ?

- О,оо днес няма да стане в никакъв случай...другата седмица.

- Аха, а ще мине ли по гаранция след като проблема съм го регистрирал преди да изтече ?

- Не!

Ами...казах им чао като само проверих колко пари е помпата.

Скромно-430 лв, като бях готов да ги дам и да я сменят веднага..ама ся. Ку щат.

Ще седим 2 месеца без кола щото , нали..Е нема да стане. Следващата Шкода ще е само ако в договора пише, че ще ми осигурят заместващ автомобил иначе просто няма да е Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ са си педалчета (мениджмънта). Разпитай форумните майстори/сервизи дали не могат да те вземат между капките ако са много заети. Успех!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, в БРЦ ще я оправят, не е драма някаква.

По една случайност познавам собствениците на Еуратек  /по-точно на холдинга/ :)) Дали па нямаше да я оправят за 2 часа ако се бях обадил :)) И при все че колата е евтина, въпроса е принципен. А да не казвам, че това е 5-тата кола от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.