Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабията на Моджо, размисли и страсти


Моджо

Recommended Posts

От преди празниците се появи това и направо ме побърква. Най-вече щото не знам от какво е, не че пречи толкова.

Шума идва от страна на предните въздуховоди, ляво.  Подобен е на шумолене на вестник или на търкаляне на малка и лека пластмаска по нещо. Не е свързан с режими на работа на двигателя. Не е и от перата на чистачките. Появява се след 60 км/ч и го има еднакъв все едно дали съм на която и да е предавка или по инерция. Съвсем тих е и като пусна музиката не се чува. Дигнах капака, чистих некви насъбрали се листа и незнайно откъде появило се гнездо от оси, но пак си го има.

Имам и клипче ,но шума от движението е по-силен и не знам доколко ще се чуе.

Гадно шумолене :(( Предстои ми първото ТО тия дни , ще им спомена на ЕТ за нещото. Само да не тръгнат да разглабят целата кола и да ме оставят да ходя пеш една седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещото изчезна от само себе си 3 дни, тая сутрин пак го имаше. Имам чувството , че е от самото стъкло. Вероятно не е съвсем добре залепено и вънка кат е студено, а вътре топло и го задуха вятъра почва да шумоли /припуква/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ТО минато. 422 лв с ДДС. Скърцането го нема от 2-3 дни и не го споменах.

Имаше от новите фабии, задния стоп си е с черен кант. С кант в цвета на стопа били само фулл лед , които са.

1,0 МПИ го спират и нема да го има повече. Ще го сменят с някое 0,6 ТСИ или подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Множко щото съм с газ. 2 филтъра на газта и свещите смениха освен масло и останалите филтри. Та като не ги смених в БРЦ вероятно са си сложили некой лев отгоре:)) Трябва да видя по фактурата цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цени части = 302.74

Масло

Проба картер

Дихтунга

Филтри: Купе с въглен, маслен,  въздушен,2 филтри за газта

Свещи

Некви скоби, сигурно е за маркучите за газта

-------------------------------------------------------------------------------------------

Труд 120 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен в студовете се появи странно скърцане, което определям като от предното стъкло. Дано не го загубя някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На January 10, 2019 at 9:19, Моджо написа:

Цени части = 302.74

Масло

Проба картер

Дихтунга

Филтри: Купе с въглен, маслен,  въздушен,2 филтри за газта

Свещи

Некви скоби, сигурно е за маркучите за газта

-------------------------------------------------------------------------------------------

Труд 120 лв.

 

Благодаря ти за информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Тъй като няма с какво да се "похваля" откъм проблеми. Наближавам 60 000 км, и началото на февруари ще ходя за второ ТО.

Мноу ме дразни едно нещо и запознатите да кажат дали може да стане. На фабия едно, гася колата, вадя ключовете, тръгвам да слизам и ако прозореца ми е отворен има ток /за известно време/ да си го затворя. На таз нема такова нещо. Лятото особено ..айде пак мушни ключа, дай контакт....пууу. Да го е нямало изобщо по модела да не ме дразни, ама то на 1-чката си го имаше.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Излющиха ме 504 кинта. Огледах колите. И единственото дето ми покрива представата за кола беше супърб. А вънка имаше един бял.. Леле леле... Страшен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 60 000 освен смяна на консумативи се сменят и свещи , а ако е съвпаднало и с третата година , се сменя и спирачна течност ;)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на 30 000 мениха свещите, че нали е на газ. Не се оплаквам, споделям само. 

Първото беше 422 лв ..трябва да сравня двете фактури. Нещо са си добавили, защото е едно и също и 1 и 2.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва с прозорците...ако след като затвориш, задържиш бутона за заключване на дистанционното ме се ли затварят всички отворени джамове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа...в радиото каквито настройки има - гледал съм ги. Дали има някакви други..ба ли го. Все пак е прост автомобил, няма някакви особени екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай , ама първо я провери на ВАГ ком кой вариант е  блока на централната електроника .. пет или седем вида са и мисля само последния поддържа вдигане на стъкла (ако въобще при Ф3 е възможно)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се получава. Па може и да не го правя както трябва.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Оплаквам се. Изгоря ми бушона на запалката. В книжката пише , че е бушон номер 3...само дето не е той. Кой па мое преведе ignition като запалка. Идиотс! Добре, че не си купих такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още 2005 им казах да четат и коригират ръководството предварително, защото има невероятни езикови комбинации вътре. Дилърът се засегна, каза че го четат много внимателно и това били печатарски грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Аз още 2005 им казах да четат и коригират ръководството предварително, защото има невероятни езикови комбинации вътре. Дилърът се засегна, каза че го четат много внимателно и това били печатарски грешки.

Да бе, "притиснете спирачката" или "стартиране на автомобила чрез разтегляне" е баш печатарска грешка! Просто машинен превод без последваща редакция. Чели са менюто в кафето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Абе като колата е с регистрация януари 2018 кога трябва да мина преглед. Сега или януари или изобщо догодина по някое време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догодина януари, по някое време. Но е хубаво да минеш, преди датата на предишния преглед, за да ти дадат две години валидност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.